Niebieska Karta a Rozwód
Niebieska Karta. Kobiety coraz częściej traktują Niebieską Kartę jako narzędzie do walki z byłym partnerem.
Tak, Niebieska Karta jest niestety wykorzystywana w konflikcie. Kobiety czasem nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo mogą sobie zaszkodzić.
Chcąc wygrać sprawę rozwodową, żony bardzo często zakładają Niebieską Kartę. Jest wojna – są ofiary.
Posłuchajcie historii mojego klienta…
Historia pana Piotra
„Żona dowiedziała się o moim romansie. Dowiedziała się, że chcę odejść. Pewnego dnia zaczęła się dziwnie zachowywać. Kiedy wróciłem do domu, rzuciła się na mnie. Zaczęła krzyczeć „nie bij mnie!” i wszystko nagrywała. Później wezwała policję i oświadczyła, że to ja ją pobiłem”.
Pan Piotr przyrzekał mi, że w życiu nie podniósł na nią ręki!
Koszmar trwał miesiąc. Małżonkowie i dzieci mieszkali pod jednym dachem. Kobieta co kilka dni wzywała policję, za każdym razem na tę samą śpiewkę. Chociaż dzieci regularnie zeznawały, że w domu nie ma przemocy, a funkcjonariusze nie stwierdzali żadnych obrażeń, zawsze sporządzali notatkę z wezwania.
Dokładnie 27 dnia od momentu zawiadomienia mój klient zobaczył PRZEZ PRZYPADEK, że żona złożyła pozew o rozwód.
Adwokat Marta Wnuk
Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
tel.: +48691512933
Niebieska Karta a Rozwód
Oczywiście stwierdziła, że to jego wina.
Toczy się również postępowanie z art. 207 Kodeksu karnego o znęcanie się nad rodziną, chociaż ostatnio kobieta złożyła propozycję nie do odrzucenia: jeśli mąż kupi mieszkanie warte minimum 400 tys. zł, oczywiście dla syna, ona odstąpi od postępowania.
Sama rozmawiać nie chce. Kłamiące kobiety są najczęściej bezkarne. W najlepszym wypadku sąd, który pozna się na fałszywych oskarżeniach, nie da wiary dowodom bądź umorzy postępowanie.
Mężczyźni mogą się ubiegać w procesach cywilnych o odszkodowanie za zniesławienie, jednak kobieta zawsze może powiedzieć, że miała podejrzenie.
Niebieską Kartę warto więc założyć w każdym przypadku, gdy przemoc się pojawi. Poszukiwanie pomocy nie jest bowiem niczym złym i to nie ofiara.
ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE – ZOBACZ FILMIK – CO ZROBIŁA ŻONA ??? – FILMIK
MÓJ APEL! ZAKŁADAJMY KARTĘ, KIEDY NAPRAWDĘ KTOŚ STOSUJE PRZEMOC.
Mam kilka klientek, które błagają mnie, żebym wybroniła mężów, ponieważ „tak naprawdę to on nic nie zrobił”. Okazuje się, że na karku mają kuratora i dzieci mogą zostać odebrane. I uwierzcie mi, że miliony na koncie nie wystarczą!
Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, niezależnie od statusu materialnego i wysokości konta. Niestety…
Zmienia się życie
Grupy robocze prowadzą procedurę gromadzenia informacji na temat rodziny, w sposób niezwykle inwazyjny ingerują w autonomię życia rodzinnego. W mojej ocenie procedura Niebieskiej Karty nie funkcjonuje dobrze.
UWAGA!
Procedura nie może być zamknięta nawet na żądanie osoby uchodzącej za pokrzywdzoną.
Prawdopodobnie zakładasz, że wszystko będzie dobrze, ale uwierz mi, że stanowiska często się zmieniają i nie jest wcale tak łatwo. Zdarzają się sytuacje, które mogą Cię naprawdę zaskoczyć!
Prawdopodobnie nie masz doświadczenia z Sądem, ale uwierz mi, że sprawy trwają niekiedy latami. Z pewnością musisz bardzo dobrze się do tego przygotować, zebrać dowody, porozmawiać z prawnikiem.
Niekiedy wystarczy godzinna konsultacja telefoniczna. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to dzwoń! Cennik
Niebieska Karta – procedura
Czy procedura Niebieskiej Karty może skończyć się więzieniem?
- Założenie Niebieskiej Karty nie jest równoznaczne z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa.
- Nie jest podstawą do wszczęcia postępowania karnego. Jest to informacja dla policji o tym, że w danej rodzinie występuje przemoc.
- Jeżeli występują przesłanki przestępstwa, to sprawa skończy się w Wydziale Karnym.
- Dzielnicowy odwiedza dom w ciągu 7 dni, ma też monitorować sytuację i w razie potrzeby udzielać pomocy.
- Niebieska Karta dotyczy zarówno przemocy fizycznej, jak i psychicznej
W pierwszej kolejności zaczynają się rozmowy. Celem spotkania jest przede wszystkim wezwanie osoby stosującej przemoc do zaprzestania zachowań krzywdzących innych członków rodziny oraz motywowanie jej do pracy nad zmianą postępowania. Dokumentacja tego spotkania zostanie zapisana w Karcie D.
Niebieska karta – i co dalej?
Przestępstwa z art. 207 § 1 k.k. dopuszcza się m.in. ten, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub osobą pozostającą ze sprawcą w stosunku wzajemnej zależności.
Osoba najbliższa to m.in. osoba pozostająca we wspólnym pożyciu (art. 115 § 11 k.k.).
Przestępstwo znęcania się określone w art. 207 § 1 k.k. jest przestępstwem formalnym z działania lub zaniechania.
Dla jego bytu nie jest wymagane spowodowanie jakichkolwiek skutków. Godzi ono w podstawowe zasady współżycia w rodzinie, decydujące o jej spoistości i trwałości, stanowiąc tym samym rażące naruszenie obowiązków rodzinnych i istotny czynnik wpływający na rozbicie rodziny z dalszymi szkodliwymi tego następstwami dla rozwoju fizycznego, psychicznego i moralnego.
„Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „
Niebieska Karta – Znęcanie psychiczne
Znęcanie się może przybrać formę znęcania się fizycznego lub psychicznego. W pierwszym przypadku zachowanie sprawcy będzie polegało na zadawaniu cierpień fizycznych, jak na przykład bicie, duszenie czy inne zadawanie bólu.
Drugą z form znęcania się jest znęcanie psychiczne, polegające na dręczeniu psychicznym poprzez np. lżenie, wyszydzanie, straszenie, zadawanie cierpień osobie, o której w tym przepisie mowa.
Kilka niezbędnych adresów: NIEBIESKA KARTA WARSZAWA WOLA , WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE, NIEBIESKA KARTA WARSZAWA TARGÓWEK, NIEBIESKA KARTA WARSZAWA BIELANY, NIEBIESKA KARTA PRAGA.