Adwokat rozwód Konstancin- Jeziorna

Adwokat rozwód  Konstancin- Jeziorna

Masz problem ?

Właściwy Sąd zgodnie z Twoją właściwością to SĄD W WARSZAWIE

Niewątpliwie to trudny czas. Domyślam się, że skoro to czytasz to potrzebujesz Adwokata ?

Czeka Cię sprawa ? Rozwód, Alimenty, kontakty z dziećmi  czy podział majątku ?

Wchodzą w grę trudne emocje.  W pierwszej kolejności muszę poznać Twoją Historię. Zrobię wszystko aby Ci pomóc.

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Adwokat rozwód  Konstancin- Jeziorna

Rozwód to zdecydowanie trudny czas. Dlatego ważne aby znaleść wtedy wparcie i zrozumienie.Należy mieć strategię i plan na rozwód.  Jeżeli nie wiesz jak złożyć pozew i masz wątpliwości to zapoznaj się z Jak złożyć pozew o rozwód ?✅☎✅.

Bardzo często zgłaszacie się do mnie i zastanawiacie się jak uzasadnić pozew ? Jest w internacie bardzo dużo wzorów ? Czy są one dobre ? Każda sytuacja jest inna i należy ją indywidualnie rozstrzygać. Adwokat Pozew o rozwód. Jak uzasadnić pozew o rozwód ?💖👮‍♀🏤

Nadto, musimy wiedzieć że rozwód to trudny czas. Wydaje nam się że mamy świadków a okazuje się zupełnie inaczej. Sprawa o rozwód . Świadkowie kłamią ?

Zdecydowanie będzie to trudny czas, jednakże można wyjść z niego. Najważniejsze jest aby dobrze to zaplanować.

 

Adwokat rozwód  Konstancin- Jeziorna

1  Rozwód, sprawy związane z dziećmi, podział majątku i alimenty. Kiedy rozpoczynałeś swoje życie z małżonką czy małżonkiem nie spodziewałeś się, że za kilka lat nastąpi rozwód. Wtedy też nie myślało się o kwestii majątkowej, o zabezpieczeniu siebie na przyszłość, albowiem wtedy wierzymy, że z pewnością wszystko nam się uda. Niestety mamy takie czasy, że większość małżeństw się rozpada. Jak myślisz, czemu tak się dzieje? Być może jest to wynikiem tego, iż ludzie są bardziej świadomi i chcą być po prostu szczęśliwi.

Przy rozwodzie należy bardzo ostrożnie zaplanować krok po kroku po kroku całą procedurę, albowiem mogą zdarzyć się problemy.

Najczęstsze problemy przy rozwodzie:

  • Niebieska Karta
  • Sprawa karna
  • Wysokie alimenty
  • Brak kontaktu z dziećmi
  • Niesprawiedliwy podział majątku
  • Orzeczenie o winie

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby uzyskać szybki rozwód bez orzekania o winie. Z pewnością jest to możliwe, aczkolwiek muszą tego chcieć obie strony. Najlepszym sposobem na szybki rozwód bez orzekania o winie jest uczciwość i rozmowa z drugim małżonkiem. W sytuacji, gdzie jedna ze stron chce dochodzić winę, bo czuje się skrzywdzona, być może nie uda ci się dojść do porozumienia. Jednakże jeżeli jest na to szansa, to absolutnie trzeba spróbować. Możliwe, że wówczas wasze małżeństwo zostanie zakończone na jednej, maksymalnie dwóch rozprawach (jeżeli będą inne kwestie sporne). W sytuacji gdy jeden z małżonków będzie chciał dochodzić winy, wówczas trzeba liczyć się z tym, że będzie to kilka bądź kilkanaście spraw, co może trwać latami.

Adwokat Konstancin- Jeziorna

Jak napisać pozew o rozwód bez orzekania o winie? Czy można zakończyć małżeństwo na jednej rozprawie? Czy można zrzec się alimentów? Czy muszę ustalać kontakty z dzieckiem? Jakie konsekwencje rodzi rozwód z orzeczeniem o winie? Czy druga strona musi się zgodzić na rozwód bez orzekania o winie? Te wszystkie pytania bardzo często do mnie trafiają i wówczas zastanawiamy się razem z klientem, co zrobić i jak ułożyć strategię procesową tak, aby odnieść sukces.

Adwokat  Konstancin

Wszystko zależy od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, czy chcesz walczyć o dziecko, czy też nie. Mężczyźni nieraz mają ciężej w procesie, albowiem żona chce udowodnić, że mąż nie interesuje się dzieckiem i powinien płacić wysokie alimenty. Zacznijmy jednak od początku. Gdzie składa się pozew? Przede wszystkim zanim pomyślisz o złożeniu pozwu musisz wiedzieć, że samo złożenie to dopiero początek drogi. Wcześniej trzeba przemyśleć, jak zaplanować rozwód krok po kroku.

Jeśli natomiast mimo wszystko chcesz we własnym zakresie złożyć pozew o rozwód, to musisz pamiętać o kilku informacjach, które muszą znaleźć się w pozwie. Przede wszystkim należy określić imię i nazwisko stron (strona powodowa oraz strona pozwana), adres zamieszkania, ostatnie miejsce zamieszkania stron, wykonywany zawód. Dobrze by było również określić waszą sytuację majątkowa, czyli ile zarabiacie. Ponadto należy wskazać przyczyny rozpadu małżeństwa, kiedy nastąpił rozpad pożycia małżeńskiego i kiedy ustały między wami więzi małżeńskie. Trzeba wskazać konkretnie, iż nastąpił rozkład więzi duchowej fizycznej i gospodarczy, a także określić, czy niniejszy rozpad ma charakter trwały i zupełny.

Adwokat rozwód 

Dodatkowo, jeżeli posiadacie dzieci, również trzeba wskazać wiek, płeć i informacje istotne o dziecku. Do niniejszego pozwu należy załączyć akt małżeństwa oraz akt urodzenia dzieci. Sąd winien w sprawie rozwodowej ustalić również kwestie związane z dzieckiem, albowiem jeżeli są dzieci, wówczas sąd musi określić, jak ustala władzę rodzicielską. Proponuję w takich sytuacjach spróbować jednak porozumieć się z drugim rodzicem i określić władzę rodzicielską dla obojga rodziców. Jeżeli jest natomiast konflikt, proponuję, aby rozważyć ograniczenie władzy rodzicielskiej bądź w sytuacjach wyjątkowych pozbawienie władzy rodzicielskiej. Należy również wskazać, kiedy nastąpiło zawarcie związku małżeńskiego oraz określić, kiedy nastąpił rozpad pożycia. Niezbędne będzie uiszczenie opłaty do sądu, albowiem rozwód bez orzekania o winie to koszt 600 zł. Jeżeli uda się państwu zakończyć sprawę na jednej rozprawie, wówczas sąd powinien państwu zwrócić połowę opłaty, czyli 300 zł. Opłatę można dokonać przelewem na rachunek sądu bankowego właściwego tam, gdzie składamy pozew.

Czy można samodzielnie napisać pozew? Oczywiście, że tak, jednakże w niektórych sytuacjach nie polecam państwu działać na własną rękę. Moim zdaniem warto przynajmniej skonsultować się z adwokatem, który oceni waszą sytuację. Stąd też zapraszam cię do mojej kancelarii, aby omówić krok po kroku, jakie masz prawa i obowiązki. Nie da się wszystkiego wytłumaczyć w formie pisemnej, albowiem każda sytuacja jest inna.

 

Adwokat podział majątku 

Jeżeli w trakcie związku małżeńskiego zdobyliście majątek to koniecznie przeanalizuj poniższe wpisy. Warto abyś był dobrze do tego przygotowany.  Dlatego najlepiej umówić się na konsultacje aby przeanalizować Twoją sytuacje i ustalić plan działania.

Musimy pamiętać, iż nie zawsze podział jest pół na pół. Nierówny podział majątku. 30% żona 70 % mąż. Niewątpliwie sprawy o podział majątku są trudne, niekiedy trwają kilka lat. Dlatego ważne aby spróbować znaleść możliwość porozumienia się .

W związku z tym, warto zapoznać się jak podzielić majątek. Jak podzielić majątek w Sądzie ? Od czego zacząć..📧📧🏦

 

Zdecydowanie dobrze żeby był plan i strategia. Ty musisz wiedzieć co jest krok po kroku żeby mieć pewność i czuł/a się spokojny. 

 

W związku z tym, należy każdą historię – sprawę poznać i wtedy można więcej coś powiedzieć i ustalić krok po kroku.

 

Konstancin- Jeziorna

Opinie o mojej Kancelarii

 

Adwokat rozwód  Konstancin- Jeziorna

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Zadzwoń