Home Kontakty z dzieckiem Grube pieniądze za utrudnianie kontaktów z dzieckiem? TAK!

Grube pieniądze za utrudnianie kontaktów z dzieckiem? TAK!

by ADWOKAT MARTA WNUK
utrudnianie kontaktów z dzieckiem

„Od ponad roku lat walczę z byłą żoną o kontakty z dzieckiem. Była żona utrudnia mi kontakt z córką. Czy jest możliwość założenia sprawy cywilnej i żądania zapłaty zadośćuczynienia? Żadne prośby i groźby nie pomagają. Czy mogę wystąpić na drogę cywilną i żądać zadośćuczynienia za utrudnianie kontaktów z dzieckiem?”.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Wiele się słyszy i mówi o tym, że rodzice, pod których opieką dzieci stale przebywają, utrudniają, a czasem nawet całkowicie uniemożliwiają utrzymywanie kontaktów przez drugiego rodzica z dzieckiem.

Przede wszystkim większość osób myśli, że nic nie można z tym zrobić. BŁĄDRodzic utrudniający kontakty z dzieckiem myśli, iż bezkarnie może tak robić. W konsekwencji rodzic, któremu zależy na kontakcie, traci nadzieje na zmianę i oczywiście myśli, że nic nie może z tym zrobić. Na szczęście tak nie jest. Mamy kilka możliwości. W tym wpisie powiem, jak uzyskać pieniądze tytułem zadośćuczynienia za utrudnienie kontaktów.

Ustalenie kontaktów na przyszłość: https://adwokatodrozwodow.pl/matka-utrudnia-kontakt-z-dzieckiem-co-zrobic-chce-spotykac-sie-ze-swoim-dzieckiem/

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem a pieniądze!

Na gruncie obecnie obowiązujących przepisów rodzic, którego kontakty z dzieckiem są przez drugiego rodzica utrudniane, ma prawo przystąpić do ich egzekwowania. Może wystąpić z wnioskiem o zagrożenie zapłatą określonej sumy pieniężnej za utrudnianie bądź uniemożliwianie kontaktów. Następnie może wnieść o nakazanie zapłaty określonej kwoty, jeżeli do realizacji kontaktów nadal nie dochodzi.

Groźba finansowej odpowiedzialności za nierealizowanie ustalonych kontaktów zwykle okazuje się skuteczna i wówczas problem ustaje.

Rodzic, któremu uniemożliwiono kontakt przez kilka miesięcy czy lat, ma prawo do uzyskania zadośćuczynienia!

Zasadność roszczenia o zadośćuczynienie za utrudnianie kontaktów z dzieckiem potwierdził Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 15 lipca 2015 r., sygn. akt: I ACa 202/15. Zasądził na rzecz ojca, pozbawionego kontaktu z córkami przez ich matkę przez okres jednego roku, kwotę w wysokości 5 000 zł tytułem zadośćuczynienia.

Zgodnie z powołanym wyrokiem UTRUDNIANIE bądź UNIEMOŻLIWIANIE kontaktów GODZI W DOBRO OSOBISTE, jakim jest więź emocjonalna rodzica z jego dzieckiem. Powoduje cierpienia, tęsknotę, ból i krzywdę.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Uwierzcie mi na słowo! Nic tak nie motywuje rodzica jak FINANSOWE konsekwencje!!!

Pamiętajmy, że utrudnianie kontaktów z dzieckiem to przede wszystkim ogromna krzywda dla drugiego rodzica!

Dobry adwokat/radca prawny będzie umiał zmotywować rodzica do tego, żeby dziecko miało kontakt.

W przytoczonym wyroku zachowanie matki zostało więc uznane za bezprawne i zawinione. Dziewczynki, solidaryzując się z matką, nie chciały utrzymywać z ojcem jakichkolwiek kontaktów. Sąd nie miał wobec tego wątpliwości, że na skutek zerwania kontaktów z córkami powód doznał cierpień emocjonalnych. Ponadto uznano, że nie można ojcu odmówić objęcia ochroną cywilnoprawną dóbr osobistych w przypadku, gdy naruszenie jest związane z trwającym między stronami konfliktem rodzinnym.

Zdaniem Sądu Apelacyjnego pozwana naruszyła jedno z podstawowych dóbr osobistych człowieka w postaci więzi rodzicielskiej (tu łączącej powoda z jego córkami). Dlatego uznano, że ojcu należy się zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. W ocenie Sądu II instancji wskazana kwota spełnia swój kompensacyjny walor, rekompensując niematerialną szkodę powoda, stanowiąc odczuwalną ekonomicznie wartość.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Omawiane roszczenie pełni funkcję kompensacyjną oraz represyjno-prewencyjną. Dobrem, które podlega ochronie, jest więź uczuciowa rodzica z dziećmi.

Bez wątpienia wspominałam wam w innych postach, jak ważna jest więź rodzicielska. Jest ona jednym z podstawowych dóbr osobistych. Dlatego jeżeli masz problem i chcesz omówić ze mną swój przypadek, umów się na spotkanie. Walcz o swoje prawa!

Więcej:

Kontakty z dzieckiem – Co zrobić, gdy rodzic nie przestrzega decyzji Sądu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]