Home rozwód Rozwód z manipulantem

Rozwód z manipulantem

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z manipulantem

Rozwód z manipulantem 

„Chcę odejść od męża. Mam go dość. Dni są przepełnione kłótniami. To trudna i toksyczna relacja…”. Jak wygląda rozwód z manipulantem?

Kobietom bardzo trudno wyjść z toksycznej relacji. Kiedy jednak już to zrobią, okazuje się, że jakość ich życia znacząco się poprawia. Żyjąc z manipulantem nie wiemy do końca, jak się czujemy. Jeżeli jesteśmy podatni na manipulacje, to manipulant może zrobić z nas sitko.

Tworzymy domy i rodziny po to, żeby realizować swoje marzenia. Niestety, kiedy w pewnym momencie okazuje się, że nasz mąż jest manipulantem, często czujemy się bezradne. Przede wszystkim musimy się zastanowić, dlaczego jest w nim tak silna manipulacja.

Manipulacja może być uwarunkowana tym, że druga osoba cierpi na zaburzenia emocjonalne lub na chorobę psychiczną. Bardzo często ludzie są niezdiagnozowani w tym obszarze i po prostu nie wiemy, jak z nimi żyć i postępować. Wiemy jedynie, że nie jesteśmy szczęśliwi. Cierpimy my, cierpią nasze dzieci, czujemy, że relacja jest toksyczna i niezdrowa.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Kliknij -> O mnie 🏛

Rozwód z manipulantem – Odejść czy nie?

Jeżeli jesteś kobietą, musisz znaleźć w sobie siłę, aby odejść. Czasem wystarczy podjęcie decyzji. Zawsze mówię, że klienci mają dwie drogi. Pierwsza droga – zostań z manipulantem/toksyczną osobą. Być może osoba, z którą żyjesz, cierpi na zaburzenia narcystyczne albo borderline. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat,  przeczytaj inne posty, z których dowiesz się, jak wygląda np. rozwód z narcyzem.

Inna droga – kiedy nie chcesz zostać z osobą toksyczną – czyli odejście i wybór wolności.

Ludziom często wydaje się, że już nie ułożą sobie życia – boją się, że nie poradzą sobie finansowo. Trzeba przede wszystkim pamiętać o zaspokojeniu potrzeb rodziny i alimenty. Kiedy dzieci zostają z tobą, masz prawo żądać alimentów.

Trzeba się liczyć z tym, że początki mogą być trudne. Pamiętaj jednak, że alimenty możesz uzyskać bardzo szybko. Decyzja o udzieleniu alimentów w trybie zabezpieczenia powinna być rozstrzygnięta w ciągu siedmiu dni.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Rozwód z Manipulantem 🎥

Alimenty za 7 dni? Tak!

Strona może ubiegać się o zabezpieczenie alimentów na okres trwania postępowania sądowego.

Zabezpieczenie polega na zobowiązaniu drugiej strony do płacenia określonej sumy alimentów.

Niniejszy wniosek należy jedynie uprawdopodobnić – nie trzeba udowodnić wszystkich twierdzeń. W postępowaniu głównym oczywiście należy donieść dowody.

Kwota alimentów też nie może być wygórowana, a nasze twierdzenia nieprawdziwe, albowiem w wyroku końcowym może nastąpić rozliczenie. Uważam, że trzeba uczciwie wskazać, jakie są koszty utrzymania małoletnich dzieci. Na podstawie tego należy przejść do analizy sumy, której będziemy żądać od drugiej strony.

Kiedy już podjęłyśmy decyzję, że nie chcemy żyć z tym mężczyzną i pragniemy zabezpieczyć siebie i dzieci przed toksyczną i złą relacją, czeka nas działanie. Musisz wiedzieć, że pewne rzeczy można osiągnąć bardzo szybko. Dlatego też mówię o alimentach w trybie zabezpieczenia, albowiem już w ciągu siedmiu dni możesz mieć postanowienie w zakresie ich zabezpieczenia.

JAK POMAGAM ❓

Rozwód z manipulantem – Z orzeczeniem winy czy bez?

Jeżeli jesteś kobietą, masz dzieci i chcesz odejść od męża, masz duże szanse na uzyskanie zabezpieczenia alimentacyjnego. Nie martw się, jeżeli mąż Cię szantażuje, mówiąc, że zabierze Ci dzieci albo zrobi z Ciebie wariatkę. W takiej sytuacji skontaktuj się ze mną albo z innym pełnomocnikiem. Na konsultacji dowiesz się krok po kroku, jak działać. Nie przejmuj się – wszystko jest do zrobienia.

Kolejną kwestią jest decyzja w zakresie rozwodu – czy ma być to rozwód z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o winie. Wszystko zależy od tego, jakimi dysponujesz dowodami. Jeżeli na podstawie materiału dowodowego jesteś w stanie pokazać sądowi, że winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi właśnie mąż, działaj i żądaj jego wyłącznej winy. Jeśli nie masz dowodów, to przemyśl, czy dla świętego spokoju nie lepiej odejść od niego bez orzekania o winie.

Co z dziećmi?

Kolejna sprawa to uregulowanie kwestii związanych z małoletnimi. Kobiety często nie chcą, żeby mąż widział się z dziećmi. W mojej ocenie warto zaproponować kontakty, oczywiście w zależności od tego, jakim jest ojcem. Jeśli obawiasz się widzeń, wówczas zawsze możesz zaproponować tylko kilka godzin w danym dniu lub rozważyć kontakt w obecności osób trzecich. Jeżeli jednak uważasz, że jest w stanie opiekować się dziećmi, warto zaproponować mu np. kontakty w co drugi weekend. Oczywiście warto omówić swoją sytuację z prawnikiem.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Rozwód a podział majątku

Sprawa o podział majątku również jest dosyć prosta. Nie daj się sprowokować albo zmylić tekstami typu „odbiorę Ci majątek”. Jeżeli mieliście wspólność majątkową, to wszystkie składniki, które zdobyliście w trakcie związku małżeńskiego, należą do wspólności małżeńskiej. Oczywiście małżonek może cię straszyć, że będzie żądał nierównego podziału majątku, jednakże uzyskanie nierównego podziału majątku przez sąd nie jest łatwe.

Ułóż plan na rozwód

Przede wszystkim ułóż sobie strategię i omów ją ze swoim prawnikiem. W tym celu umów się na konsultację w mojej kancelarii w Warszawie albo skorzystaj z pomocy innego prawnika.

Więcej:

Chcę rozwodu, ale boję się męża

Rozwód z psychopatą

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]