Home rozwód Pozew z winy żony. Dzieci przy ojcu.

Pozew z winy żony. Dzieci przy ojcu.

by ADWOKAT MARTA WNUK
Pozew z winy

Pozew z winy. Jak napisać pozew z winy żony i zachować dzieci przy ojcu?

W pierwszej kolejności prosimy sąd o orzeczenie rozwodu, a następnie regulujemy alimenty i kontakty. Poniżej przedstawiam wzór i pozostałe przydatne informacje.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Pozew

Wnoszę o rozwiązanie małżeństwa stron przez orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy pozwanej/powódki.

W zakresie dzieci wnoszę o powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi obojga rodzicom.

Nadto proszę o ustalenie miejsca zamieszkania małoletnich dzieci przy ojcu.

W zakresie alimentów wnoszę o zasądzenie od pozwanej/ powódki na rzecz małoletnich synów alimentów w kwocie po 1000, 00 złotych miesięcznie, tj. łącznie 2.000,00 złotych, płatnych do rąk ojca do dnia 10 dnia każdego miesiąca wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Pozew z winy – należą Ci się alimenty

Z uwagi na winę drugiego małżonka wnoszę o zasądzenie od pozwanej/ powódki na rzecz małżonka alimentów w kwocie po 1200,00 złotych miesięcznie, płatnych do dnia 10 dnia każdego miesiąca.

Uwaga! Bardzo ważne – zabezpieczenie! Dopilnuj, aby zabezpieczenie znalazło się w Twoim pozwie bądź odpowiedzi na pozew.

Więcej o alimentach: Alimenty po rozwodzie  !

Dlatego mając na uwadze czas postępowania wnoszę o  udzielenie zabezpieczenia roszczenia na podstawie art. 730 § 1 i 2 k.p.c. na czas trwania procesu, poprzez zasądzenie od pozwanej/ powódki udzielenie zabezpieczenia roszczenia na podstawie art. 730 § 1 i 2 k.p.c. na czas trwania procesu, poprzez zasądzenie od powódki tytułem zaspokojenia potrzeb rodziny kwoty 3200,00 złotych miesięcznie, płatnych do 10 dnia każdego miesiąca do rąk powoda, wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku opóźnienia w płatności którejkolwiek z rat, poczynając od dnia wniesienia pozwu;

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Kancelaria Adwokacka Adwokat Marta Wnuk prowadzi sprawy – rozwód, alimenty, kontakty z dziećmi, podział majątku w Warszawie i Gdańsku. W trudnych sprawach również w całej Polsce.

 

Alimenty 

Pamiętajmy, iż małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego. (…)

Dodatkowo, możemy zwrócić się do sądu o  różne wnioski, które ułatwią nam wygrać sprawę rozwodową.

Pozew z winy

Poznaj saldo na kontach bankowych w Polsce i za granicą.

Dla przykładu:

Wnoszę o  zobowiązanie przez Sąd małżonka  do przedłożenia ze wszystkich kont bankowych wyciągów za ostatnie 2 lat wstecz.

Nadto proszę o zobowiązanie małżonka  do przedłożenia bilingów rozmów i sms-ów ze wszystkich telefonów komórkowych.

Pozew z winy – Badania psychiatryczne drugiego małżonka

Wnoszę o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego sądowego z zakresu psychiatrii na okoliczność ustalenia stanu zdrowia psychicznego małżonka oraz tego, w jaki sposób stan zdrowia psychicznego wpływa na możliwość sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi stron.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Pozew z winy –  Badania dzieci

Wnoszę o  dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z opinii biegłych sądowych z zakresu psychologii i psychiatrii działających w ramach Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów – na okoliczność ustalenia sylwetek psychologicznych i psychicznych stron oraz ich predyspozycji wychowawczych (w tym odpowiedzialności w zakresie pieczy nad dziećmi).

Pozew z winy  – Ważni są świadkowie 

Wnoszę o  dopuszczenie i przeprowadzenie dowodu z przesłuchania świadków na okoliczności  ___________

 

Więcej przeczytasz:

Rozwód z winy obu stron  –  Kiedy jest to możliwe ? Czy to moja wina ?

 

A co, jeżeli nie chcesz rozwodu?

Co mamy napisać w piśmie? „Wnoszę o oddalenie pozwu w całości”.

Należy wykazać, iż  nie doszło do zupełnego i trwałego rozpadu więzi małżeńskiej. Najlepiej, gdybyś wykazał, iż między wami wciąż jest miłość, dochodzi pomiędzy wami do pożycia fizycznego, oraz pozostajecie we wspólnocie gospodarczej.

Jeżeli małżonek stwierdzi, że to koniec i nie ma szans na powrót, sąd wyda orzeczenie o rozwodzie.

Inna możliwość – względy wiary i niewinność małżonka

Drugi małżonek musi być wyłącznie winny, a ty musisz być idealny… 😉 Wykazanie wyłącznej winy współmałżonka jest najtrudniejszym elementem tej układanki. Dlatego pamiętaj o zbieraniu dowodów, bo to nimi wygrywa się sprawy. Tak! To niezwykle ważne…

Więcej:

Rozwód –  Wina małżonka a utrata majątku ?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]