rozwód

Niebieska Karta a Rozwód. Przemoc w rodzinie.

Niebieska Karta a Rozwód

Kobiety coraz częściej traktują niebieską kartę jako narzędzie do walki z byłym partnerem.

Tak Niestety, niebieska karta jest wykorzystywana  do walki. Niestety kobiety czasem nie zdają sobie sprawę jak bardzo mogą sobie zaszkodzić.

Chcąc wygrać sprawę rozwodową bardzo często (najczęściej żony) zakładają niebieską Kartę. Jest wojna są ofiary.
Posłuchajcie Historii mojego klienta

Historia Piotra

Żona dowiedziała się o moim romansie. Dowiedziała się że chce odejść. Pewnego dnia zaczęła dziwnie się zachowywać. Kiedy wróciłem do domu rzuciła się na mnie. Zaczęła krzyczeć nie bij mnie i zaczęła tą sytuację nagrywać.  Póżniej wezwała policję. Oświadczyła im że popił ją Pan Piotr.

Mój klient Pan Piotr przyrzekał mi, iż  w życiu nie podniósł na nią ręki!

Koszmar trwał miesiąc. Małżonkowie i dzieci mieszkali pod jednym dachem. Kobieta co kilka dni wzywała policję, za każdym razem na tę samą śpiewkę. Chociaż dzieci regularnie zeznawały, że w domu nie ma przemocy, a funkcjonariusze nie stwierdzali żadnych obrażeń, zawsze sporządzali notatkę z wezwania.

Dokładnie 27 dnia od dnia zawiadomienia – MÓJ KLIENT ZOBACZYŁ PRZEZ PRZYPADEK, IŻ ŻONA ZŁOŻYŁA –  POZEW O ROZWÓD. 

Niebieska Karta a Rozwód

OCZYWIŚCIE – STWIERDZIŁA ŻE JEGO WINA.

Toczy się również postępowanie z art. 207 Kodeksu karnego o znęcanie się nad rodziną, chociaż ostatnio kobieta złożyła propozycję nie do odrzucenia: jeśli mąż kupi mieszkanie warte minimum 400 tys. zł, oczywiście dla syna, ona odstąpi od postępowania.

Sama rozmawiać nie chce. – Kłamiące kobiety są najczęściej bezkarne. W najlepszym wypadku sąd, który pozna się na fałszywych oskarżeniach, nie da wiary dowodom bądź umorzy postępowanie.

Mężczyźni mogą  się ubiegać w procesach cywilnych o odszkodowanie za zniesławienie, jednak kobieta zawsze może powiedzieć, że miała podejrzenie.

 

Procedura „Niebieskie Karty” to nie tylko doraźna pomoc i ochrona dla osób dotkniętych przemocą, lecz również gromadzenie odpowiednich dowodów.

 

Niebieską Kartę warto więc założyć w każdym przypadku, gdy przemoc się pojawi, poszukiwanie pomocy nie jest bowiem niczym złym i to nie ofiara.

 

MÓJ APEL! ZAKŁADAMY KIEDY NAPRAWDĘ KTOŚ STOSUJE PRZEMOC.

Mam kilka klientek które błagają mnie żebym wybroniła mężów ponieważ tak naprawdę to on nic nie zrobił.  A na karku mają kuratora i dzieci mogą zostać odebrane. I uwierzcie mi, że miliony na koncie nie wystarczą.

 

Niestety takie sytuację coraz częściej się zdarzają. Niezależnie jaki status materialny, ile na koncie pieniędzy. Niestety…..

 

Zmienia się życie

Grupy robocze prowadzą procedurę gromadzenia informacji na temat rodziny, w sposób niezwykle inwazyjny w autonomię życia rodzinnego. W mojej ocenie procedura Niebieskiej Karty nie funkcjonuje dobrze.A nawet bardzo ……źle.

UWAGA !

Nie może być ona zamknięta nawet na żądanie osoby uchodzącej za osobę pokrzywdzoną.

Prawdopodobnie, zakładasz że będzie wszystko dobrze ale uwierz mi często stanowiska się zmieniają i nie jest tak łatwo.  Zdarzają się sytuację, iż możesz się zaskoczyć

Prawdopodobnie nie masz doświadczenia z Sądem ale uwierz mi niekiedy sprawy trwają latami. Z pewnością musisz bardzo dobrze się do tego przygotować, żebrać dowody, porozmawiać z prawnikiem.

Konkludując, jak skontaktować się ze mną ?Cennik

Niekiedy wystarczy konsultacja telefoniczna godzinna. Masz wątpliwości to dzwoń 

procedura Niebieskiej Karty

” Czy procedura Niebieskiej Karty może skończyć się wiezieniem ?”

  • Założenie Niebieskiej Karty nie jest równoznaczne z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa.
  • Nie jest podstawą do wszczęcia postępowania karnego. Jest to informacja dla policji o tym, że w danej rodzinie występuje przemoc.
  • Jeżeli występują przesłanki przestępstwa to sprawa skończy się w Sądzie w Wydziale Karnym.
  • Dzielnicowy odwiedza  w ciagu  7 dni, ma też monitorować sytuację  i w razie potrzeby udzielać pomocy.
  • Niebieska Karta nie dotyczy jedynie przemocy fizycznej, ale również psychicznej

W pierwszej kolejności zaczynają się rozmowy. Celem spotkania jest przede wszystkim wezwanie osoby stosującej przemoc do zaprzestania zachowań krzywdzących innych członków rodziny oraz motywowanie jej do pra­cy nad zmianą zachowań. Dokumentacja tego spot­ kania zostanie zapisana w Karcie D.

Niebieska karta i co dalej ?

Przestępstwa z art. 207 § 1 k.k. dopuszcza się m.in. ten kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub osobą pozostającą ze sprawcą w stosunku wzajemnej zależności.

Osoba najbliższa to m.in. osoba pozostająca we wspólnym pożyciu (art. 115 § 11 k.k.).

Przestępstwo znęcania się określone w art. 207 § 1 k.k. jest przestępstwem formalnym z działania lub zaniechania.

Dla jego bytu nie jest wymagane spowodowanie jakichkolwiek skutków. Godzi ono w podstawowe zasady współżycia w rodzinie, decydujące o jej spoistości i trwałości, stanowiąc tym samym rażące naruszenie obowiązków rodzinnych i istotny czynnik wpływający na rozbicie rodziny z dalszymi szkodliwymi tego następstwami dla rozwoju fizycznego, psychicznego i moralnego.

Znęcanie psychiczne

Znęcanie się może przybrać formę znęcania się fizycznego lub psychicznego. W pierwszym przypadku zachowanie sprawcy będzie polegało na zadawaniu cierpień fizycznych, jak na przykład bicie, duszenie czy inne zadawanie bólu.

Drugą z form znęcania się jest znęcanie psychiczne, polegające na dręczeniu psychicznym poprzez np. lżenie, wyszydzanie, straszenie, zadawanie cierpień osobie, o której w tym przepisie mowa.

Kilka niezbędnych adresów  NIEBIESKA KARTA WARSZAWA WOLA    , WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE          NIEBIESKA KARTA WARSZAWA TARGÓWEK NIEBIESKA KARTA WARSZAWA BIELANY   NIEBIESKA KARTA PRAGA 

NIEBIESKA KARTA MOKOTÓW

 

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń