Kontakty z dzieckiem,  rozwód

Szybki rozwód ! Rozwód na 1 rozprawie.

Co zrobić, żeby szybko się rozwieść ??

  1. Pozew braki formalne- Bardzo dobry pozew

Od tego się zaczyna, i ważne jest aby pozew nie zawierał braków formalnych i  nie spowodował zwłoki w rozpoczęciu rozwodu. Poprawnie sformułowany? To taki, który zawiera wszystkie niezbędne cechy pisma procesowego i załączniki jest podstawą szybkiego i sprawnego postępowania. Osobiście nie polecam „wzorów z internetu” gdzie nie znamy źródła pochodzenia. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wzór „z internetu” to sprawdź koniecznie zródło. Informację jak napisać pozew rozwodowy znajdziesz tutaj Wzór pozwu o rozwód – Błędy w pozwie

2. Opłata sądowa

Do pozwu należy dołączyć opłatę sądową w wysokości 600 zł.  Jeżeli opłata sądowa nie została uiszczona przy wniesieniu pozwu rozwodowego, sąd wzywa o uiszczenie opłaty – co znacznie wydłuża postępowanie rozwodowe. Możeli wystąpić z wnioskiem o zwolnienie z kosztów sądowych , powód musi dołączyć oświadczenie o stanie rodzinnym ( formularz urzędowy).  Jednakże musimy pamiętac, iż Wniesienie wniosku o zwolnienie z kosztów sądowych wydłuża postępowanie rozwodowe. Koszty, jakie mogą wystąpić w trakcie rozwodu uzależnione są od stopnia skomplikowania sprawy i czasu trwania postępowania rozwodowego. Sąd może orzec o rozwodzie na pierwszej rozprawie lub dopiero po kilku kolejnych. Ostateczny koszt rozwodu uzależniony jest od uzgodnień małżonków oraz charakteru sprawy.

3. Bez orzekania o winie

O możliwościach rozwiązania małżeństwa pisałam już wczesnej.Rozwód bez orzekania o winie. Czy warto bez orzekania o winie ? Rozwód bez winy Zgodność małżonków, co do woli rozwiązania małżeństwa. W celu nieprzedłużania postępowania rozwodowego małżonkowie powinni, w miarę możliwości, zrezygnować z dochodzenia winy. Jeżeli wasz pełnomocnik przygotuje pozew rozwodowy i zajmie się wszelkimi formalnościami to wasze małżeństwo może skończyć się na 1 rozprawie. Tak, jeżeli małżonkowie na rozprawie sądowej będą zgodni – to rozwód może zostać orzeczony na pierwszej rozprawie sądowej. Ale uwaga – Rozwód może ciągnąc się latami. Tak w sytuacjach gdy chcemy udowadniać winę twój rozwód może ciągnąc się latami. Bardzo często sprawy rozwodowe, w których małżonkowie dochodzą „winy” drugiej strony, ciągną się przez długie lata. Podział majątku można przeprowadzić w osobnym postępowaniu przed sądem lub – w przypadku zgody między stronami. Jeżeli małżonkowie są zgodni co do podziału to nie ma problemu. Jeżeli nie to należy wyłączyć do innego postępowania.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń