rozwód

Rozwody – Dlaczego walczymy ? Bo czujemy “ból” !!! Zranienie

Rozwody

Dlaczego walczymy w sprawach rozwodowych. Szukamy Adwokatów specjalizujących się w sprawach rozwodowych. Wzywamy policje, biegamy po Adwokatach, nagrywamy i  szukamy dowodów na drugiego małżonka.

Czy warto walczyć w sprawie o rozwód ?

To zależy

Rozwody

Opowiem wam Historie.

Historia bliskiej mi klientki 

” Małżeństwo z Warszawy, Rozwód również odbywał się w Warszawie,  Ona – prawnik a on przedsiębiorca – z branży bankowej. Wcześniej oboje żyli w związkach.  Aż pewnego dnia spotkali się i zakochali. Ich życie od tego momentu się zmieniło. Wspólnie podjeli decyzję, iż chcą ze sobą żyć. Ona miała dziecko z pierwszego małżeństwa on również miał dwoje dzieci. Miłość trwała między nimi, jednakże przyszły problemy dnia codziennego. Chore  dzieci, stres w pracy, brak czasu na przytulenie się, wzajemne oczekiwania. Wszystko stało się normalne. Nie było już między nimi tych chwil podczas których patrzyli na siebie…. Aż pewnego dnia ich małżeństwo się skończyło, on wyprowadził się z wspólnego mieszkania.  Zostawiając ją ze wszystkim….. “Bez słowa ” “Bez wytłumaczenia” ” Lakoniczne zrzucenie na nią winę o coś mało istotnego” .

Ona ambitna, ciepła, empatyczna z dzieckiem na rękach zostawiona bez kontaktu z nim. Te dni kiedy była bez kontaktu z nim budowały w niej “ból”.

 

Otrzymała informację, iż porzucił ją dla innej.  Najpierw były łzy a póżniej chęć pokazania że jest silna. Zaczęła być aktywna w mediach społecznościowych, zapraszała mężczyzn, lajkowała zdjęcia, a oni jej.  Dostała pozew i okazało się że jej mąż chce dochodzić winę. Dlaczego ? Gdyż uznał, iż “lajki ” oznaczają zdradę. I to ona winna…..

Nie ukrywała zdziwienia, że po tym jak ją zostawił ma czelność mówić że to jej wina.

I wiecie co wam powiem!  Ludzie popełniają jeden błąd- szczerze nie rozmawiają. Nie umieją rozwiązywać problemów. Brakuje rozmowy…. brakuje życia.

Oboje byli w tym bardzo “uparci” Czy warto ?

Jaki wyrok ? Okazało się że kobieta – nic nie zrobiła, “lajki”nie są winą, nie utrzymywała z żadnym mężczyzną kontaktu. Jedyne co Sąd zauważył to jej “złośliwość i chęć wzbudzenia w nim zazdrości”

A postępowanie dowodowe wykazało, że to właśnie on jest winny. Tak to on. 

To on dopuścił się zdrady obwiniając żonę.

Uważam, że każda historia jest inna. Należy zawsze zastanowić się……

Na pewno zawsze kluczowa jest rozmowa. 

W momencie gdy ludzie przestają ze Sobą rozmawiać – kończy się ich związek.

Dzięki rozmowie, można zrozumieć, bez rozmowy można tylko się domyślać.

 

Życzę w tym miejscu – Samych dobrych decyzji !!!!!

Człowieka bliskiego duszy, ciepłego i takiego który będzie sprawiał radość na Twojej Twarzy. 

Rozwody

 

A teraz z innej beczki……

Najszybszy rozwód ?

Ostatnio miałam klientów – Oboje są stomatologami i współnie prowadzą gabinet, współnie zadecydowali że nie chcą ze sobą już żyć. To ich wspólna decyzja.  W ciągu godziny wszystko uzgodniliśmy, złożyliśmy dokumenty do Sądu. A ich rozwód trwał 5 min.

Tak rozwód może trwać 5 min. 

A jaka jest Twoja Historia ? Jakie są twoje emocję ? Co się stało w Twoim życiu ? Czy podjęta została decyzja o rozwodzie ? Chcesz rozwód bez orzekania o winie ? A może rozwód z winy małżonka ? A co z emocjami ? Co czujesz kiedy myślisz o rozwodzie ? A może nie masz planu na rozwód ? Boisz się co z dziećmi i majątkiem ? Nie wiesz jak uregulować kwestie finansowe ? Nie wiesz ile otrzymasz alimentów ?

Tak, chce rozwodu

Oczywiście boje chce ale chce rozwód  z winy małżonka. Nie nie chce dochodzić winy. Chce rozwód za porozumieniem stron.  Wysokie alimenty. Oczywiście chce dom i mieszkanie.  Tak chcę !

Te wszystkie pytania targają nami……

Wątpliwości są rzeczą naturalną. Tak wszyscy małżonkowie, którzy trafiają do mnie zadają trudne pytania. Dlatego tak ważna jest profesjonalna pomoc i przeprowadzenie krok po kroku….

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń