Home rozwód Rozwód z winy – Nie pójdę na sprawę – Najgorszy pomysł

Rozwód z winy – Nie pójdę na sprawę – Najgorszy pomysł

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z winy

Rozwód z winy. Czy jest możliwy rozwód bez obecności powoda?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Rozwód z winy. Dzisiaj udało mi się uzyskać dla mojej klientki wyrok zaoczny z orzeczeniem winy jego i 1000 złotych na rzecz żony. Na pierwszej rozprawie się nie stawił, a na drugiej już był wyrok!

Tak! Nie stawisz się na rozprawie? Uważaj…

Jeżeli zależy ci na szybkim rozwodzie, działaj i walcz!!

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Dowodem na tę okoliczności jest właśnie przesłuchanie stron. Sąd musi przede wszystkim ustalić, czy wygasły więzi małżeńskie (ostatnio sąd pytał mojego klienta, czy na pewno w praniu były żony majtki…). Wydanie wyroku zaocznego jest niedopuszczalne, gdy pozwany zajął w jakiejkolwiek formie stanowisko procesowe w sprawie. Nie można także wydać wyroku zaocznego, gdy pozwany zażąda przeprowadzenia rozprawy pod swoją nieobecność. Jednakże w innych sytuacjach taką możliwość mamy.

Co mi grozi, jak się nie stawię na rozprawę?

Rozwód z winy

Grozi ci przede wszystkim utrata pieniędzy i grzywna.

Jeżeli wbrew wezwaniu sądu nie stawisz się na rozprawę rozwodową, ryzykujesz ukaraniem grzywną do pięciu tysięcy złotych za każde wezwanie.

Rozwód z winy

Bez Twojej obecności rozwód również jest możliwy.

Dlatego jeżeli nie chcesz płacić do końca życia, stawiaj się na rozprawie i walcz, albo wynajmij pełnomocnika. Przede wszystkim pamiętaj, że rozwód z winy niesie za sobą poważne skutki. Twój pełnomocnik przedstawi odpowiednie dokumenty, przesłucha świadków, wyjaśni wszystkie wątpliwości sądu.

Ciekawy artykuł znajdziesz tutaj: Jak wygrać sprawę rozwodową ?

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Rozwód z winy

Reasumując – jeśli się nie stawisz na rozprawie, sąd może wydać wyrok zaoczny! Sąd może taki wyrok wydać, gdy zachodzą przesłanki do jego orzeczenia, czyli gdy nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia stron.

Niewątpliwie Twój adwokat będzie wiedział, co zrobić. Jeżeli masz wątpliwości, umów się ze mną na konsultację. Pomogę Ci rozwiązać problem.

Alimenty po rozwodzie !

Rozwód z winy – Jakie są przyczyny?

Badania oraz moje doświadczenie pokazują, że przyczyną rozwodów w pierwszych latach trwania małżeństwa są najczęściej niedobór seksualny oraz problemy finansowe.

A później?

Przyczyny rozwodów:

  • Zdrada – niedochowanie wierności małżeńskiej
  • Nadużywanie alkoholu
  • Naganny stosunek do członków rodziny – znęcanie się
  • Nieporozumienia na tle finansowym
  • Dzieci
  • Niezgodność charakterów
  • Niedobór seksualny – odmowa seksu
  • Dłuższa nieobecność
  • Światopogląd
  • Żądanie uznania współmałżonka winnym rozkładu pożycia wiąże się z koniecznością przedstawienia dowodów na tę okoliczność.

Żądanie uznania współmałżonka winnym rozkładu pożycia wiąże się z koniecznością przedstawienia dowodów na tę okoliczność.

Konieczne jest przeprowadzenie szeregu dowodów potwierdzających winę. Środkami dowodowymi mogą być zeznania samych stron, świadków,  zdjęcia, nagrania audio i wideo, wiadomości SMS, notatki z interwencji policji, wyrok o znęcanie się nad rodziną, obdukcje, zaświadczenia lekarskie, zaświadczenia o pobytach na izbie wytrzeźwień, listy, rachunki i wszelkie inne dokumenty, z których wynikają okoliczności wskazywane przez stronę postępowania. Dlatego pamiętaj o zbieraniu dowodów! To dowodami wygrywa się sprawy!

 

Przeczytaj więcej:

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]