Home Wzory Wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty WZÓR

Wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty WZÓR

by ADWOKAT MARTA WNUK
Wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty

Wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty

Wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty. Co zrobić, kiedy drugi rodzic utrudnia kontakt z dzieckiem? Niewątpliwie należy powziąć radykalne kroki celem zabezpieczenia naszych interesów.

JAK POMAGAM ❓

Utrudnione kontakty z dzieckiem – Strategia

Jeżeli mamy problem z realizacją kontaktów, wówczas należy złożyć wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty. Zupełnie inaczej kształtuje się sytuacja, w której nie mamy żadnego postanowienia określającego, w jaki sposób mają wyglądać kontakty . 

Na moim kanale YouTube znajdziesz nagranie, w którym tłumaczę, na czym polega alienacja rodzicielska-> Kliknij i zobacz film

Jeżeli kontakty nie zostały ustalone, to w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek o ustalenie kontaktów. Jeśli masz wątpliwości, proponuję, abyś skontaktował się ze mną w zakresie porady prawnej. Informacje o konsultacji znajdziesz pod tym linkiem.

Kontakty zostały ustalone, a z różnych względów nie są realizowane? Działaj! Musisz jednakże pamiętać, iż jest to sytuacja wyjątkowa i każdy przypadek trzeba rozpatrzyć indywidualnie.

Poniżej możesz pobrać wzór wniosku o zagrożenie nakazaniem zapłaty.

Pozytywne aspekty wniosku o zagrożenie nakazaniem zapłaty

Przede wszystkim pamiętajmy, że w przypadku konfliktów między rodzicami w zakresie realizacji kontaktów najbardziej cierpi dziecko. Dzieci bardzo często przechodzą konflikt lojalnościowy, co prowadzi do nieprawidłowego rozwoju. Rodzic, który dopuszcza się alienacji, powinien ponieść konsekwencje finansowe i prawne. Złożenie wniosku o zagrożenie nakazaniem zapłaty być może skłoni go do zmiany postępowania. Oczywiście nie ma gwarancji, że zacznie zachęcać dziecko do spotkań z drugim rodzicem, jednakże prawdopodobieństwo jest dość wysokie.

Więcej:

Kontakty z dzieckiem – Co zrobić, gdy rodzic nie przestrzega decyzji Sądu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]