Home alimenty Ile czeka się na alimenty w Warszawie?

Ile czeka się na alimenty w Warszawie?

by ADWOKAT MARTA WNUK
ile czeka się na alimenty w warszawie

Ile czeka się na alimenty w Warszawie? 

Ile czeka się na alimenty w Warszawie? Jak długo trwa wydanie postanowienia w zakresie alimentów? Wszystko zależy czy będziemy żądać alimentów przy sprawie rozwodowej, czy po rozstaniu ze związku partnerskiego. Jeżeli nigdy nie byliśmy małżeństwem, wówczas składamy pozew o ustalenie alimentów do sądu rejonowego.

Chcąc odpowiedzieć na to, ile się czeka, w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o udzielenie zabezpieczenia alimentów. Zgodnie z przepisami sąd powinien niezwłocznie w terminie około siedmiu dni wydać postanowienie w tym zakresie. Niewątpliwie trzeba złożyć w tym obszarze odpowiedni materiał dowodowy, który przekona sąd o tym, że faktycznie w niniejszej sprawie wydanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia na daną kwotę jest dobrym rozwiązaniem.

JAK POMAGAM ❓

Co to jest udzielenie zabezpieczenia? Ile czeka się na alimenty w Warszawie?

Sprawy sądowe trwają długo, zatem wystąpienie z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia niewątpliwie jest bardzo ważne. Udzielenie zabezpieczenia jest dobrym sposobem na szybkie uzyskanie alimentów.  Sąd po prostu wydaje postanowienie na czas trwania procesu. Mamy gwarancję, że sąd wyda takie postanowienie dużo szybciej.

Ważne jest również, aby nasz pozew był jasny i klarowny. Nie znaczy to, że ma być długi. Chodzi o to, żeby sąd nie miał żadnych wątpliwości co do słuszności naszego stanowiska. Poniżej znajduje się kalkulator do pobrania:

Jakie alimenty najczęściej zasądza się w Warszawie?

Wszystko zależy od tego, jaki jest koszt utrzymania dziecka. Jest to istotne, gdyż w pierwszej kolejności sąd patrzy na koszty utrzymania dziecka, a dopiero w drugiej na możliwości zobowiązanego.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Dowody w sprawie alimentacyjnej

W sprawie alimentacyjnej bardzo ważne są dowody. Dla przykładu – jeżeli twierdzimy, że dziecko uczęszcza do szkoły prywatnej i w związku z tym ponosimy czesne w wysokości 3000 zł, trzeba pokazać przed sądem umowę albo ostatnie potwierdzenia płatności.

Dziecko chodzi na drogie zajęcia dodatkowe? Również to opisz.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Alimenty w Warszawie  🎥

Oczywiście zdarza się, że nie na wszystko mamy dowody. Rozwiązaniem może być jednak np. oświadczenie korepetytora. Jeżeli natomiast masz jakieś dowody płatności, oczywiście warto je załączyć.

Jeśli zobowiązany – najczęściej ojciec – nie uczestniczy czynnie w życiu dziecka i spędza z nim mało czasu, również warto podkreślić ten fakt i przedstawić sądowi sytuację. Ojciec spędza tylko 20% czasu z dzieckiem? Niech opłaca 80% wszelkich kosztów utrzymania dziecka.

Więcej: Chirurg z wysokimi alimentami 

Wracając do pierwotnego pytania, czyli ile czeka się na alimenty – w najlepszym przypadku odpowiedź i postanowienie otrzymamy już w ciągu siedmiu dni. Jeżeli natomiast będą trudności w uzyskaniu postanowienia, wówczas zawsze można zwrócić się z prośbą o przyspieszenie rozpatrzenia sprawy, przedstawiając swoją sytuację.

W razie wątpliwości i pytań zapraszam do kontaktu.

Więcej:

Sprawa o alimenty – 10 rzeczy. Możesz się zaskoczyć, ile będzie płacił!

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]