Kontakty z dzieckiem,  rozwód

Opieka naprzemienna – Dziecko pól na pół

Opieka naprzemienna –

Dwa tygodnie u Mamusi a dwa tygodnie u Tatusia. Brzmi dobrze?

Opieka naprzemienna, jak sama nazwa na to wskazuje, polega na tym, że dziecko okresowo mieszka z matką, a okresowo z ojcem, np. dwa tygodnie u jednego rodzica, kolejne dwa u drugiego, po czym znowu na dwa tygodnie wraca do pierwszego rodzica.

opieka naprzemienna

Często spotkam się, że Tatusiowie przychodzą do mnie i mówią

„Pani Mecenas ja chce dziecko pół na pół i grosza byłej żonie nie dam”

“Ja mieszkam w Warszawie na Mokotowie, żona na Bemowie, czy możemy realizować opiekę naprzemienną  ?  Co mam zrobić. Kiedy jest możliwa opieka naprzemienna ?”

OPIEKA NAPRZEMIENNA  (zwana również pieczą naprzemienną) została wprowadzona do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, która weszła w życie 29 sierpnia 2015 r.

Czy to takie łatwe? Gdyby było łatwo to statystki w sądzie zupełnie inaczej wyglądały.  Tatusiowie wiedzą że nie jest łatwo !!!

Nawet gdybyście mieli 10 Adwokatów/ Radców prawnych pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć.

Warunkiem jest POROZUMIENIE !

TO RODZICE ZGODNIE MUSZĄ ZADECYDOWAĆ W DRODZE POROZUMIENIA. Sąd powinien ingerować w relacje między rodzicami a dziećmi dopiero wtedy, gdy nie jest możliwe zawarcie takiego porozumienia między rodzicami.

W praktyce bowiem polskie sądy bardzo niechętnie orzekają pieczę naprzemienną.  To też jedynie w przypadku, jeżeli jest ona wynikiem porozumienia rodziców, znajdującego swoje odzwierciedlenie w podpisanym planie wychowawczym.

Piecza naprzemienna powinna być orzeczona w miarę możliwości także po wysłuchaniu dziecka. Oczywiście jeżeli poziom jego rozwoju daje podstawę do przyjęcia, że rozumie on, na czym polega okresowe mieszkanie u każdego z rodziców.

Kancelaria adwokacka adwokat Marty Wnuk specjalizuje się w prowadzeniu trudnych spraw rozwodowych oraz spraw dotyczących podziału majątku. Skutecznie reprezentujemy naszych Klientów przed sądem. Mając na względzie powyższe opieka naprzemienna w dalszym ciągu nie będzie rozwiązaniem, które sąd będzie mógł rodzicom narzucić i będzie warunkowana chęcią podjęcia przez rodziców współpracy celem wypracowania płaszczyzny porozumienia. W braku woli podjęcia rozmów, jej wprowadzenie jest w zasadzie skazane na niepowodzenie.

Moje doświadczenie w pracy jako Adwokat pokazuje, iż rozmowa jest ważna by uniknąć przykrych konsekwencji.

Mąż przetrzymuje dziecko

Co robić ? 

Są sposoby ?

Uwierz mi że prowadzę dużo spraw związanych z dziećmi. Powiem tak – głowa do góry !!! Działaj 

Prawdopodobnie, zakładasz że będzie wszystko dobrze ale uwierz mi że to od ciebie zależy. Tak musisz zrobić odpowiednie ruchy !!!

Musisz bardzo dobrze się do tego przygotować, żebrać dowody, porozmawiać z prawnikiem.

Konkludując, jak skontaktować się ze mną ?Cennik

Niekiedy wystarczy konsultacja telefoniczna godzinna żeby wiedzieć na czym się stoi. 

UWAGA !

ŚRODOWISKO ZAJMUJĄCE  SIĘ SPRAWAMI RODZINNYMI WCIĄŻ PRACUJĘ NAD NOWOLIZACJĄ PRZEPISÓW. OBIECUJĘ,ŻE NA BIEŻĄCO BĘDĘ PISAŁA JEŻELI ZMIENI SIĘ COŚ W TYM ZAKRESIE ! TRZYMAM KCIUKI ZA ZMIANĘ!

 

 “Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

 

Uważam że walka o dziecko jest jedną z najcięższych spraw rodzinnych jakie toczą się w sprawach w sądach. Dlatego też ważne jest bardzo dobrze się do tego przygotować. Istotne w takich sprawach jest abyśmy ułożyli tak strategię procesową. Obecnie prowadzę kilkanaście spraw związanych z dziećmi, w tych sprawach dziecko jest narzędziem do walki między rodzicami.

Dziecko jest mamy i taty, dlatego też oboje rodzice powinni uczestniczyć w życiu dziecka. Jednakże w sytuacji gdy jeden z rodziców wykonuje nieprawidłowo władzę rodzicielską to należy rozstrzygnięć z kim tak naprawdę powinno być dziecko.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń