Home rozwód Sprawa rozwodowa. Rozwód. 5 zagrań, które mogą zniszczyć.

Sprawa rozwodowa. Rozwód. 5 zagrań, które mogą zniszczyć.

by ADWOKAT MARTA WNUK
Sprawa rozwodowa

Sprawa rozwodowa. Rozwód to rollercoaster emocjonalny.

Małżonkom bardzo często w takich sytuacjach przychodzą do głowy różne „głupie” pomysły.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Sprawa rozwodowa – 5 Najbardziej nieuczciwych zagrań

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże osobom zainteresowanym lepiej przygotować się do rozwodu.

1. Ukrywanie pieniędzy i kłamstwa 

Jeżeli podejrzewasz, że małżonek ma pieniądze, warto przy sprawie rozwodowej zobowiązać go do ujawnienia wyciągów z wszystkich kont. Tak, można to zrobić! To idealny moment, aby poznać prawdę i dowiedzieć się, jakie pieniądze ma Twój małżonek. W trakcie swojej pracy zawodowej spotkałam się z przypadkiem, gdy jeden z małżonków przygotowując się do rozwodu stopniowo wyciągał środki ze swojego konta i odkładał wszystko na drugim. Kiedy jednak został zobowiązany przez Sąd do ujawnienia wszystkich rachunków, wszystko wyszło na jaw.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Sprawa rozwodowa

2. Obniżenie dochodu w celu zmniejszenia wysokości alimentów.

Odejście z pracy, praca na czarno lub celowe zaniżanie dochodów tylko po to, żeby obniżyć kwotę płaconych alimentów, to dość podstępna zagrywka. Jeżeli podejrzewasz, że twój były małżonek celowo manipuluje swoim dochodem, skontaktuj się  z adwokatem.  Dzięki dobrze przeprowadzonej sprawie często można uzyskać dużo więcej niż planowano. Są oczywiście możliwości, żeby uznać, iż matkę/ojca stać na płacenie większej kwoty.

Więcej: Alimenty w Warszawie

3. Wykorzystywanie wspólnych dzieci 

Niestety dzieci często stają się bronią na wojnie. Tak, rodzice walczą, strzelają i niestety wykorzystują do tego dzieci. Podczas procesu takie techniki będą bardzo źle wpływały na małoletnich. Niekiedy spór między małżonkami jest tak duży, że dla osiągnięcia celu lub ze zwykłej złośliwości postanawiają wykorzystać do gry wspólne dzieci. Częste są też sytuacje, kiedy to rodzic w dni, w które dziecko ma się spotkać lub rozmawiać telefonicznie z drugim rodzicem, proponuje atrakcyjną wycieczkę lub organizuje dla dziecka wyjazd. Więcej o błędach przeczytasz tutaj: Błędy podczas rozwodu

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

4. „Wyłudzanie” Niebieskiej Karty

Zagrywka ta stosowana jest najczęściej przez żony. Polega na prowokowaniu sytuacji, w których żony będą wyglądały w oczach innych na ofiary przemocy domowej. Głośne kłótnie domowe kończące się poza mieszkaniem, skarżenie się sąsiadom na przemoc, prowokowanie kłótni w momencie, kiedy małżonek jest nietrzeźwy to tylko niektóre pomysły na jakie wpadają kobiety. Sędziowie widzieli już bardzo dużo. Uwierzcie mi, że w większości przypadków kłamstwo wychodzi na jaw. Za przykład niech posłuży ostatnie zdarzenie, kiedy to mój klient nagrał żonę chwalącą się koleżance, że zrobiła to specjalnie w celu uzyskania wysokich alimentów. Więcej o Niebieskiej Karcie przeczytasz tutaj: Niebieska Karta.

Sprawa rozwodowa

5. Gra na czas i utrudnianie rozwodu.

Próby blokowania i opóźniania spraw sądowych to dość powszechny w Polsce proceder. Niezależnie od rodzaju sprawy bardzo często pojawiają się pomysły, żeby wydłużyć postępowanie. Sprawa rozwodowa nie będzie trwała wiecznie; są również sposoby, by ją przyspieszyć. Metody na przedłużanie postępowania:

  • zwolnienia lekarskie
  • dowody
  • świadkowie

Receptą na takie zachowanie może być właściwa strategia procesowa przygotowana przez doświadczonego w prawie rodzinnym pełnomocnika. Można też rozwieść się na jednej rozprawie, o czym pisałam tutaj: Rozwód na 1 rozprawie.

 

Więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]