Niebieska Karta a Rozwód

Kobiety coraz częściej traktują niebieską kartę jako narzędzie do walki z byłym partnerem.

Tak Niestety, niebieska karta jest wykorzystywana  do walki. Niestety kobiety czasem nie zdają sobie sprawę jak bardzo mogą sobie zaszkodzić.

Chcąc wygrać sprawę rozwodową bardzo często (najczęściej żony) zakładają niebieską Kartę. Jest wojna są ofiary.

 

Posłuchajcie Historii mojego klienta

Historia Piotra

Żona dowiedziała się o moim romansie. Dowiedziała się że chce odejść. Pewnego dnia zaczęła dziwnie się zachowywać. Kiedy wróciłem do domu rzuciła się na mnie. Zaczęła krzyczeć nie bij mnie i zaczęła tą sytuację nagrywać.  Póżniej wezwała policję. Oświadczyła im że popił ją Pan Piotr.

Mój klient Pan Piotr przyrzekał mi, iż  w życiu nie podniósł na nią ręki!
Koszmar trwał miesiąc. Małżonkowie i dzieci mieszkali pod jednym dachem. Kobieta co kilka dni wzywała policję, za każdym razem na tę samą śpiewkę. Chociaż dzieci regularnie zeznawały, że w domu nie ma przemocy, a funkcjonariusze nie stwierdzali żadnych obrażeń, zawsze sporządzali notatkę z wezwania.

Dokładnie 27 dnia od dnia zawiadomienia – MÓJ KLIENT ZOBACZYŁ PRZEZ PRZYPADEK, IŻ ŻONA ZŁOŻYŁA –  POZEW O ROZWÓD. 

OCZYWIŚCIE – STWIERDZIŁA ŻE JEGO WINA.
 Toczy się również postępowanie z art. 207 Kodeksu karnego o znęcanie się nad rodziną, chociaż ostatnio kobieta złożyła propozycję nie do odrzucenia: jeśli mąż kupi mieszkanie warte minimum 400 tys. zł, oczywiście dla syna, ona odstąpi od postępowania.
Sama rozmawiać nie chce. – Kłamiące kobiety są najczęściej bezkarne. W najlepszym wypadku sąd, który pozna się na fałszywych oskarżeniach, nie da wiary dowodom bądź umorzy postępowanie.
Mężczyźni mogą  się ubiegać w procesach cywilnych o odszkodowanie za zniesławienie, jednak kobieta zawsze może powiedzieć, że miała podejrzenie.

Procedura „Niebieskie Karty” to nie tylko doraźna pomoc i ochrona dla osób dotkniętych przemocą, lecz również gromadzenie odpowiednich dowodów.

 

Niebieską Kartę warto więc założyć w każdym przypadku, gdy przemoc się pojawi, poszukiwanie pomocy nie jest bowiem niczym złym i to nie ofiara.

 

MÓJ APEL! ZAKŁADAMY KIEDY NAPRAWDĘ KTOŚ STOSUJE PRZEMOC.

Mam kilka klientek które błagają mnie żebym wybroniła mężów ponieważ tak naprawdę to on nic nie zrobił.  A na karku mają kuratora i dzieci mogą zostać odebrane.

I uwierzcie mi, że miliony na koncie nie wystarczą.

 

Niestety takie sytuację coraz częściej się zdarzają. Niezależnie jaki status materialny, ile na koncie pieniędzy. Niestety…..

 

Zmienia się życie

Grupy robocze prowadzą procedurę gromadzenia informacji na temat rodziny, w sposób niezwykle inwazyjny w autonomię życia rodzinnego.

 

W mojej ocenie procedura Niebieskiej Karty nie funkcjonuje dobrze.

A nawet bardzo ……źle.

UWAGA !

Nie może być ona zamknięta nawet na żądanie osoby uchodzącej za osobę pokrzywdzoną.

 

 

Facebook Comments

Nierówny podział majątku. 30% żona 70 % mąż

Nierówny podział majątku"Chce szybko podzielić majątek" Dorobek małżonków można podzielić w dwojaki sposób: sądownie albo za pomocą umowy. Ta druga opcja jest zdecydowanie…
CZYTAJ WIĘCEJ

Sprawa rozwodowa. Rozwód. 5 zagrań które mogą zniszczyć.

Rozwód to rollercoaster emocjonalny. Małżonkom bardzo często w takich sytuacjach przychodzą do głowy różne "głupie" pomysły. 5 Najbardziej nieuczciwych zagrań…
CZYTAJ WIĘCEJ

Rozwód bez orzekania o winie . Pozew o rozwód

Rozwód bez orzekania o winie . Czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński ? Często małżonkowie zastanawiają się jak…
CZYTAJ WIĘCEJ

Ile kosztuje podział majątku w Sądzie ?

Podział majątku w Sądzie . W przypadku gdy małżonkowie są w konflikcie i nie umieją porozumieć się co do majątku.…
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odejść ? Jak się rozwieść ?

JAK ROZWIEŚĆ  SIĘ ? JAK PODJĄC DECYZJĘ O ROZSTANIU  Wątpliwości to rzecz naturalna. Dlaczego tak jest? Jak odejść od żony…
KONTYNUUJ CZYTANIE

Za zdradę zapłacisz zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie w sprawie o rozwód?  Zdrada małżeńska jest jednym z najczęściej pojawiających się przesłanek zawinienia jednego małżonka w trakcie procesu…
KONTYNUUJ CZYTANIE

Czy możliwy jest rozwód na pierwszej rozprawie? Ile trwa rozwód ?

„Chciałbym zakończyć te małżeństwo na pierwszej rozprawie. Mój kolega rozwodził się kilka lat. Nie chce żeby moje postępowanie trwało kilka…
KONTYNUUJ CZYTANIE
Zadzwoń