Home Kontakty z dzieckiem Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli syndrom Gardnera

Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli syndrom Gardnera

by ADWOKAT MARTA WNUK
syndrom Gardnera

„Do momentu rozwodu miałem świetny kontakt z córką. Obecnie ten kontakt jest utrudniony, gdyż według żony dziecko nie chce się ze mną spotkać. Mieszkamy w Warszawie. Ja mieszkam na Wilanowie, żona na Woli. To dla mnie ważne. Potrzebuję pomocy”.

Potrzebujesz pomocy : Zadzwoń pod numer +48691512933 albo Umów się w kalendarzu.

Syndrom Gardnera

„Mam wrażenie, że była żona nastawia negatywnie córkę przeciwko mnie. Wielokrotnie słyszałem, jak żona mówiła córce, że tata nie ma czasu na dzieci i ma inne zajęcia. Oczywiście są to kłamstwa. Córka nie chce mnie widzieć. Co robić? Czy to może być syndrom Gardnera?”.

syndrom Gardnera

Z doświadczenia wynika, iż bardzo często w kontekście uporczywego uniemożliwiania jednemu z rodziców kontaktów z dzieckiem przywołujemy tzw. syndrom Gardnera.

Syndrom Gardnera

Kiedy dziecko nie chce się z nami spotkać, mamy wrażenie, że to chwilowe i minie. Niestety, miesiące lecą, lata mijają, a my wciąż nie widzimy dziecka.

Dziecko jest manipulowane?

Niestety w trakcie rozwodu często zdarza się, że rodzic czynnie angażuje DZIECKO W KONFLIKT między rodzicami.

Emocjami, które panują między małżonkami, są przede wszystkim wrogość, niechęć i pogarda. Dziecko jest jak gąbka. Wszystkie te emocje na nie wpływają. Jeżeli nie ma blisko jednego rodzica, a drugi wypowiada się o nim bardzo negatywnie, to dziecko bez wątpienia będzie te emocje chłonąć.
Konsekwencją powyższego często jest to, że miłość, szacunek i przywiązanie do oczernianego ojca czy matki ulegają bezpowrotnie zniszczeniu i zastąpione zostają przez wrogość, niechęć i pogardę.

O rozwodzie i wykorzystaniem dziecka przy rozwodzie więcej dowiesz się: https://adwokatodrozwodow.pl/rozprawa-rozwodowa/ 

Stosowanie wobec dziecka takich metod jak manipulacja czy szantaż emocjonalny powoduje daleko idące konsekwencje dla psychiki. W rezultacie pojawia się u dziecka ZABURZENIE, tzw. syndrom Gardnera.

Kancelaria adwokacka      Adwokat Marty Wnuk specjalizuje się w prowadzeniu trudnych spraw  rodzinnych. Skutecznie reprezentujemy naszych Klientów przed sądem. Prowadzimy obsługę prawną na terenie całego kraju. Konsultacja 

Nie pozwól, abyś stracił/a dziecko.

Celem tych działań jest zaburzenie relacji dziecka z drugim rodzicem i może występować w trzech formach: łagodnej, umiarkowanej i ostrej.

1. Forma ŁAGODNA

Dzieci biorą udział w spotkaniach z drugoplanowym opiekunem, ale okresowo są krytyczne w odniesieniu do niego – nie występują u nich wszystkie objawy Zespołu PAS (Parental Alienation Syndrome, inaczej syndrom Gardnera).

2.  UMIARKOWANA 

Objawia się nasileniem manifestacji tego zespołu. Dzieci okazują brak szacunku rodzicowi, przeszkadzają w trakcie spotkania, a oczernianie przez nich rodzica ma charakter niemalże ciągły.

3. OSTRA
Poważne nasilenie manifestacji tego zespołu przejawia się wrogością dziecka, osiągającą czasami poziom fizycznej agresji wobec znienawidzonego rodzica. Ponadto u niektórych dzieci wrogość ta osiąga poziom paranoidalny. Gardner opisuje te dzieci jako „owładnięte nienawiścią do rodzica”.

Amerykański psychiatra i biegły sądowy dr Richard Gardner uważał, iż opisane przez niego zjawisko (praca na ten temat została opublikowana w 1985 r.) to zespół objawów powstających u dziecka w zasadzie wyłącznie w sytuacji spraw sądowych o przyznanie opieki nad dzieckiem toczących się w wyniku rozwodu rodziców.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Po czym poznać, że dziecko cierpi na syndrom Gardnera?

  • dziecko twierdzi, że samo podjęło decyzję o odrzuceniu drugiego rodzica;
  • odruchowo wspiera rodzica, z którym na stałe mieszka;
  • dziecko jest przyporządkowane do alienującego rodzica i pod jego wpływem oczernia rodzica odtrąconego,
  • powody oskarżenia są często błahe, wymyślone lub wręcz absurdalne,
  • złość na odrzucanego rodzica jest bezdyskusyjna, pozbawiona uzasadnienia,
  • stwierdzenia dziecka odzwierciedlają język i styl myślenia oskarżającego rodzica,
  • złość rozszerzana jest stopniowo na dalszą rodzinę oraz osoby związane ze znienawidzonym rodzicem.

Uwaga! Doprowadzanie przez jednego z rodziców do alienacji drugiego i nastawianie dziecka przeciw niemu jest formą wykorzystywania psychicznego i może spowodować nieodwracalne zniszczenie więzi z jednym z rodzicem, a w konsekwencji zmiany w psychice dziecka.

Mogłoby się wydawać, iż rodzic, przeciwko któremu nastawiane jest dziecko, jest bezsilny.

Więcej dowiesz się tutaj: https://adwokatodrozwodow.pl/matka-utrudnia-kontakt-z-dzieckiem-co-zrobic-chce-spotykac-sie-ze-swoim-dzieckiem/.

Z mojego doświadczenia jako adwokat wynika, że trzeba działać.

W takiej sytuacji możesz domagać się wykonywania tych kontaktów również Z UDZIAŁEM KURATORA.

Ciekawy artykuł o syndromie Gardnera  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/215054,rodzice-walcza-a-sad-oddal-dzieci-do-domu-dziecka.html

Najważniejsze dobro dziecka 

Przede wszystkim w takiej sytuacji, należałoby spojrzeć pod kątem dobra dziecka i poznać, co tak naprawdę chce dziecko.

Jeżeli masz problem i chcesz go rozwiązać, zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Co robić? 

Są sposoby?

Uwierz mi, prowadzę dużo spraw związanych z dziećmi. Sądy też wiedzą, co w takich sytuacjach robić.

Powiem tak – głowa do góry!!! Działaj!

Prawdopodobnie zakładasz, że będzie wszystko dobrze, ale uwierz mi, że to zależy od Ciebie. Tak, musisz podjąć odpowiednie działania!

Musisz bardzo dobrze się do tego przygotować – zebrać dowody, porozmawiać z prawnikiem.

W razie wątpliwości skontaktuj się ze mną (cennik).

Niekiedy wystarczy godzinna konsultacja telefoniczna, żeby wiedzieć, na czym się stoi. 

Więcej:

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]