Home alimenty Adwokat Alimenty Wstecz

Adwokat Alimenty Wstecz

by ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokat Alimenty

Adwokat Alimenty. Czy można domagać się alimentów wstecz? W praktyce nie jest o to łatwo. Dlatego ostrożnie. Wszystko zależy czy chcesz alimenty wstecz czy też ciebie pozwano o alimenty.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Pamiętajmy, iż alimenty to świadczenia, które mają zaspokajać bieżące potrzeby osoby uprawnionej, czyli są to konieczne koszty utrzymania. Co do zasady alimenty są zasądzane od daty wniesienia pozwu. Jeżeli chcesz alimentów z datą wsteczną, to musisz w tym zakresie sporządzić odpowiedni wniosek. Jeśli powód nie przedstawi w tym zakresie odmiennego wniosku, to Sąd uzna taką właśnie datę.

Adwokat Alimenty

Adwokat Alimenty

Co zrobić, żeby dostać alimenty z datą wstecz? Warunek – należy wykazać, że pozostają z tego okresu niezaspokojone potrzeby. Jeśli w toku sprawy o alimenty nie uda Ci się wykazać powyższych okoliczności, sąd oddali żądanie. Dlatego tak ważne jest zebranie dowodów na tę okoliczność. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zapytaj swojego pełnomocnika. Razem opracujecie odpowiednią strategię.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Jak wygrywa się sprawę? Miejmy na uwadze wyrok Sądu Najwyższego, zgodnie z którym „alimenty z datą wsteczną mogą być zasądzone tylko wtedy, gdy pozostają z tego okresu nie zaspokojone potrzeby lub zobowiązania zaciągnięte przez uprawionego względem osoby trzeciej na pokrycie tychże potrzeb (wyrok Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 8 czerwca 1976r., III CRN 88/76).

Przede wszystkim muszę podkreślić, że sędziowie raczej niechętnie zasądzają alimenty z mocą wsteczną.

Pamiętaj, iż można we własnym imieniu wystąpić z roszczeniem regresowym od drugiego rodzica w odrębnym postępowaniu. Roszczenia regresowe przedawniają się z upływem trzech lat. Czym jest roszczenie regresowe? Po prostu żądasz, żeby drugi rodzic oddał Ci środki.

Więcej:

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]