Kontakty z dzieckiem
Drugi rodzic nie wykonuje albo niewłaściwie wykonuje obowiązki wynikające z orzeczenia Sądu?
Masz określone kontakty przez Sąd, a mimo to nie widzisz dziecka. Taka sytuacja jest niedopuszczalna!
Decyzję sądu należy bezwzględnie przestrzegać!
Co można zrobić?
Przede wszystkim sąd opiekuńczy może zagrozić nakazaniem zapłaty na rzecz osoby uprawnionej do kontaktu z dzieckiem oznaczonej sumy pieniężnej za każde naruszenie obowiązku.
Tak, za każde niewydanie dziecka może zapłacić duże pieniądze.
Dziecko nie chce się spotkać? Spokojnie, Sąd dobrze zna takie sytuacje i wie co robić. Okazuje się, że dzieci czasem odrzucają jednego rodzica na rzecz drugiego. Jest to znane zjawisko psychologiczne – Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli syndrom Gardnera.
„Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „
Kontakty z dzieckiem – Zwróć się do sądu
Co zrobić, gdy dochodzi do naruszania obowiązków wynikających z orzeczenia albo z ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem?
Zwróć się do sądu (opłata do sądu to 100 zł). Przede wszystkim pokaż sądowi dowody. Postanowienie sądu uwzględniające wniosek o zagrożenie nakazaniem zapłaty powinno bowiem dostatecznie określać rodzaj naruszenia – dlatego należy ustalić konkretną kwotę do zapłaty.
Adwokat Marta Wnuk
Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
tel.: +48691512933
Kontakty z dzieckiem – Obowiązek zapłaty za każde naruszenie
Prawomocne postanowienie sądu, w którym nakazano zapłatę należnej sumy pieniężnej, jest tytułem wykonawczym bez potrzeby nadawania mu klauzuli wykonalności.
Kontakty z dzieckiem
Ostatni wyrok
„Sąd uwzględnił wniosek i na podstawie. art. 598 [15]1 KPC zagroził uczestniczce zapłatą kwoty 500 złotych za każde naruszenie realizacji ustalonych kontaktów, mając na uwadze jawne i wręcz demonstracyjne z jej strony nie respektowanie nałożonych na nią obowiązków”.
Tak, interwencja w sądzie naprawdę działa – dzieci nagle chętnie zaczynają się spotykać z drugim rodzicem…
Sądem właściwym jest Sąd Rejonowy miejsca zamieszkania – sąd miejsca pobytu dziecka.
ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE
✅ – CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK !!!
Kontakty z dzieckiem – Etapy postępowania
Mamy dwa etapy tego postępowania. Etap pierwszy polega na zagrożeniu nakazaniem zapłaty oznaczonej sumy pieniężnej. Drugi polega na nakazaniu zapłaty tej sumy.
Ponadto Sąd umarza postępowanie, jeżeli w ciągu sześciu miesięcy od uprawomocnienia ostatniego postanowienia nie wpłynął kolejny wniosek w sprawach wykonywania kontaktów z dzieckiem.
Obsługuję klientów z całej Polski i w związku z tym wiem, jak poważne są to sprawy. Wiele już widziałam. Dlatego jeśli masz problem z wyegzekwowaniem kontaktów z dzieckiem, zwróć się do sądu i walcz o swoje prawa. Oczywiście w razie wątpliwości skonsultuj się z dobrym adwokatem, który z pewnością poradzi ci, co zrobić.
Więcej:
Rodzic nastawia dziecko przeciwko drugiemu rodzicowi – czyli syndrom Gardnera