Home rozwód Dobry prawnik rozwodowy

Dobry prawnik rozwodowy

autor ADWOKAT MARTA WNUK
dobry prawnik rozwodowy

Dobry prawnik rozwodowy

Dobry prawnik rozwodowy to przede wszystkim profesjonalista i człowiek z doświadczeniem. To również człowiek, który powinien wykazać się ogromną empatią i zrozumieniem twojej sytuacji rodzinnej. Nie każdy karnista będzie świetnym prawnikiem do rozwodu. Aby być dobrym prawnikiem rozwodowym, trzeba wykazywać się empatią. Sprzymierzeniec i powiernik Twoich najskrytszych marzeń, ale także dobry prawnik do rozwodu to profesjonalista, czyli chłodny specjalista, który patrzy na przepisy. Ważne jest, aby dobry prawnik słuchał i oceniał sytuację obiektywnie, ale również powiedział Ci prawdę – czyli jak wygląda Twoja sytuacja i w jakim położeniu jesteś.

Dobry prawnik rozwodowy – jak wybrać?

Wsparcie od adwokata rozwodowego jest niezwykle istotne, albowiem przy sprawie rozwodowej towarzyszą nam emocje. Zawsze w swojej pracy powtarzam, że jestem dla ludzi i wiem, że muszę być profesjonalistką na każdym etapie, analizować przepis, układać strategię, a także wykazywać się względem mojego mocodawcy ogromną empatią, albowiem on tego potrzebuje. Dobry prawnik to też obserwator i ekspert, który łączy wiedzę i stan faktyczny w całość. Dzięki temu jest w stanie ułożyć strategię procesową, czyli kolokwialnie mówiąc, ułożyć plan rozwodowy tak, żeby poprowadzić cię przez sprawę krok po kroku. Często podczas pierwszych spotkań rozpisuję plan A i plan B tak, aby klient wiedział, co się może zdarzyć.

Adwokat rodzinny – Jaki powinien być?

Jak ułożyć plan na rozwód?

Plan na rozwód. W mojej ocenie ułożenie strategii rozwodowej jest niesamowicie ważne. Osoba, która jest w etapie pt. rozwód, musi wiedzieć, co się wydarzy. Dobry i doświadczony prawnik do rozwodu może przewidzieć z dużym prawdopodobieństwem, co się zdarzy. Ja pracuję w zawodzie już od kilku ładnych lat i w wielu sytuacjach jestem w stanie przewidzieć, jakie będzie rozstrzygnięcie sądu.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Kliknij -> O mnie 🏛

Kiedy opieka naprzemienna jest niemożliwa?

Klientom mówię prawdę. Zdarzyły mi się sytuacje, w których klient był niezadowolony z tego, co mówiłam podczas konsultacji. Dla przykładu, kiedy dziecko ma dwa tygodnie, zaś klient chce opiekować się z dzieckiem w systemie opieki naprzemiennej i mówiłam wprost, że nie da się wygrać tej sprawy, bo fizycznie uważam, że na ten moment jest to niemożliwe, albowiem dziecko jest małe i karmione piersią. Obraził się. Wtedy powiedziałam mu, że mamy zawsze dwa wyjścia – albo będę mówiła panu to, co chce pan usłyszeć i będzie pan zadowolony, albo będę mówiła panu prawdę. Ja jestem prawnikiem, który mówi klientowi prawdę, gdyż nie chcę, aby mój klient był rozczarowany.

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Dobry prawnik rozwodowy – Czy mogę zmienić prawnika?

Prawnik powinien poprowadzić Cię krok po kroku po sprawie. Jeżeli tracisz zaufanie albo pewność do swojego prawnika, to w każdej sytuacji możesz go zmienić.

Ugodowy rozwód?

Często zdaje nam się, że z pewnością rozwód przebiegnie szybko i przyjemnie. Oczywiście, kiedy obie strony zgadzają się na rozstanie bez ustalenia winy i nie ma konfliktów co do dzieci, proces jest szybszy i mniej bolesny. Wtedy też możemy wszystko załatwić na jednej rozprawie – rozwiązać związek małżeński, ustalić wysokość alimentów, ustalić kontakty z dziećmi, ustalić sposób korzystania z nieruchomości oraz inne kwestie. Niemniej jednak taki ugodowy rozwód zdarza się dosyć rzadko – w szczególności wtedy, kiedy są dzieci, albowiem w takiej sytuacji rodzice walczą o alimenty.

Jeżeli strony walczą o wszystko – o winę, alimenty, kontakty – to trzeba się liczyć z tym, że rozwód będzie trwał kilka lat. Niestety jest to okres bardzo stresujący dla stron, albowiem jesteście rodziną i wówczas wszystkie te konflikty odbijają się na wzajemnych relacjach, a w szczególności na dzieciach.

Co zrobić, kiedy dziecko jest manipulowane?

Bardzo często przy sprawach rozwodowych mamy do czynienia z konfliktem lojalnościowym dziecka. Co to oznacza? Oznacza to, że dziecko dokonuje wyboru jednego rodzica, a drugiego odrzuca. Jest to mechanizm najprawdopodobniej nieświadomy, albowiem dziecko nie może sobie poradzić z tym, co je spotkało. W sytuacji, kiedy mama źle wypowiada się o ojcu, dziecko doznaje ogromnego bólu i ma wrażenie, że musi kogoś wybrać. Najczęściej dziecko wybiera tego rodzica, z którym spędza najwięcej czasu. Alienacja rodzicielska to poważny problem.

Kwestią sporną jest również bardzo często wysokość alimentów. Rodzic, który sprawuje bezpośrednią i stałą pieczę nad dzieckiem, żąda wysokich alimentów, na co druga strona się nie zgadza.

Jakie jest niebezpieczeństwo przy alimentach?

Często jest tak, że w sytuacji, kiedy hipotetycznie przyjmijmy dziecko zostaje z mamą, zaś ojciec ma ustalone kontakty, ojciec najczęściej czeka aż przyjdzie pozew o rozwód i wtedy planuje odpisać. Kiedy przychodzi pozew o rozwód jest zaskoczony, gdyż wraz z pozwem o rozwód sąd wydał już postanowienie w zakresie alimentów. Takie postanowienie w zakresie alimentów jest wykonalne – znaczy to, że musisz płacić zgodnie z tym, co ustalił sąd z dniem, w którym wydał niniejsze postanowienie. Zatem okaże się, że musisz również z datą wsteczną wyrównać świadczenie alimentacyjne.

Oczywiście postanowienie jest zaskarżalne i służy ci prawo wniesienia zaskarżenia. Najpierw należy złożyć wniosek o uzasadnienie w ciągu siedmiu dni, a następnie po otrzymaniu postanowienia w zakresie świadczenia alimentacyjnego masz siedem dni, aby złożyć zażalenie. Niemniej jednak mimo iż przysługuje ci zażalenie, takie postanowienie jest wykonalne i niestety trzeba realizować wszystkie postanowienia, które zostały tam zawarte.

Co, jeżeli nie będę płacił alimentów?

Jeżeli sąd wydał postanowienie w trybie zabezpieczenia dotyczące alimentów, a ty nie będziesz tych alimentów płacił, wówczas narażasz się na to, że druga strona może wszcząć postępowanie komornicze. Na podstawie tego postanowienia można dokonywać takich ruchów. Zagrożenie jest takie, że będziesz miał, kolokwialnie mówiąc, komornika na karku przez kilka następnych lat. Dlatego też nie należy czekać.

Sprawa rodzinna – Rozwód Alimenty Kontakty

Dobry prawnik rozwodowy – Konsultacja w sprawie rozwodu

W sprawach rodzinnych bardzo istotna jest konsultacja. Nie zawsze będzie ci potrzebny adwokat do przeprowadzenia całej sprawy, ale pewne rzeczy musisz wiedzieć. Każdy zapis jest istotny i należy w tym obszarze zadbać o to, żebyś w każdym aspekcie wiedział, jakie są konsekwencje. Mogą zdarzyć się bowiem sytuacje, które cię zaskoczą.

Na przykład żona wyprowadza się i składa pozew o rozwód, składa wniosek o alimenty oraz o kontakty. Twierdzi, że również będzie mieszkała w Warszawie, stąd też ustalacie kontakty dwa razy w tygodniu i co drugi weekend. Alimenty też są wysokie, albowiem wynajmuje mieszkanie, wobec czego sąd uznał, że część kosztów związanych z mieszkaniem powinieneś pokryć Ty. Okazuje się, że dwa dni później twoja była żona wyprowadza się z dzieckiem 400 km dalej, a ty nie masz w tym obszarze możliwości realizacji kontaktów. Dlatego też wszystko trzeba już na etapie rozwodu przypilnować. Oczywiście wszystkie kwestie związane z dziećmi są zmienne, czyli masz prawo złożyć wniosek o zmianę kontaktów.

Jak złożyć wniosek o zmianę kontaktów?

Niezbędne będzie przygotowanie aktu urodzenia dziecka oraz wyroku albo postanowienia, w którym zostały kontakty określone wraz z klauzulą prawomocności. Wtedy też załączasz niniejsze dokumenty do sprawy. Musisz przygotować również opis sytuacyjny sprawy, czyli to, co się działo w waszej sprawie. Ja osobiście nie lubię pisać na wzorach i nie polecam nikomu pisać na wzorach z internetu, albowiem indywidualne podejście do sprawy jest najważniejsze.

Dlaczego kobiety utrudniają kontakty?

Trzeba ustalić wszystkie godziny, waszą sytuację, dlaczego jest utrudniony kontakt. Jeżeli kontakty, które zostały określone, nie odpowiadają ci albo okoliczności sprawy się zmieniły np. żona wyprowadziła się z Warszawy z dzieckiem, wówczas należy takie kontakty po prostu zmienić. Wtedy czeka cię sprawa w sądzie rejonowym zgodnie z właściwością. Należy również opisać całą sytuację oraz powołać świadków na potwierdzenie swoich twierdzeń. W sprawie o zmianę kontaktów niesamowicie ważne jest pełne zaangażowanie pełnomocnika oraz twoje, aby opisać sądowi całą historię.

Jak wygląda u mnie pomoc adwokacka?

Czy to jest sprawa o rozwód czy też inna sprawa z kategorii rodzinnej, niesamowite ważne jest indywidualne podejście oraz szczera rozmowa. Niekiedy słyszę od swoich klientów, że pełnomocnicy potrafią obiecać różne rzeczy. Ja nie lubię obiecywać – wolę, żeby mój klient był miło zaskoczony niż rozczarowany. Mam wieloletnie doświadczenie w sprawach rodzinnych i wiem, jakie może być końcowe rozstrzygnięcie. Chcę być szczera wobec klienta i oczekuję, że mój klient również będzie szczery. Zawsze też wymagam od swojego klienta pełnego zaangażowania i wysiłku, albowiem niektórych dowodów nie zdobędę sama.

JAK POMAGAM ❓

Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym wie, że szczera rozmowa jest bardzo ważna. Kiedy nie będziesz szczery ze swoim adwokatem, to nawet najlepszy adwokat Ci nie pomoże.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie w prawie rodzinnym i specjalizacji mam wypracowany model pomocy oraz sprawdzone strategie, dzięki którym wiem, co mam robić. Zawsze stawiam krótkie granice i żądam od swojego klienta współpracy – tak, aby rozstrzygnięcie było korzystne.

Czy prowadzę sprawy rozwodowe tylko w Warszawie?

Często zwracają się do mnie klienci z różnych miast celem uzyskania pomocy prawnej. Moja specjalizacja zawęziła się przez ostatnie lata. Co do zasady mieszkam w Warszawie i tutaj mam kancelarię, więc naturalnie większość spraw mam Warszawie. Dodatkowo należy wskazać, iż obsługuję również całą aglomeracje warszawską oraz sąsiednie województwa. Należy również zauważyć, że że sprawy rozwodowe z miast aglomeracji warszawskiej również odbywają się w Warszawie.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Najczęstsze pytania – Dobry prawnik rozwodowy

Jak i gdzie rozwód w Pruszkowie? Gdzie rozwód w Legionowie? Jaki sąd wybrać do rozwodu, kiedy mieszkam w Piasecznie? Gdzie złożyć pozew o rozwód w Grodzisku Mazowieckim? Gdzie będzie rozwód, kiedy mieszkam w Nowym Dworze Mazowieckim? Jaki sąd do rozwodu w Łomiankach? Gdzie złożyć pozew o rozwód, jeżeli mieszkam w Otwocku? Mieszkam w Zielonce i chcę złożyć pozew o rozwód – gdzie mam to zrobić? Czy sprawa z Marek będzie w sądzie w Warszawie? Gdzie złożyć pozew o rozwód, kiedy mieszkam w Ząbkach? Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim i chcę złożyć pozew o rozwód – do którego sądu się udać?

Na wszystkie powyższe pytania jest jedna odpowiedź – twoja sprawa rozwodowa będzie się odbywała w Warszawie.

Więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

Podobne wpisy

Skomentuj

Umów się na Konsultacje [Płatną]