Niebieska Karta a Rozwód

Kobiety coraz częściej traktują niebieską kartę jako narzędzie do walki z byłym partnerem.

Tak Niestety, niebieska karta jest wykorzystywana  do walki. Niestety kobiety czasem nie zdają sobie sprawę jak bardzo mogą sobie zaszkodzić.

Chcąc wygrać sprawę rozwodową bardzo często (najczęściej żony) zakładają niebieską Kartę. Jest wojna są ofiary.
Posłuchajcie Historii mojego klienta

Historia Piotra

Żona dowiedziała się o moim romansie. Dowiedziała się że chce odejść. Pewnego dnia zaczęła dziwnie się zachowywać. Kiedy wróciłem do domu rzuciła się na mnie. Zaczęła krzyczeć nie bij mnie i zaczęła tą sytuację nagrywać.  Póżniej wezwała policję. Oświadczyła im że popił ją Pan Piotr.

Mój klient Pan Piotr przyrzekał mi, iż  w życiu nie podniósł na nią ręki!

Koszmar trwał miesiąc. Małżonkowie i dzieci mieszkali pod jednym dachem. Kobieta co kilka dni wzywała policję, za każdym razem na tę samą śpiewkę. Chociaż dzieci regularnie zeznawały, że w domu nie ma przemocy, a funkcjonariusze nie stwierdzali żadnych obrażeń, zawsze sporządzali notatkę z wezwania.

Dokładnie 27 dnia od dnia zawiadomienia – MÓJ KLIENT ZOBACZYŁ PRZEZ PRZYPADEK, IŻ ŻONA ZŁOŻYŁA –  POZEW O ROZWÓD. 

OCZYWIŚCIE – STWIERDZIŁA ŻE JEGO WINA.

 

Toczy się również postępowanie z art. 207 Kodeksu karnego o znęcanie się nad rodziną, chociaż ostatnio kobieta złożyła propozycję nie do odrzucenia: jeśli mąż kupi mieszkanie warte minimum 400 tys. zł, oczywiście dla syna, ona odstąpi od postępowania.

 

Sama rozmawiać nie chce. – Kłamiące kobiety są najczęściej bezkarne. W najlepszym wypadku sąd, który pozna się na fałszywych oskarżeniach, nie da wiary dowodom bądź umorzy postępowanie.

Mężczyźni mogą  się ubiegać w procesach cywilnych o odszkodowanie za zniesławienie, jednak kobieta zawsze może powiedzieć, że miała podejrzenie.

 

Procedura „Niebieskie Karty” to nie tylko doraźna pomoc i ochrona dla osób dotkniętych przemocą, lecz również gromadzenie odpowiednich dowodów.

 

Niebieską Kartę warto więc założyć w każdym przypadku, gdy przemoc się pojawi, poszukiwanie pomocy nie jest bowiem niczym złym i to nie ofiara.

 

MÓJ APEL! ZAKŁADAMY KIEDY NAPRAWDĘ KTOŚ STOSUJE PRZEMOC.

Mam kilka klientek które błagają mnie żebym wybroniła mężów ponieważ tak naprawdę to on nic nie zrobił.  A na karku mają kuratora i dzieci mogą zostać odebrane.

I uwierzcie mi, że miliony na koncie nie wystarczą.

 

Niestety takie sytuację coraz częściej się zdarzają. Niezależnie jaki status materialny, ile na koncie pieniędzy. Niestety…..

 

Zmienia się życie

Grupy robocze prowadzą procedurę gromadzenia informacji na temat rodziny, w sposób niezwykle inwazyjny w autonomię życia rodzinnego.

 

W mojej ocenie procedura Niebieskiej Karty nie funkcjonuje dobrze.

A nawet bardzo ……źle.

UWAGA !

Nie może być ona zamknięta nawet na żądanie osoby uchodzącej za osobę pokrzywdzoną.

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk    

Kontakt: +48691512933

_____________________________________________________

Siedziba

Województwo Mazowieckie

Warszawa

ul. Elektoralna 26/3, 00-892 Warszawa

_____________________________________________________

Siedziba

Województwo Pomorskie

Gdańsk

Czopowa 14/20, 80-882 Gdańsk

_________________________________________________________

 

 

 

 

Nierówny podział majątku

Nierówny podział majątku a Zasady współżycia społecznego. "Pani Mecenas, z byłą żoną mamy mieszkanie. 70 % wartości mieszkania kupione było…
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak wygrać sprawę rozwodową ?

W Polsce z roku na rok jest zawieranych coraz więcej małżeństw. dużo ludzi się również rozwodzi. Czasami szara rzeczywistość okazuje…
CZYTAJ WIĘCEJ

Alimenty po rozwodzie  !

Alimenty po rozwodzie  Kluczowa jest kwestia czy jesteś winny czy nie.... !??? To jest najważniejsze i przepisy regulują tą kwestię…
CZYTAJ WIĘCEJ

Unieważnienie małżeństwa! Schizofrenia

"Pani Mecenas, okazało się że zona przed małżeństwem była już hospitalizowana.Nie wiedziałem o chorobie. Podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną"  …
CZYTAJ WIĘCEJ

Wniosek o podział majątku. Najważniejsze rzeczy przy wniosku

"Podział majątku - Jak napisać wniosek o podział majątku?" Wspólność ustawowa powstaje z chwilą zawarcia małżeństwa. O zaliczeniu jednak danego przedmiotu…
KONTYNUUJ CZYTANIE

Choroba psychiczna przy rozwodzie. Wina przy rozwodzie.

"Pani Mecenas, żona jest chora psychicznie, chce rozwodu z jej winy" "Niech Sąd ją sprawdzi.... Niech Sąd ją przebada" Niestety…
KONTYNUUJ CZYTANIE

500 plus a rozwód ? Dla kogo pieniądze ?

500 plus a rozwód ? Komu przysługuje świadczenie 500 plus po rozwodzie ? Świadczenie  500 plus wypłaca się temu z…
KONTYNUUJ CZYTANIE
Zadzwoń