Kontakty z dzieckiem

Prawa Ojca – Co zrobić gdy matka manipuluje dzieckiem ?

Prawa Ojca

Prawa Ojca. Co zrobić kiedy rodzic manipuluje dzieckiem i nie pozwala się drugiemu rodzicowi spotykać. Bardzo często dochodzi do sytuacji kiedy jeden z rodziców manipuluje dzieckiem, zaś dziecko ma konflikt lojalnościowy i jednego z rodziców odrzuca zaś drugiego faworyzuje. Niestety te sytuacje mają najczęściej miejsce kiedy dodatkowo w tej manipulacji uczestniczą osoby trzecie.

Walcz Tato !

Ostatnio prowadziłam kilkanaście spraw gdzie dzieci były zmanipulowane przez matkę/ ojca i dodatkowo przez dziadków/ członków rodziny.

Wtedy sytuacja rodzinna jest bardzo trudna gdyż dziecko słyszy w domu – informacje negatywne o swoim drugim rodzicu i to w tych sprawach najczęściej jest ojciec. Bardzo często zgłaszają się do mnie ojcowie i nie wiedzą co zrobić w takich sytuacjach gdy matka manipuluje dzieckiem bądź dziećmi zaś dzieci ich odrzucają.

 “Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj “

Prawa Ojca

Najczęściej te sytuacje mają miejsce wtedy kiedy to matka sprawuje stałą pieczę nad dzieckiem. Matka ma wpływ na to co dziecko robi i jak się zachowuje. Jak sama nazwa mówi dzieci to dzieci. I trzeba pamiętać że jeżeli słyszy dużo negatywnych rzeczy o swoim tatusiu to niestety ale będą kotwiczyć sobie to w głowie i niestety może być taka sytuacja że odrzucą miłość ojca.

Prawa Ojca

Prawa Ojca – Dziecko nie chce mnie widzieć

Może się również zdarzyć tak że dzieci nie będą chciały nagle spotkać się z ojcem. Jest to sytuacja nadzwyczajną. I może się tak zdarzyć że ojciec nie będzie wiedział co zrobić w takiej sytuacji . Kiedy to dziecko nagle go odrzucę

Kiedy dziecko odrzuca nagle ojca i nie chce się z nim widzieć to trzeba jak najszybciej interweniować.  Niestety czas działa na niekorzyść. Jeżeli dodatkowo mamy do czynienia z rodzicem który jest osobą zaburzoną oraz ma problemy psychologiczne to zaczyna się prawdziwy Roller Coster.

 

Więcej:

Prawa Ojca

W imię dobra dziecka musisz rozpocząć tyle czynności ile tylko możesz. I pewnie zastanawiasz się co możesz zrobić kiedy dziecko jest zmanipulowane. Najczęściej oo odpuszczę Oo odpuszczają. I to jest bardzo złe. Powinniście takich sytuacjach walczyć do końca. Jeżeli utracicie więcej z dzieckiem to może się tak zdarzyć że nigdy już jej nie odbuduje cię. Dlatego pielęgnacja więzi jest bardzo ważne.

Odrzucenie ojca

Dzieci niestety bardzo często w wyniku tego że słyszały dużo negatywnych informacji o ojcu nagle włącza im się proces odrzucania ojca. Dodatkowo potrafią już bardziej fazie zaawansowanej nawet same mówią negatywne rzeczy o ojcu. Może się również zdarzyć że dziecko będzie bezpośrednio tobie jako o ojcu mówić to że nie chce się z tobą widzieć. Jest to już taki etap w którym na pewno musisz interweniować. Przede wszystkim należy odnaleźć przyczynę tego zachowania.

 

Prawa Ojca

Zapewniam państwa że zachowanie dzieci ma najczęściej podłoże w tym jak zachowuje się matka.  Musicie pamiętać iż przy dzieciach nie możecie osobie mówić źle. Niewskazane jest eskalowanie konfliktów i obgadywanie drugiego rodzica przy dziecku. Największą krzywdę zrobicie dziecku. Dzieci z dysfunkcyjnych rodzin, kiedy to rodzice mają Spór w przyszłości również mają problemy w budowaniu relacji Mesko-damskich.

Dla przykładu jeżeli jeden z rodziców pił alkohol to bardzo często dzieci w związku z tym mają problemy w późniejszym życiu dorosłym. Jeżeli natomiast rodzice się rozwiedli i dodatkowo między nimi jest Spór to również dziecko w późniejszym etapie swojego życia może mieć problemy w budowaniu relacji. Zastanawiasz się zapewne co możesz zrobić w sytuacji kiedy dziecko jest zmanipulowane. Przede wszystkim musisz rozpocząć wszystkie możliwe kroki.

Prawa Ojca – Określone kontakty

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie czy masz określone kontakty przez sąd z dzieckiem? Jeżeli kontakty zostały określone jednakże nie są realizowane to możesz wszcząć procedurę w zakresie zagrożenie na kazaniem zapłaty za Niewydanie dziecka. W takich sytuacjach matkę dziecka może zostać zobowiązana iż w przypadku gdy nie wyda następnym razem dziecka będzie ponosiła karę finansową. W tym postępowaniu musisz wykazać że matka działa celowo i nie przygotowywuje dziecka do kontaktu, buntuje dziecko, stąd też niniejsze zachowanie.

Prawa Ojca

Prawa Ojca – Kontakty muszą być

Proszę uwierzyć iż sądy które orzekają w zakresie spraw związanych z dziećmi dobrze wiedzą że bardzo często matka utrudnia ojcu kontakt. Jeżeli traficie do dobrego adwokata i będziecie chcieli aby pomógł wam w sprawie związanej z dzieckiem z pewnością poprowadzi was tak abyście odnieśli sukces. Pamiętajcie że nie ma sytuacji bez wyjścia. Bardzo często w takich sytuacjach są powołani psychiatrzy i psycholodzy aby sprawdzić kompetencje wychowawcze rodziców oraz sytuacjiSytuację wychowawczą dziecka.

 

Więcej:

Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli  syndrom Gardnera

 

A zatem jeżeli masz określone kontakty a nie są one realizowane przez rodzica który sprawuje stałą pieczę nad dzieckiem to nie czekaj tylko należy składać wniosek o zagrożenie na kazaniem zapłaty do sądu Rejonowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania dziecka. Dzięki temu być może ta sytuacja się zmieni i dziecko będzie przygotowywane na każdy kontakt. Jednakże jeżeli jest taka sytuacja że nie masz określonych kontaktów przez sąd to należy w takiej sytuacji złożyć wniosek o ustalenie kontaktu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie kontaktów .

 

Prawa Ojca – Nie czekaj 

Zabezpieczenie jest to taki Tryb który przy śpieszy wam rozstrzygnięcie w tym zakresie na czas trwania postępowania. I oczywiście może być taka sytuacja że to Postępowanie będzie trwało latami jednakże już w trybie zabezpieczenia będziecie mieli określone kontakty. Dlatego większości spraw które prowadzę sąd bardzo skrupulatnie podchodzą do tego i dbają o to żeby rodzic miał zabezpieczone kontakty. W takim postępowaniu o ustalenie kontaktów również może się zdarzyć sytuacja że niezbędne będą badania stron Dziecko bądź dzieci przez psychologów lub psychiatrów.

 

STRONA RZECZNIKA PRAW DZIECKA 

 

TUTAJ ZNAJDZIESZ PORADNIK – DZIECKO W ROZWODZIE – PORADNIK MOŻNA POBRAĆ W FORMIE PDF 

 

_________________________________________________________________

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń