Home Kontakty z dzieckiem Dlaczego kobiety utrudniają kontakty?

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Dlaczego kobiety utrudniają kontakty

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty?

Zastanawiasz się, dlaczego kobiety utrudniają kontakty? To ich jedyna „broń palna”? Może jest skrzywdzona? To już nieważne. Są przepisy, które bronią mężczyzn.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Matka nie wydaje dzieci

Michał – Warszawa – 32 l. Była żona zobaczyła go z nową kobietą i nie wydaje dzieci.

Mam ustalone sądownie widzenia z dziećmi w każdy 2. i 4. weekend miesiąca. Niestety w tym tygodniu nie pozwoliła mi zabrać dzieci po piątkowej wizycie u mojego brata z dziećmi i obecną partnerką. Jak zawsze odwiozłem dzieci do domu, jednak była żona wybuchła i uderzyła mnie w twarz, po czym zagroziła, że dzieci mi nie da i tak też uczyniła. Powiedziała, że nigdy już ich nie zobaczę!

Spokojnie… Głowa do góry, są możliwości… Matka ma obowiązek przygotować dzieci do kontaktów. Sąd opiekuńczy może zagrozić nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

 

 

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty

Skoro są rozwiązania, należy z nich korzystać. 

Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli  syndrom Gardnera

Grube pieniądze za utrudnianie kontaktów z dzieckiem? TAK!

Kontakt z dzieckiem ! Co zrobić? Chce spotykać się ze swoim dzieckiem

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

Matka uważa, że ojciec nie ma prawa do dziecka

Arkadiusz – 43 lat 

4 miesiące temu zostały ustalone moje kontakty z dzieckiem w poniedziałki i czwartki od godz. 15 do 18. Jednakże od uprawomocnienia się wyroku ani razu nie spotkałem się z synem. Matka dziecka nie odbiera telefonu, a tam, gdzie mieszka, nie odbiera domofonu. Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Policja powiedziała, że to nie ich sprawa, bo to nie jest przestępstwo. Ona uważa, że nie mam żadnego prawa do dziecka.

Ważne, abyś dobrze się do tego przygotował. Niewątpliwie nie jest to łatwy czas, jednakże rozwiązania są i należy z nich korzystać.

Niestety, policja nie chce się mieszać. Dlatego w takich sytuacjach należy wnieść sprawę do Sądu. Alienacja rodzicielska

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty – Alienacja rodzicielska

Niech dziecko powie, jaka jest jego wola.

Psychologowie powinni sprawdzić, czy nie dochodzi do alienacji. 

Piotr i jego partnerka Krystyna

Mam pytanie. Mój partner ma problem, bo nie może widywać się z dziećmi. Matka nastawia dzieci przeciwko ojcu. Była już jedna sprawa, na której matka zrobiła z ojca alkoholika, co w ogóle nie jest zgodne z prawdą. Ponadto wzięła świadków, którzy albo nie znają mojego partnera, albo są po wyroku w więzieniu. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, jak napisać wniosek o przesłuchanie dzieci przez psychologa sądowego oraz wniosek o badanie OZSS? Proszę o jakąkolwiek wskazówkę.

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty? Co można zrobić?

Przede wszystkim należy złożyć sprawę o ustalenie kontaktów do Sądu Rejonowego i wnieść dodatkowo o zabezpieczenie widzeń na czas procesu tak, aby od razu mieć możliwość widzieć się z dzieckiem. Dziecko oczywiście należy do tak do ojca, jak i do matki. Nie można utrudniać kontaktów. To niedozwolone i trzeba z tym walczyć.

W przypadku problemów najlepiej oczywiście umówić się na konsultację z adwokatem. Walcz o swoje prawa!

 

Przeczytaj więcej:

Wniosek o ustalenie kontaktów – Masz problem z kontaktami z dzieckiem?

Kontakty z dzieckiem –  Co zrobić gdy rodzic nie przestrzega decyzji Sądu ? 💖👮‍♀

Alienacja rodzicielska. Co się dzieje z dziećmi?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]