Zmiana stanowiska przy rozwodzie
Zmiana stanowiska przy rozwodzie. Czy mogę zmienić stanowisko w trakcie trwania rozwodu? Oczywiście, że tak. Aż do uprawomocnienia się wyroku rozwodowego na każdym etapie można zmienić stanowisko w sprawie. Jednakże musisz przemyśleć, czy jest sens zmiany stanowiska. Wszystko zależy od okoliczności.
Sytuacja 1
Wyobraźmy sobie taką sytuację: złożyłeś pozew o rozwód bez orzekania o winie, zaś małżonka wnosi z orzeczeniem. Wówczas masz nawet obowiązek, a nie tylko prawo, aby zająć stanowisko w sprawie. Wtedy też sąd poprosi Cię o zajęcie stanowiska w odpowiednim terminie. Musisz również znaleźć argumenty, które przemawiają za tym, że nie poniosłeś wyłącznej winy za rozpad. Trzeba udowodnić, iż za rozpad pożycia małżeńskiego winę ponosi również małżonka. Wobec tego jest to dosyć poważna sytuacja. Nie polecam Państwu zaniechania tych czynności. Ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować.
Sytuacja 2
Kolejny przykład: kiedy w trakcie sprawy rozwodowej bez orzekania o winie wychodzą na jaw nowe okoliczności. Okazuje się na przykład, że żona od dłuższego czasu ma kochanka. Wówczas chcesz zmienić stanowisko w sprawie i dochodzić wyłączną winę.
Oczywiście z uwagi na fakt, iż okoliczności wyszły na jaw dopiero teraz, jest możliwość zmiany stanowiska w przedmiotowej sprawie.
A może : Rozwód z narcyzem – jak wygląda?
Zmiana stanowiska przy rozwodzie
Proponuję jednak dokładnie przemyśleć, czy mimo nowych okoliczności na pewno chcemy to stanowisko zmienić. Musimy bowiem pamiętać, że jeżeli żona znajdzie argumenty obciążające przeciwko nam, wówczas rozwód może się przedłużać. Wasze małżeństwo zostanie zakończone, ale dopiero za kilka lat, a w międzyczasie nastąpi duża eskalacja konfliktów. W związku z tym konieczne jest zaangażowanie dobrego adwokata. Chodzi tu przede wszystkim o Twój czas i pieniądze.
A co z podziałem Majątku : Wzór wniosku o podział majątku
CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ
Rozwód „Żona chce mojej winy”
Sytuacja numer 3. Toczy się sprawa z orzeczeniem o winie. Żona dochodzi Twoją wyłączną winę. Czy masz możliwość zmienić stanowisko w sprawie o rozwód i odstąpić od orzekania o winie? Oczywiście, że tak. Musisz natomiast wiedzieć, że zgodę musi również wyrazić druga strona. Taka sytuacja musi zostać wyjaśniona. W trudnych przypadkach proponuję rozważyć mediację. Niekiedy mediacja rozwodowa jest absolutnie niezbędna, aby ludzie się ze sobą porozumieli.
Zmiana stanowiska przy rozwodzie
Ludźmi kierują różne pobudki, zatem należy zrobić wszystko, żeby poznać motywy działania drugiego człowieka. Dowiedzieć się, dlaczego żona chce wyłącznie Twoją winę. A może chce odstąpić od orzekania o winie? Zawsze możesz skierować się z prośbą o podjęcie rozmów ugodowych. Warto spróbować.
Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:
Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥
Adwokat rozwodowy
Adwokat w sprawach rodzinnych musi krok po kroku wyjaśnić Ci plan działania. W innych dziedzinach prawa nie musisz być świadoma zagrożenia. Uważam natomiast, że w prawie rodzinnym jest niezbędne, aby klient w pełni zdawał sobie sprawę z tego, co dzieje się w jego sprawie. Dla przykładu: jeżeli postępowanie o rozwód zbyt długo trwa, wówczas wciąż występuje między Wami wspólność majątkowa. Dzięki rozmowie z dobrym adwokatem być może dojdziecie do wniosku, że niezależnie od sprawy rozwodowej trzeba wnieść do Sądu Rejonowego sprawę o rozdzielność majątkową przez sąd.
Zmiana stanowiska – Historia z Warszawy
Żona dowiedziała się, że mąż zakupił mieszkanie w Apartamencie Złota 44 w Warszawie i tam zamieszkał z nową kobietą, która, jak się okazało, była już wcześniej jego znajomą. Ten fakt spowodował zmianę stanowiska – teraz żona chciała orzekać o winie w rozpadzie. Jakie konsekwencje? Wysokie alimenty!
Jeżeli potrzebujesz pomocy KONTAKT ✅
Przeczytaj więcej: