Wniosek o rozwód – NIE PISZ POZWU DOPÓKI NIE PRZECZYTASZ

by ADWOKAT MARTA WNUK
wniosek o rozwód

Bardzo często szukamy w Internecie hasła pt. „wniosek o rozwód”. Należy w tym miejscu się zatrzymać i wyjaśnić kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim jeżeli składamy pozew o rozwód, musimy znać znaczenie słów użytych w pozwie.   Pamiętajmy również, że zupełnie inaczej pisze się pozew o rozwód dla mężczyzn, a inaczej dla kobiet. Przede wszystkim zawsze należy zacząć od określenia celu – tak, aby móc krok po kroku pod kątem celu sporządzić pozew, który pozwoli nam osiągnąć sukces. Cel rozwodowy jest dla dobrego prawnika priorytetem. 

Wzór pisma o rozwód 

Czy istnieje jeden wzór pozwu o rozwód ? Nie, nie ma jednego uniwersalnego wzoru. Uważam, że wszystko trzeba dostosować do własnych potrzeb. Poniżej załączam przykładowy wzór, jednakże proszę o szczególną interpretację każdego słowa tak, aby zabezpieczyć swoje interesy. Ja jako adwokat zawsze wybieram optymalne rozwiązanie. Zapewniam swoim klientom profesjonalną i rzeczową pomoc w realizacji określonego celu. Moją naczelną zasadą jest zabezpieczenie interesów klienta, dlatego zawsze zaczynamy od określenia celu. 

Pozew o rozwód online 

Mogłabym przytaczać wiele przykładów, aby przekonać –  że pozew o rozwód online to niemal zawsze złe rozwiązanie. Można uznać to za dobre wyjście tylko i wyłącznie w sytuacjach, kiedy nie ma absolutnie żadnych kwestii spornych, a w szczególności kiedy nie posiadacie dzieci. Pamiętajcie, że z dziećmi związane są ważne elementy, takie jak władza rodzicielska, kontakty i alimenty. Rzeczywistość po rozwodzie będzie kształtowała waszą przyszłość, stąd też przemyślcie to dobrze, tak aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i szczęśliwe życie po rozstaniu.

Jestem adwokatem od wielu lat i swoje usługi polecam osobą indywidualnym w sytuacji, chcemy rozstać się z drugim małżonkiem. Wiem wtedy, że stan psychiczny bywa ciężki – to w końcu pełen emocji okres. Niemniej jednak mimo kwestii emocjonalnej nie możemy zapomnieć o kwestiach formalnych związanych z rozwodem. 

Pomoc w napisaniu pozwu rozwodowego

Od wielu lat zajmuję się prawem rodzinnym i pomagam w pisaniu pozwu o rozwód. Przede wszystkim, aby przystąpić do napisania pozwu o rozwód, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie –  rozwód bez orzeczenia o winie czy z orzeczeniem o winie? Jeżeli posiadacie dzieci, to pytanie numer dwa – jaka wysokość alimentów? Kolejna kwestia – ustalać kontakty czy też nie? I w końcu – jak chcecie wychowywać dziecko i jak ma być ukształtowana władza rodzicielska?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest w ogóle władza rodzicielska i co ona reguluje? W sytuacji gdy władza rodzicielska będzie przyznana dla obojga rodziców, wówczas we wszelkich kwestiach związanych z wyborem szkoły, leczeniem, wyjazdami, wyrobieniem dokumentów niezbędna będzie współpraca obojga rodziców. 

Złożenie wniosku o rozwód 

Kiedy już przygotujemy pozew o rozwód, to niewątpliwie ważnym elementem będzie sam fakt złożenia wniosku o rozwód. Przede wszystkim musimy być na to gotowi. Mam 3 sposoby na złożenie wniosku o rozwód. 

1 sposób samodzielnie 

2 sposób – zlecić napisanie pozwu o rozwód –  kancelarii, przy czym to klient składa podpis pod pozwem i on składa / wysyła-  dokument do sądu

3 sposób – wybór pełnomocnika do rozwodu, czyli adwokata lub radcy prawnego, który będzie reprezentował Twoje interesy przed sądem Dobry prawnik rozwodowy . 

Pozew o rozwód przez internet

Technologia poszła do przodu, jednakże pozew musi zostać złożony według właściwości ostatniego wspólnego miejsca zamieszkania małżonków. Niestety, pozwu o rozwód nie można złożyć przez internet.  

Jak i gdzie złożyć pozew o rozwód? 

Pozew o rozwód składa się w sądzie okręgowym. Pamiętajmy – w sądzie okręgowym, nie rejonowym. Kilkukrotnie widziałam już małżonków, którzy składali pozwy do sądu rejonowego. To błąd.

Rozwód w Warszawie – Wniosek o rozwód

Pamiętajmy, że w Warszawie mamy dwa sądy „Sądy rozwodowe w Warszawiezajmujące się sprawami rozwodowymi:

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, ul. Poligonowa 3, 04-051 Warszawa

Sąd Okręgowy w Warszawie, al. „Solidarności” 127, 00-898 Warszawa

Jak złożyć papiery o rozwód? 

Należy pamiętać, że do pozwu o rozwód należy załączyć akt małżeństwa i akt urodzenia dzieci (jeżeli są). Niestety jeszcze nie mamy czegoś takiego jak rozwód zdalny, a zatem jest konieczność wydrukowania i podpisania pozwu, załączenia niezbędnych dokumentów oraz przesłania do sądu listem albo ewentualnie osobistego złożenia w biurze podawczym sądu.

Jak założyć sprawę o rozwód? Chcę adwokata do rozwodu

Często jest tak, że przez wiele lat zastanawiamy się czy to dobra decyzja. W pewnym momencie w końcu czynimy ten krok.  Za decyzją powinny iść kolejne etapy działania. Zatem jeżeli chcemy poszukać adwokata do rozwodu, to zaczynamy zawsze od pierwszej konsultacji. Podczas konsultacji ustalamy cele rozwodu oraz dalsze etapy w sprawie. Na spotkaniu dostajesz listę rzeczy, które należy załączyć do sprawy.

Druki rozwodowe – Wniosek o rozwód

Często dostaje od państwa zapytanie, gdzie znaleźć druki rozwodowe do wypełnienia. Nie ma czegoś takiego jak drugi rozwodowe. Wzór pozwu o rozwód znajdziesz nawet na moim blogu – wskaż maila, a ja prześlę Ci wstępny wzór pozwu o rozwód, jednakże musisz pamiętać, że wszystko zależy od sytuacji. Zupełnie inaczej pisze się pozew o rozwód dla mężczyzn, a inaczej dla kobiet. 

Wniosek o rozwód online 

Szkoda, że nie ma możliwości rozwodu przez internet – wówczas u małżonków byłoby zdecydowanie mniej stresu, jednakże z uwagi na proceduralny charakter sprawy nie ma możliwości, aby złożyć pozew online. Możemy jednak poprosić sąd, aby rozprawa rozwodowa odbyła się w formie wideokonferencji. Dzięki temu nie musimy jeździć do sądu i przeżywać dodatkowego stresu związanego z tym, gdzie jesteśmy. Zatem dzięki wideokonferencji rozwód może odbyć się online – jest to zdecydowanie szybsza i łatwiejsza procedura.

Pozew rozwodowy online

Odpowiadając na wasze pytania – moja kancelaria świadczy usługę pisania pozwów rozwodowych. Przed sporządzeniem pozwu o rozwód –  proponuję chociażby krótką rozmowę, aby móc poznać Twoją sytuację. Dzięki temu będzie można lepiej ustalić cel i doprecyzować kwestie, które chcesz zawrzeć w pozwie rozwodowym. 

Jeżeli zatem chcesz zlecić napisanie pozwu o rozwód  online – nie ma żadnego problemu. Jeżeli chcesz wysłać pozew rozwodowy online do sądu – niestety nie ma takiej możliwości.

Wniosek o rozwód 

Wniosek o rozwód czy pozew o rozwód? Oto jest pytanie. Zdecydowanie jest to pozew o rozwód.

Wzór pozwu rozwodowego 

W internecie jest bardzo dużo pozwów o rozwód i nie wiesz, jaki wybrać? Przede wszystkim będę powtarzała, że przed sporządzaniem pozwu konieczne jest określenie celu. Dlatego też zachęcam państwa do obejrzenia mojego filmu na YouTubie o wzorze pozwu o rozwód. W przypadku pytań zapraszam do kontaktu KONTAKT

Wzór pozwu o rozwód 

Wzór pozwu o rozwód jest tylko przykładem. Musimy pamiętać, że każda sytuacja jest inna i trzeba dostosować pozew do własnych potrzeb.

Pozew rozwodowy bez orzekania o winie – Wniosek o rozwód

Zdecydowanie pozew rozwodowy bez orzeczenia o winie jest dużo łatwiejszy niż z orzeczeniem o winie. Musimy pamiętać przy tym, że oprócz kwestii związanych z samym małżeństwem istotne są również kwestie związane z dziećmi. Najczęściej między stronami zachodzi spór co do świadczenia alimentacyjnego. Polecam Państwu skupić się na tym obszarze, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i ochronę interesów.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]