Rozwód z winy

Czy jest możliwy rozwód bez obecności powoda ?

Rozwód z winy. Dzisiaj udało mi się uzyskać dla mojej klientki wyrok zaoczny z orzeczeniem winy jego i 1000 złotych na rzecz żony, nie stawił się na pierwszą rozprawę na drugiej już mamy wyrok !!! 😉

Tak ! Nie stawiasz się to uważaj….

A jeżeli zależy ci na szybkim rozwodzie – działaj i walcz !!!!

Dowodem na te okoliczności jest właśnie przesłuchanie stron. Sąd musi ustalić czy wygasły więzi….. Ostatnio sąd pytał mojego klienta czy na pewno w praniu były żony majtki 😉 Wydanie wyroku zaocznego jest niedopuszczalne, gdy pozwany zajął w jakiejkolwiek formie stanowisko procesowe w sprawie . Nie można wydać wyroku zaocznego także, gdy pozwany zażąda przeprowadzenia rozprawy pod swoją nieobecność.Jednakże w innych sytuacjach taką możliwość mamy.

Co mi grozi jak się nie stawie na rozprawę !!

Rozwód z winy

Albowiem grozi ci przede wszystkim utrata pieniędzy i grzywna.

Jeżeli Wbrew wezwaniu sądu – nie stawisz się na rozprawę rozwodową ryzykujesz ukaranie grzywną do pięciu tysięcy złotych. 5 tyś. za każde wezwanie.

rozwód z winy

Bez Twojej obecności rozwód również jest możliwy.

Dlatego jeżeli nie chcesz płacić do końca życia….Stawiaj się i walcz albo wynajmij pełnomocnika. Pamiętaj rozwód z winy – niesie za sobą poważne skutki.  Twój pełnomocnik przedstawi odpowiednie dokumenty, przesłucha świadków, wyjaśni wszystkie wątpliwości sądu.

Ciekawy artykuł znajdziesz tutaj :Jak wygrać sprawę rozwodową ?

 

Rozwód z winy

Reasumując, nie stawisz się i sąd może wydać wyrok zaoczny !  Sąd może taki wyrok wydać  gdy zachodzą przesłanki do jego orzeczenia. Tak, czyli nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia stron.

Twój Adwokat będzie wiedział co zrobić, jeżeli masz wątpliwości umów się ze mną na konsultację i pomogę Ci rozwiązać problem.Alimenty po rozwodzie  !

 

Rozwód z winy – Jakie są przyczyny.

Badania oraz moje doświadczenie pokazuję, że ……

W pierwszych latach małżeństwa Tak, niedobór seksualny oraz problemy finansowe najczęściej są przyczyną rozwodów w pierwszych latach trwania małżeństwa.

A pózniej ?

 

Przyczyny rozwodów :

  • Zdrada – Niedochowanie wierności małżeńskiej
  • Nadużywanie alkoholu
  • Naganny stosunek do członków rodziny- Znęcanie się
  • Nieporozumienia na tle finansowym
  • Dzieci
  • Niezgodność charakterów
  • Niedobór seksualny- Odmowa Sexu
  • Dłuższa nieobecność
  • Światopogląd
  • Żądanie uznania współmałżonka winnym rozkładu pożycia wiąże się z koniecznością przedstawienia dowodów na tę okoliczność.

 Żądanie uznania współmałżonka winnym rozkładu pożycia wiąże się z koniecznością przedstawienia dowodów na tę okoliczność.

Konieczne jest  przeprowadzenie szeregu dowodów ową winę potwierdzających. Środkami dowodowymi mogą być zeznania samych stron, świadków,  zdjęcia, nagrania audio i wideo, wiadomości SMS, notatki z interwencji policji, wyrok o znęcanie się nad rodziną, obdukcje, zaświadczenia lekarskie, zaświadczenia o pobytach na izbie wytrzeźwień, listy, rachunki i wszelkie inne dokumenty, z których wynikają okoliczności wskazywane przez stronę postępowania.

 

Przeczytasz więcej:

Odmowa sexu a rozwód

 

 

Porozumienie rodzicielskie

Porozumienie rodzicielskie - Jak napisać porozumienie o sposobie wykonywania władzy rodzicielskiej, utrzymania kontaktów.  W pierwszej kolejności na górze proponuję określić…
CZYTAJ WIĘCEJ

Pozew z winy żony. I dzieci przy ojcu.

Pozew z winy - Jak napisać pozew z winy żony i dzieci przy ojcu ?   W pierwszej kolejności prosimy…
CZYTAJ WIĘCEJ

Nie chcę rozwodu.

Nie chcę rozwodu. Co mamy napisać w piśmie?  Wnoszę o oddalenie pozwu w całości. Należy wykazać, iż  nie doszło do…
CZYTAJ WIĘCEJ

Rozwód – Jak napisać pozew o rozwód ?

Rozwód   Rozwód - co powinien zawierać pozew !!!  Możesz znaleść 1ooooo wzorów ale żaden nie będzie idealny. Dlaczego ?…
CZYTAJ WIĘCEJ

Za zdradę zapłacisz zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?  Zdrada małżeńska jest jednym z najczęściej pojawiających się przesłanek zawinienia jednego małżonka w trakcie procesu…
KONTYNUUJ CZYTANIE

Rozwód – Wina małżonka a utrata majątku ?

„Okazało się, że od 2 lat żona zdradziła mnie a teraz  żąda, abym wyprowadził się z domu, który wybudowałem i…
KONTYNUUJ CZYTANIE

Jak wygląda sprawa rozwodowa. Jakie pytania zadaje Sąd ?

Jak wygląda sprawa rozwodowa. Sąd - bać się czy nie ? Kiedy przychodzi list z sądu wzywający nas do osobistego…
KONTYNUUJ CZYTANIE
Potrzebuję Adwokata - Zadzwoń