Home Kontakty z dzieckiem Adwokat od kontaktów – Nie chcesz regulować kontaktów z dzieckiem?

Adwokat od kontaktów – Nie chcesz regulować kontaktów z dzieckiem?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokat od kontaktów

Adwokat od kontaktów

Adwokat od kontaktów. Dziecko ma prawo spotykać się i kontaktować z każdym z rodziców. Co zrobić, gdy nie chcesz na sztywno określać tych kontaktów?

Twoja praca na to nie pozwala? Albo z drugiej strony chcesz je określić, żeby mieć pewność, kiedy dojdzie do kontaktów, a kiedy nie?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Często jest tak, że rodzic, z którym dziecko zamieszkuje na stałe, nie bacząc na jego dobro z drugim rodzicem utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia kontakt.

W tym obszarze jest bardzo dużo spraw, które kończą się w Sądzie. 

Adwokat od kontaktów

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy”

 

Oczywiście rodzice w kwestii kontaktów z małoletnimi winni dążyć do porozumienia, jednakże czasem jest to niewykonalne.

Wypracowanie wspólnego stanowiska poprzez dialog niekiedy jest bardzo trudne.

Rodzice kierować się powinni przede wszystkim potrzebami małoletniego i jego dobrem. Niestety, okazuje się, że często mieszamy dzieci w konflikt dorosłych. 

Są dwie sytuacje

1.  Kiedy chcemy uregulować i szukamy rozwiązań 

Uregulowanie kontaktów z pewnością pozwoli dziecku na oswojenie się z nową sytuacją. Czas trwania spotkań oraz ich częstotliwość powinny być dostosowana do dziecka.

Kontakty z dzieckiem realizowane są najczęściej  w ustalone dni oraz w określonych godzinach.

 

Więcej:

Jak wygląda sprawa o kontakty ?‼‼‼

Kontakty z dzieckiem – Co zrobić gdy rodzic nie przestrzega decyzji Sądu ? 💖👮‍♀

Brak kontaktów z dzieckiem.

Jak określić kontakty z dzieckiem ?

 

2. W ogóle nie chcemy regulować, np. z uwagi na pracę. 

Co zrobić, gdy nie chcemy regulować kontaktów z dzieckiem?

Jeżeli obie strony nie chcą regulować, to Sąd was nie przymusi, jednakże problem powstaje wtedy, gdy jedna strona tego chce.

Sądy wyznają stanowisko, iż kontakty z dziećmi to bardzo ważna rzecz i trzeba je regulować, patrząc oczywiście na indywidualną sytuację.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Co zrobić, gdy otrzymałaś/eś wniosek o uregulowanie kontaktów i się z nim nie zgadzasz?

Wówczas wnosimy o:

  1. Oddalenie wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.
  2. Zasądzenie od wnioskodawczyni na rzecz uczestnika kosztów postępowania w tym kosztów zastępstwa procesowego wg norm przepisanych;

 

Poniżej przedstawiam przykładowe uzasadnienie.

UZASADNIENIE 

Dzieci są dla ojca bardzo ważne i ojciec dołoży wszelkiej staranności, by kontakty przebiegały prawidłowo.  Wnioskodawczyni chce określić kontakty tylko i wyłącznie dlatego, iż jest skonfliktowana z ojcem dzieci. Dzieci są w takim wieku, iż same wyrażają wolę i gotowość do spotkań. Dzieci bardzo kochają ojca i chcą się z nim widywać, jednakże są przeszkody w ustaleniu widzeń z uwagi na charakter pracy i niesystematyczność wyjazdów.

Nadto, ____[ opisz]

Uczestnik postępowania kieruje się dobrem dzieci. Od kiedy strony się rozstały, uczestnik powziął wszelkie kroki, by kontynuować osobistą opiekę nad dziećmi. 

Należy zauważyć, iż uczestnik postępowania wielokrotnie kierował do wnioskodawczyni  prośby o wyciszenie konfliktu  i wypracowanie wspólnego planu wychowywania dzieci. Strony z uwagi na charakter pracy uczestnika nie określały kontaktów. Jego czas pracy jest nienormowany i ojciec niestety nigdy nie wie, kiedy będzie musiał być w gotowości do pracy. Mój mocodawca dotychczas cały czas wierzył, że mimo rozstania strony w imię dobra dzieci będą indywidualnie ustalać kontakty. 

Czytaj więcej: Jak wygląda sprawa o kontakty?

Adwokat od kontaktów

Adwokat od kontaktów

Nieprawdą jest również twierdzenie wnioskodawczyni, iż ____.

Wnioskodawczyni wykazuje cechy osobowości patologicznej i inwazyjnej względem jej otoczenia w sposób temu otoczeniu zagrażający. Wykazuje tendencje do nieustępliwości, odwetu i walki z ojcem, w tym kosztem dzieci. 

Wnioskodawczyni gra na emocjach dzieci w sposób skierowany przeciw ojcu i jego rodzinie.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Praca

Z uwagi na charakter pracy i nieregularność godzin nie ma możliwości, aby kontakty odbywały się w cyklu zaproponowanym we wniosku wnioskodawczyni. Niestety mój Mocodawca nie ma możliwości zaplanowania pracy w takich cyklach.

Ojciec dzieci szuka rozwiązań, aby zapewnić dzieciom stabilność. 

Mając na uwadze doświadczenie życiowe i logikę oczywiste jest, iż jeżeli rodzice oboje pracują, nie zawsze łatwo im połączyć strefę zawodową z rodzinną. To wnioskodawczyni przeprowadziła się i nie uwzględniła tego, że czas dojazdu od miejsca zamieszkania ojca do dziecka wydłużył się. Są dni, kiedy natężenie ruchu jest wysokie i dotarcie do syna zajmuje uczestnikowi ponad godzinę.

Dzieci bardzo kochają ojca, ale nie mogą być pod naciskiem. Ojciec dzieci chciałby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zależy mu, aby ich dobro nie ucierpiało.

W związku z powyższym wnoszę o oddalenie wniosku o uregulowanie kontaktów z dziećmi. Postanowienia sądu muszą być wykonalne. 

Przykład z Sądu

Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim chciał mimo wszystko rozstrzygać o kontaktach. Z kolei Sąd w Pruszkowie w innej sprawie chciał oddalić na żądanie strony. W związku z tym nie ma reguły. Sąd decyduje indywidualnie.

Niewątpliwie nie są to proste sprawy. W przypadku pytań poradź się doświadczonego adwokata.

 

Przeczytaj więcej:

Jak określić kontakty z dzieckiem? Historia lekarza z Warszawy

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]