Home rozwód Rozprawa rozwodowa z winy

Rozprawa rozwodowa z winy

by ADWOKAT MARTA WNUK
rozprawa rozwodowa z winy

Rozprawa rozwodowa z winy

Rozwód z winy – czy to dobry pomysł? Nie zawsze.  Przede wszystkim trzeba dobrze przeanalizować Twoją sytuację.  Doświadczony prawnik zajmujący się rozwodami może przewidzieć wyrok na 99 %. Jeżeli masz wątpliwości, możesz umówić się na konsultację. KONSULTACJA

Rozprawa rozwodowa z winy. Myślisz sobie: „Nie pójdę na rozprawę”. Błąd. Dochodząc winy w sprawie o rozwód musimy pamiętać o pewnej niezwykle istotnej kwestii – zeznaniach świadków. Inaczej zadaje się pytania świadkom strony przeciwnej, a inaczej świadkom powołanym przez nas samych.

W przypadku „naszych” świadków należy zadawać im pytania otwarte – np. jaką matką jest powódka, jak wychowywała dziecko, czy w rodzinie dochodziło do przemocy, jakie niepokojące zachowania świadek zaobserwował, czy dzieci do momentu rozwodu były zadbane i pod dobrą opieką – jeżeli tak, to kto się opiekował dziećmi, kto o nie dbał.

JAK POMAGAM ❓

Jakie pytania do świadków drugiej strony? Rozprawa rozwodowa z winy

Odnośnie świadków drugiej strony – lepiej unikać otwartych pytań. Moją techniką jest zadawanie pytań tak, aby zweryfikować i podważyć wiarygodność świadków.

Więcej: Sprawa o rozwód. Świadkowie kłamią?

Świadek drugiej strony najpierw odpowiada na pytania sądu oraz strony, która ją wezwała. Naszym zadaniem jest wyłapanie nieprawdy. Dlatego moim klientom zawsze mówię, żeby na rozprawie odnotowywali na kartce wszelkie kłamstwa i nieścisłości w zeznaniach przeciwnika. Kiedy przychodzi nasza kolej na zadawanie pytań, wówczas weryfikujemy wiarygodność ich twierdzeń ze stanem faktycznym.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube: Rozwód z Manipulantem 🎥

Przygotowanie do rozprawy rozwodowej

Każda strona musi indywidualnie się przygotować do rozprawy rozwodowej. Należy kilka razy przeczytać dokumenty procesowe, które znajdują się w sprawie.

Nieprzejrzenie akt to podstawowy błąd. Często zapominamy, co pisaliśmy w sprawie. Jako doświadczony prawnik do rozwodu przestrzegam przed zaniechaniem tej czynności.

Po przejrzeniu akt sprawy sąd ustala, jakie pytania będzie zadawał na rozprawie. Zatem wszelkie odpowiedzi na pytania znajdują się w aktach sprawy. Może mieć miejsce sytuacja, w której jedna ze stron się nie przygotuje i w efekcie niekorzystnie wypadnie na rozprawie. Dlatego zawsze mówię klientom, aby dokładnie przeczytali wszystko, co znajduje się w aktach. Wszelkie odpowiedzi znajdują się przecież w tych dokumentach.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Na pytania należy odpowiadać jasno i konkretnie. Trzeba być pewnym swoich twierdzeń. Jednocześnie musimy zachować spokój. Sąd to nie miejsce na teatr. Trzeba być opanowanym, elokwentnym i iść do sądu w określonym celu. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której ktoś robi z sądu pole bitwy. Takie zachowania nie są wskazane.

Twój rozwód jest w Warszawie? Pamiętaj, że w Warszawie są dwa sądy rozwodowe. Sprawdź dobrze adres! 

Więcej:

Dobry prawnik rozwodowy

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]