alimenty

Alimenty  Warszawa

Alimenty  Warszawa

Alimenty   to jedna z  najważniejszych rzeczy, która często powoduje konflikt osób które się rozstają – czy to małżeństwo i czeka was rozwód czy też związek partnerski – małe ma znaczenie. Spór o dziecko to normalność w kancelarii prawnej. Adwokat rodzinny zajmujący się sprawami rodzinnymi wie co robić w takich sytuacjach.

Jeśli poszukujesz  rozwiązań w tym zakresie, chcą wnieść pozew o alimenty, sprawę o kontakty z dzieckiem, rozwód i alimenty, szukasz rzetelnego Adwokata do sprawy o Alimenty moja kancelaria zajmuje się prawem rodzinnym i w tym obszarze Ci pomoże.

Rozwód i alimenty. 

Sprawy o alimenty to sprawy z kategorii ciężkie. Ludzie walczą przy alimentach o każdą złotówkę. Do płacenia alimentów najczęściej są zobowiązani rodzice względem dziecka, ale nie zawsze. Dla przykładu – rozwiedziony małżonek może żądać alimentów.

Alimenty  Warszawa

Co zrobić żeby dostać wysokie Alimenty?

Przede wszystkim wszystko zależy co znaczy dla ciebie wysokie Alimenty ? Alimenty w wysokości 5000 zł. czy 500 zł ? A co zrobić żeby dostać jak najniższe Alimenty ? Gdyż przychodzi do mnie mężczyzna i chcę jak najniższe Alimenty to wiem co robić. Jeżeli przychodzi do mnie np. kobieta i chce na rzecz dziecka jak najwyższe Alimenty też wiem co zrobić.

W pierwszej kolejności trzeba doprecyzować cel.

Alimenty  Warszawa

No i tutaj w pierwszej kolejności zastanówmy się nad kwestią co zrobić żeby dostać wysokie Alimenty na rzecz dziecka.  A więc pierwszej kolejności trzeba ujawnić koszty jakie ponosi rodzic na rzecz dziecka. Jeżeli dziecko chodzi do prywatnej szkoły, ubiera się w luksusowe ubrania, żyło na bardzo wysokim Standardzie, wyjeżdża na drogie wakacje, ma dodatkowe zajęcia, t0 wszystko trzeba wykazać w postępowaniu dowodowym.

Tak trzeba ujawnić tą okoliczność oraz wykazać dokumentami /  wyciągami / rachunkami imiennymi bądź fakturami że takie koszty ponosisz. To co ważne nie mogą być to koszty na przyszłość, ponieważ przyszłość sądu nie interesuje. Sąd interesuje się teraźniejszością. I obecnymi Alimentami jakie są.

Alimenty  Warszawa

Opowiem Wam sytuację, która odzwierciedla historię kiedy drugi rodzic ukrywa dochody.  

Niski dochód – a w rzeczywistości jeździ samochodem marki Porsche za 500 000 zł, ma dwa motory, wyjeżdża na wakacje luksusowe za 40 000 zł, posiada zegarek za 70 000 zł. i inne luksusy.

Dlatego też w takich sytuacjach kiedy osoba jest Majętna a mamy podejrzenia że może zacierać tą rzeczywistość, warto pokazać sądowi jak wygląda rzeczywistość.

Jak to zrobić no najlepiej zrobić to zdjęciami. Pamiętam ostatnią sprawę którą miałam i była tam taka sytuacja że mężczyzna prowadził dużą firmę. W związku z tym jego inwestycje też były bardzo duże. Zmartwienie mojej klientki był fakt iż ostatnie lata w jego firmie były na minusie. Z uwagi na inwestycje jakie prowadził. Dlatego w takich sytuacjach ważne jest pokazanie rzeczywistości.

Alimenty  Warszawa

Co zrobiliśmy w tej sprawie ?  a mianowicie w tej sprawie pokazaliśmy – jego samochód jak wygląda, jego ubiór, jego kolekcji zegarków, wyciągi z kont na jakie wakacje jeździł.

Pamiętajmy, iż możliwości ojca to jedno a potrzeby to potrzeby dziecka. W pierwszej kolejności należy zająć się potrzebami a w dalszej części możliwościami.

Wysokość alimentów

Przy ustalaniu wysokości alimentów należy wziąć pod uwagę zarówno usprawiedliwione potrzeby osoby  i możliwości zarobkowe pozwanego.

Pamiętajmy że to nietylko dochody – ale również dochody, jakie mógłby osiągnąć, gdyby wykonywał pracę adekwatną do uzyskanego wykształcenia i doświadczenia, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy.

 

Rozwód rodziców, rozdzielenie rodziców nie może wpływać na standard życia.

Sądy w sprawach o alimenty zwracają uwagę na to jak wyglądało życie dotychczas. 

 

Pamiętajmy, na ustalenie wysokości świadczenia alimentacyjnego nie mają przy tym wpływu różnorodne świadczenia, np. z programu Rodzina 500 plus.

Adwokat 

W zakresie alimentów  – Kancelaria Adwokat Marty Wnuk  oferuje klientom kompleksową pomoc. Każdy z adwokatów i radców prawnych pracujących w Kancelarii:

  • reprezentuje klientów w postępowaniach o alimenty przed sądem;
  • przygotowuje pozew o alimenty;
  •  pozew o rozwód;
  • przygotowuje wnioski o zabezpieczenie alimentów;
  • udziela porad prawnych;
  • reprezentuje klientów w negocjacjach.
  • sporządza opinie prawne.

 

Reprezentacja przed sądem

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów przed  Sądami Okręgowymi, Sądami Rejonowymi, Sądami Apelacyjnymi. Wiele lat doświadczania w sprawach rodzinnych pozwala nam reprezentować klientów w profesjonalny i kompleksowy sposób. W pierwszej kolejności zapraszam na konsultację abyśmy mogli zaplanować krok po kroku dalsze działania w sprawie o alimenty.

Pozew o Alimenty nie polecam składać na własną rękę gdyż może być sytuacja w której nie otrzymacie satysfakcjonującego wyniku.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń