Home rozwód Rozwód z manipulantem

Rozwód z manipulantem

autor ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z manipulantem

Rozwód z manipulantem 

„Chcę odejść od męża. Mam go dość, codziennie są kłótnie, to trudna i toksyczna relacja…”. Jak wygląda rozwód z manipulantem?

Kobietom bardzo trudno odejść z toksycznej relacji. Okazuje się, że gdy odchodzą, są zadowolone z jakości swojego życia. Życie z manipulantem to życie, w którym nie wiemy do końca, jak się czujemy i gdzie jesteśmy. Jeżeli jesteśmy podatni na manipulacje, to manipulant może zrobić z nas sitko.

Tworzymy domy i rodziny po to, żeby realizować swoje marzenia. Nagle okazuje się, że nasz książę jest manipulantem i zawsze odwróci kota ogonem tak, aby wyszło na jego korzyść. Wchodząc głębiej musimy się zastanowić, dlaczego jest w nim tak silna manipulacja. Manipulacja może być uwarunkowana tym, że druga osoba cierpi na zaburzenia emocjonalne albo na chorobę psychiczną. Bardzo często ludzie są niezdiagnozowani w tym obszarze i nie wiemy, jak z nimi współpracować i żyć. Jedyne, co wiemy, to że jesteśmy nieszczęśliwi w swoim małżeństwie i nie dajemy już rady tak dłużej żyć. Cierpimy my, cierpią nasze dzieci, czujemy się źle my i nasze dzieci, czujemy, że relacja jest toksyczna i niezdrowa, co niemal codziennie jest kłótnia tak naprawdę o nic.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Kliknij -> O mnie 🏛

Rozwód z manipulantem – Odejść czy nie?

Jeżeli jesteś kobietą, musisz znaleźć w sobie siłę, aby odejść. Czasem wystarczy podjęcie decyzji. Zawsze mówię, że klienci mają dwie drogi. Pierwsza droga – zostań z manipulantem/toksyczną osobą. Być może osoba, z którą żyjesz, cierpi na zaburzenia narcystyczne albo borderline. W tym obszarze przeczytaj inne moje posty, a dowiesz się, jak wygląda rozwód np. z narcyzem. Inna droga – kiedy nie chcesz zostać z osobą toksyczną – czyli odejście i wybór wolności.

Ludziom często wydaje się, że już nie ułożą sobie życia – boją się, jak finansowo sobie poradzą. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że jest coś takiego, jak zaspokojenie potrzeb rodziny i alimenty. Kiedy dzieci zostają z tobą, masz prawo żądać alimentów.

Nawet w sytuacji, gdy kobieta nie ma gdzie się wyprowadzić, musi znaleźć w sobie siłę, aby wynająć jakieś mieszkanie. Trzeba się liczyć z tym, że początki mogą być trudne, ale pamiętaj, że możesz szybko uzyskać alimenty. Decyzja o udzieleniu alimentów w trybie zabezpieczenia powinna być rozstrzygnięta w ciągu siedmiu dni.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Rozwód z Manipulantem 🎥

Alimenty za 7 dni? Tak!

Strona może ubiegać się o zabezpieczenie alimentów na okres trwania postępowania sądowego.

Zabezpieczenie to polega na zobowiązaniu do płacenia określonej sumy alimentów.

Niniejszy wniosek należy jedynie uprawdopodobnić – nie trzeba wszystkich twierdzeń udowodnić. W postępowaniu głównym trzeba donieść oczywiście dowody.

Kwota alimentów też nie może być wygórowana, a nasze twierdzenia nieprawdziwe, albowiem w wyroku końcowym może nastąpić rozliczenie. Uważam, że trzeba zrobić to dobrze i uczciwie wskazać, jakie są koszty utrzymania małoletnich dzieci. Na podstawie tego należy przejść do analizy sumy, której będziemy żądać od drugiej strony.

Kiedy dokonaliśmy wyboru i podjęliśmy decyzję, że nie chcemy żyć z tym mężczyzną, pragniemy znaleźć w sobie siłę, zabezpieczyć swoje dobro i dzieci przed toksyczną i złą relacją, gdyż po prostu nie chcemy już żyć w takiej atmosferze, to czeka nas działanie. Musisz wiedzieć, że pewne rzeczy można bardzo szybko osiągnąć. Dlatego też mówię o alimentach w trybie zabezpieczenia, albowiem już w ciągu siedmiu dni możesz mieć postanowienie w zakresie ich zabezpieczenia.

JAK POMAGAM ❓

Rozwód z manipulantem – Z orzeczeniem winy czy bez?

Jeżeli jesteś kobietą, masz dzieci i chcesz odejść od męża, to w obszarze zabezpieczenia alimentacyjnego jest to możliwe i z pewnością ci się uda. Dlatego nie przejmuj się – wszystko jest do zrobienia. Jeżeli mąż cię szantażuje, mówiąc, że zabierze ci dzieci albo zrobi z ciebie wariatkę, to również się tym nie przejmuj, tylko skontaktuj się ze mną albo z innym pełnomocnikiem. Na konsultacji dowiesz się krok po kroku, jak działać.

Kolejną kwestią jest decyzja w zakresie rozwodu – czy ma być to rozwód z orzeczeniem o winie czy bez orzekania o winie. Wszystko zależy od tego, jak twardymi dowodami dysponujesz. Jeżeli masz wystarczający materiał dowodowy, żeby pokazać sądowi, że winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi właśnie on, to działaj i żądaj jego wyłącznej winy. Jeśli nie masz dowodów, to przemyśl, czy dla świętego spokoju nie lepiej odejść od niego bez orzekania o winie.

Co z dziećmi?

Kolejna sprawa to uregulowanie kwestii związanych z dziećmi. Często jest tak, że nie chcemy, żeby mąż w ogóle widział dzieci. W mojej ocenie warto zaproponować kontakty, oczywiście w zależności od tego, jakim jest ojcem. Jeśli jest złym ojcem i obawiasz się widzeń, wówczas zawsze możesz zaproponować tylko kilka godzin w danym dniu. Jeżeli natomiast masz obawy, to być może trzeba rozważyć kontakt pod obecność osób trzecich. Jeżeli jednak uważasz, że jest w stanie opiekować się dziećmi, to warto zaproponować mu np. kontakty co drugi weekend. Oczywiście żeby taką decyzję podjąć, warto omówić sytuację z prawnikiem. Opowiedz swojemu prawnikowi jak to wygląda i wówczas z pewnością będzie wam łatwiej zdecydować.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Rozwód a podział majątku

Sprawa o podział majątku również jest dosyć prosta. Nie daj się sprowokować albo zmylić tekstami pt. „odbiorę ci majątek”. Jeżeli mieliście wspólność majątkową, to wszystkie składniki, które zdobyliście w trakcie związku małżeńskiego, należą do wspólności małżeńskiej. Oczywiście może cię straszyć, że będzie żądał nierównego podziału majątku, jednakże uzyskanie nierównego podział majątku przez sąd nie jest rzeczą łatwą.

Ułóż plan na rozwód

Przede wszystkim ułóż sobie strategię i plan, jak krok po kroku działać i zabezpieczyć swoje interesy. Omów plan działania ze swoim prawnikiem. Umów się na konsultację w mojej kancelarii w Warszawie albo skorzystaj z pomocy innego prawnika.

Więcej:

Chcę rozwodu, ale boję się męża

Rozwód z psychopatą

Podobne wpisy

Skomentuj

Umów się na Konsultacje [Płatną]