Home rozwód Rozwód z socjopatą

Rozwód z socjopatą

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z socjopatą

Rozwód z socjopatą

Rozwód z socjopatą. Zastanawiasz się, dlaczego Twoje małżeństwo się rozpadło?Planujesz rozwód ? Przytoczę jedną z kilkunastu wiadomości, które ostatnio otrzymałam. Być może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Obejrzyj filmik na YouTubie pt. „Rozwód z socjopatą”

Jak wygląda życie z socjopatą? Prawdziwa historia

Socjopata – oschły, zimny, charyzmatyczny

„Pani Mecenas, wyszłam za mąż po roku znajomości – za zimnego, charyzmatycznego i przystojnego przedsiębiorcę. Prosiłam go o miłość… Na początku, kiedy był regularny seks, wszystko było w porządku. Widziałam, że jest oschły i niedostępny, jednakże myślałam, że im dłużej będziemy ze sobą, tym będzie lepiej. Często czułam się w tym związku bardzo samotna. Czułam, jakby mnie nie rozumiał. Gdy prosiłam o jego atencję, lecz był zainteresowany tylko i wyłącznie sobą. Zawsze znajdowałam zrozumienie jego zachowania –  tłumaczyłam tym, że prowadzi dużą firmę, że ma dużo problemów…

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Później zauważyłam, że to człowiek bez granic, który przede wszystkim widzi tylko siebie. Nie zauważa w ogóle drugiej osoby. Nie obchodzi go, co drugi człowiek czuje – wszystko kręci się wokół niego. Kiedy nawet byłam ciężko chora, dla niego najważniejszy był trening. Nigdy go nie było, gdy go potrzebowałam, jednakże cały czas wierzyłam w to, że się zmieni i że na naszej miłości zbudujemy trwały związek. Byłam bardzo zakochana – w nim albo w jego niedostępności… Zdecydowałam się na ślub. Nie wiem dlaczego on się zdecydował – mam wrażenie, że bardziej to jego rodzice chcieli, żeby się ożenił. Tym sposobem zostałam żoną – nieszczęśliwą i sfrustrowaną…

Rozwód Warszawa. Rozwód z orzekaniem o winie – Najważniejsze informacje

Socjopata jako rodzic

Po narodzinach dziecka cały czas miał do mnie pretensje – że źle wychowuję dziecko, że dziecko płacze w nocy… Słyszałam: „Cicho, jutro rano mam trening”, albo „Rano wstaję do pracy”. Pani Mecenas, proszę o pomoc, bo ja dłużej nie wytrzymam. Poszłam do psychologa, który stwierdził, że mąż jest po prostu socjopatą. Na początku myślałam, że wygram z nim swoją miłością, ale z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Mąż jest bezwzględny wobec mnie i dziecka. Nie chcę już kontynuować tego związku.

Mimo że ma bardzo dużo pieniędzy, z pewnością nie będzie chciał płacić na dziecko. Uważa, że ja powinnam na wszystko zarobić, wszystko zrobić w domu, ogarnąć dziecko i czemu ja się w ogóle czepiam…  Nie wiedziałam, że takie osoby istnieją… To dla mnie bardzo przykre doświadczenie, ale muszę postawić kropkę nad „i” i być na tyle silna, żeby odejść. Ja nie umiem już dłużej w tym tkwić. Lata mijają, a ja jestem coraz bardziej nieszczęśliwa. Okazało się, że to nie kwestia tego, że jest zimnym facetem. Socjopata ma brak empatii, brak reguł. Mnie i córkę traktuje przedmiotowo. Liczy się tylko on i jego egocentryzm. Nawet kiedy chcę z nim porozmawiać, odmawia, bo nie widzi żadnego problemu… Pani Mecenas, proszę o pomoc!”

Więcej: Toksyczne relacje małżeńskie – Egocentryk a rozwód i dzieci

Jakie są cechy socjopaty?

Ta wiadomość jest dla mnie wyjątkowa. Zrozumiałam, jak bardzo poważny problem mają osoby, które łączą się z socjopatami. W prowadzonych sprawach miałam do czynienia z mężczyznami-socjopatami. Jednakże nie możemy generalizować, albowiem ten problem dotyka również kobiet, chociaż jak dotąd nie miałam do czynienia z socjopatką.

Mężczyźni-socjopaci charakteryzowali się wspólnymi cechami, a główną był brak empatii. Kobiety mówiły o nich, że są po prostu „zimni”. Poza tym – brak reguł i łamanie granic. We wszystkich sprawach coś się działo – albo socjopata złamał jakieś reguły, albo nie przestrzegał przepisów, miał problem z prawem lub też robił rzeczy, które dla zwykłego człowieka były nienormalne np. jechał samochodem i zdenerwował go drugi kierowca, więc wysiadł i po prostu go uderzył. Dlaczego tak się dzieje? Socjopata traktuje ludzi przedmiotowo. Jego centrum uwagi skupia się tylko i wyłącznie na nim. To nie jest tak, że on jest w 100% zły. Są małe rzeczy, które mogą nas uwieść – to często mężczyźni bardzo charyzmatyczni i przedsiębiorczy. Podziwiamy ich. Jednakże ich budowa mózgu jest zupełnie inna niż u człowieka bez zaburzeń. Ich zachowania są dla zdrowego człowieka niezrozumiałe…

Więcej: Pozew o rozwód dla kobiet – Najważniejsze zasady

Socjopata się nie zmieni Rozwód z socjopatą

Wydaje nam się niekiedy i powtarzało się to w wielu sprawach, że kobiety, które zdecydowały się na ślub z takim mężczyzną, miały nadzieję, że po ślubie się zmieni. Później była nadzieja, że zacznie zachowywać się inaczej po pojawieniu się dziecka. Nic bardziej mylnego. Kiedy pojawiło się dziecko, okazało się, że we wszystkich sprawach była kumulacja i apogeum. Ten człowiek widzi tylko siebie. Okazuje się, że dziecko go nie interesuje – jest, bo jest, ale to kobieta ma o nie dbać. Kiedy zauważyłam, że w tych sprawach często argumentem socjopaty jest to, że ktoś mu coś nakazywał. Zła interpretacja – nawet kiedy kobieta go prosiła, żeby wyszedł ze swoim dzieckiem na spacer, on traktował to jako rozkaz i powstawała awantura.

Prawnik rozwodowy Warszawa – Zapraszam na poradę prawną – Adwokat rozwodowy Warszawa

Socjopata a znęcanie się

We wszystkich tych sprawach występował również wątek znęcania się i przemocy. Socjopata jest z reguły osobą bardzo agresywną. Jeżeli jest inteligentny, wie, że z uwagi na odpowiedzialność karną pewnych rzeczy zrobić nie może. Socjopata działa na zasadzie akcja-reakcja, wobec czego bardzo często niestety dochodzi w rodzinie do aktów agresji.

Więcej: Znęcanie się Adwokat radzi – art. 207 KK

Rozwód z socjopatą Orzekać o winie czy nie?

Zdecydowanie każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie, jednakże w mojej ocenie w przypadku socjopatów bardzo łatwo będzie zdobyć dowód na ich czyny. Bardzo często takie osoby mają konflikt z prawem, z narkotykami, z kobietami albo też z prostytucją. Socjopata uwielbia łamać prawo, ponieważ jest to w jego naturze. Wobec tego jeżeli zdobędziemy taki materiał dowodowy, to z pewnością rozwód z orzekaniem o winie ma sens.

Dziecko z socjopatą

Współczuję wszystkim kobietom, które mają dziecko z socjopatą… Takie kobiety muszą przede wszystkim liczyć na siebie. Socjopata jest osobą bez granic, wobec czego nie będzie chciał realizować narzuconych kontaktów. Jednakże pamiętaj, że jeżeli odmówisz mu widzenia z dzieckiem, bo dla przykładu będziesz miała jakiś inny plan tygodnia, a on spontanicznie będzie chciał się spotkać, to przerzuci winę na Ciebie. Zaproponuj nawet wąskie kontakty. Jeżeli się nie zgodzi, trudno – jego wybór, jednakże dzięki uregulowanym kontaktom będziesz mogła ustalić sobie na tyle plan działania, że będziesz wiedziała, kiedy ojciec ma zobaczyć się z dzieckiem.

Więcej: Rozwód a zaburzenia osobowości

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]