Sprawa rozwodowa z narcyzem

by ADWOKAT MARTA WNUK
Sprawa rozwodowa z narcyzem

Sprawa rozwodowa z narcyzem. „Pani Mecenas, ostatnio na terapii usłyszałam, że mój mąż to narcyz. Chcę się z nim rozwieść. Mamy spory majątek – mąż posiadał kilka firm. Zawsze mówił, że nic mi się z tego nie należy. Nie mamy rozdzielności majątkowej. W ostatnim czasie zaczął się dziwnie zachowywać – odnoszę wrażenie, że kogoś ma… Nagle chce rozdzielność majątkową i podział majątku. Czuję się przez niego zastraszana i nie wiem, co mam zrobić”.

Jak zachowuje się narcyz? Sprawa rozwodowa z narcyzem

Jako adwokat, który od wielu lat specjalizuje się w sprawach rodzinnych, podchodzę do tego w ten sposób, że niezależnie czy chodzi o uzależnienie, zaburzenie czy chorobę psychiczną, jest to problem. Jeżeli mamy do czynienia z zaburzeniem emocjonalnym typu narcystyczne zaburzenie, to przede wszystkim musimy zebrać fakty odnośnie tego, co dzieje się w Waszym małżeństwie. PS.Często robie z klientami na konsultacji tabelkę emocje a fakty. Rekomenduje – Warto to spisać.

Kiedy możesz pożegnać narcyza jest łatwiej gdy nie ma dzieci – a gdy są….

Jaki jest względem dzieci? Często jest bardzo dobrym ojcem, ponieważ chce przedłużyć swoje ego, ale jest takim ojcem „na pokaz”. I tu kolejna sprawa – opieramy się na faktach. Przy sprawie rozwodowej – jeżeli jest dziecko ustal w jakie dni narcyz będzie widział się z dzieckiem. On tego nie będzie chciał zrobić. Z pewnością – będzie się czuł ograniczony i będzie chciał czas bez limitu – Nie rób tego. A dlaczego ? Dlatego że wciąż będzie zaburzał twoją sferę prywatności.

Majątek z narcyzem

Z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć jedno – będzie ukrywał majątek. Jak wygląda sytuacja materialna narcyza? Czy mieliście wspólność majątkową? Czy narcyz był wobec Ciebie lojalny w trakcie związku małżeńskiego czy też nie? Kluczem są dowody. Pamiętaj, że w przypadku zaburzeń emocjonalnych sąd zawsze opiera się na dowodach. Chcę alimenty od męża – pamiętaj że można zawsze żądać od 2 strony alimenty – np. jeżeli udowodnić narcyzowi że to jego wina i on zniszczył wasze małżeństwo – wówczas możesz występować o alimenty.

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu – Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Manipulacje narcyza

Musisz się przygotować, że narcyz będzie:

– robił z siebie ofiarę

– manipulował

– konfabulował i przekręcał fakty na swoją korzyść

– wpędzał Cię w poczucie winy- zachęcam cie do ciekawej historii

– twierdził, że wina jest wyłącznie Twoja

Rozdziel emocje od faktów

Pamiętaj, że wszystko, co od niego usłyszysz, może być kłamstwem i wiara w dobre słowa niestety nie powinna mieć tutaj miejsca. Przygotowując się do rozwodu, narcyz powie Ci wszystko, co chcesz usłyszeć.

Oczywiście będzie wmawiał, że żaden majątek Ci się nie należy. Jeżeli była wspólność majątkowa, wówczas majątek dzieli się na pół.

Narcyz będzie chciał zrobić z Ciebie psychopatkę, czyli odwrócić role – to Ty jesteś winna, a nie on. Co robić w takich sytuacjach?

Jak wygrać sprawę o rozwód z narcyzem?

Przede wszystkim rekomenduje się na pierwszym etapie przy sprawach rozwodowych nie wchodzić w polemikę z taką osobą. Pamiętaj, że każde słowo narcyza może być kłamstwem.

Zaczynamy od ściśle określonych granic. W pierwszej kolejności poleca się podjęcie decyzji o rozwodzie. Następnie przechodzisz do działania.

Reasumując:

  1. decyzja
  2. znalezienie dobrego adwokata do rozwodu albo dobrego radcy prawnego – tak, radca prawny również może zająć się Twoją sprawą rozwodową POTRZEBUJĘ ADWOKATA
  3. podpisanie umowy
  4. ułożenie strategii na rozwód. Ludzie często zapominają o tym, żeby działać w ramach jakiegoś planu.
  5. złóż pozew o rozwód jako pierwsza – niezależnie czy ta decyzja jest dla Ciebie trudna czy nie, musisz zrozumieć jedno – składając pozew jako pierwsza masz szansę powiedzieć „jestem górą”. Nawet jeżeli nie masz siły, to musisz ją znaleźć. Wielokrotnie zdarzyło mi się poznać ludzi w dramatycznych sytuacjach i życiowych dołkach, kiedy nie mieli siły rozmawiać/ myśleć, a ich wzrok skupiał się tylko na jednym punkcie. Prosiłam ich, żeby jednak uwierzyli w siebie i znaleźli w sobie siłę – tylko tak można ruszyć do przodu. Okazuje się, że jak musimy coś zrobić, to mobilizujemy się i dajemy radę.

Rozwód z narcyzem jest wyjątkowo ciężki, gdyż dochodzi do wielu manipulacji.

Wybierz dobrego adwokata do rozwodów Sprawa rozwodowa z narcyzem

Całą sprawę rozwodową warto powierzyć dobremu i zaufanemu adwokatowi do rozwodów, który zajmie się tymi sprawami na co dzień i będzie potrafił zdjąć z Ciebie ciężar odpowiedzialności. To on zajmie się opracowywaniem strategii i wszelką „papierkową” pracą.

Jeżeli jesteś w dołku, to pamiętaj, że wsparcie psychologów, psychiatrów, adwokatów, czy radców prawnych jest nieodłącznym elementem pierwszego etapu okołorozwodowego. Czasem musi minąć trochę czasu, żeby racjonalnie myśleć o sprawie. Dlatego też trzeba zaufać pełnomocnikowi i działać. Oczywiście wszystkich spraw należy pilnować, bo to Twoje życie i Twoje decyzje, niemniej jednak ja rekomenduję na początkowym etapie zaufać pełnomocnikowi, który z doświadczenia będzie wiedział, jak zabezpieczyć Twoje interesy. Sprawa rozwodowa wiąże się również z kwestiami dotyczącymi małoletnich dzieci (alimenty, kontakty…). Z pewnością dobry adwokat albo radca prawny pomoże Ci na tym etapie i wskaże najlepszą drogę.

Więcej: Dlaczego tak trudno odejść od narcyza?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]