Home rozwód Życie i rozwód z psychopatą

Życie i rozwód z psychopatą

by ADWOKAT MARTA WNUK
życie i rozwód z psychopatą

Życie i rozwód z psychopatą. W pierwszej kolejności chciałabym poruszyć kwestię samej definicji psychopaty, gdyż często jest ona używana w nieprawidłowy sposób. Nie każde dysfunkcyjne zachowanie można zaliczyć do kategorii „psychopata”. Osobiście uważam, że psychopata jest jedną z najgorszych osób, które poznajemy w swoim życiu – w szczególności z uwagi na fakt, iż po tej relacji zawsze zostaną rany. Niezależnie, czy jest to mężczyzna czy kobieta, takie sytuacje mają miejsce. Statystycznie więcej jest mężczyzn-psychopatów, jednakże w tym gronie możemy również znaleźć kobiety.

Rozwód z psychopatą jest niewątpliwie bardzo trudny. Kluczową rolę odgrywa aspekt psychologiczny. Niezwykle trudno jest pozbierać się po tej relacji.

Psychopata to osoba bezduszna i bezwzględna. Potrafi wyrzucić kobietę wraz z dzieckiem na rękach. Pamiętaj, że z psychopatami bardzo często łączą się kobiety empatyczne. Nie chcę generalizować, bo ten problem dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale przedstawię Państwu pewien przykład, opierając się na historii kobiety, którą ostatnio przeprowadziłam przez proces rozwodowy.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Historia kobiety, która zakochała się w psychopacie Życie i rozwód z psychopatą

Wszystko zaczęło się od wiadomości: „Pani mecenas, poznałam mężczyznę-psychopatę. Oczywiście na początku o tym nie wiedziałam, wydawało mi się, że jest zimny, ale charyzmatyczny… Prosiłam się o miłość, chociaż jej od niego nie dostawałam…

On? Bardzo bogaty człowiek – ma kilkanaście nieruchomości w Warszawie, dom pod Warszawą z basenem, sauną, jacuzzi z własną prywatną łazienką. Zawsze mówił, że dotychczas jego życie skupiało się na pracy, a ja jestem jego miłością. Zauważyłam, że nie liczy się z nikim oprócz siebie. Że jego jest najważniejsze. Mimo wszystko wierzyłam, że swoją miłością nauczę go kochać. Wierzyłam, że moja miłość wystarczy dla nas dwojga.

Był to człowiek bezduszny. Odczuwałam to już wielokrotnie. Ten człowiek po prostu nie ma empatii – jakby ktoś wyżarł mu tę część mózgu… Jednakże wyszłam za niego za mąż i urodziłam dziecko. Myślałam, że po pojawieniu się dziecka coś się zmieni… Myliłam się”.

Rozwód Warszawa. Rozwód z orzekaniem o winie – Najważniejsze informacje

Jakim człowiekiem jest psychopata? Życie i rozwód z psychopatą

To przede wszystkim człowiek bezwzględny. Należy pamiętać, że psychopata kieruje się głównie swoim interesem. Nieraz wydaje nam się charyzmatyczny i pewny siebie, jednakże tak naprawdę liczy się tylko i wyłącznie on. Pamiętaj, że nigdy nie uwzględni Twojego dobra.

On nie umie kochać. Oczywiście psychopatom może się wydawać, że kochają, jednakże tak nie jest. Wynika to ze struktury ich mózgu w obszarze emocji i empatii. Ci ludzie po prostu myślą w inny sposób.

Jaki był ciąg dalszy przytoczonej wyżej historii? Mężczyzna wyrzucił swoją żonę wraz z dzieckiem. Nie patrzył na ich dobro, po prostu otworzył drzwi i pozbył się ich. Ona się od niego współuzależniła, chciała dobra materialne i była w stanie mu wybaczyć nawet to, że korzysta z płatnych usług innych kobiet.

Małżeństwo z psychopatą – czy jest w ogóle możliwe? Na podstawie doświadczeń z klientami uważam, że nie.

Więcej: Toksyczne relacje małżeńskie Egocentryk a rozwód i dzieci

Dlaczego małżeństwo z psychopatą nie ma szans na powodzenie?

Jak już wspomniałam, psychopata ma inną budowę mózgu. Psychopata nie liczy się z innymi. Jeżeli, hipotetycznie zakładając, złączy się z nim kobieta empatyczna, to taka kobieta musi się liczyć z tym, że zawsze będzie na którymś miejscu z kolei – nigdy nie będzie dla niego prawdziwie ważna. On nie jest w stanie dać jej miłości, ponieważ dla niego najważniejsze są dobra materialne i przedmiotowe traktowanie ludzi . Czy on potrafi prawdziwie kochać ludzi? Nie. Przeanalizowałam setki książek w tym obszarze i uświadomiłam sobie jedno – on inaczej odczuwa miłość, dla niego najważniejsza jest jego pozycja, jego egoizm. Jest to w nim tak silne, że po prostu nie potrafi inaczej. Jeżeli mu powiemy „Proszę, zachowaj się inaczej”, on tego po prostu nie zrozumie.

Więcej: Pozew o rozwód dla kobiet Najważniejsze zasady

Jak wygrać sprawę o rozwód z psychopatą?

Oczywiście może się wydawać, że on coś czuje, ale tylko wtedy, kiedy dajesz mu jakieś dobre rzeczy np. status męża, rodzinę albo dajesz mu po prostu przykrywkę. Tak naprawdę Ty w tym świecie zupełnie się nie liczysz. Dlatego rozwód z psychopatą jest tak trudny. Musisz zapamiętać jedno – naucz się egoizmu. Naucz się bronić samej siebie. Tylko tak możesz wygrać z psychopatą.

Prawnik rozwodowy Warszawa. Zapraszam na poradę prawną. Adwokat rozwodowy Warszawa

Psychopata to  człowiek bez empatii, nigdy nie uwzględni tego, co tak naprawdę czujesz. Zawsze będzie kierował się zaspokojeniem swoich interesów. Musisz o tym pamiętać. Dlatego jeżeli masz sprawę rozwodową z psychopatą, naucz się egoizmu i walcz o swoje.

Na stronie znajdziesz inne wpisy na temat rozwodu z osobami zaburzonymi:

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]