Home rozwód Rozwód bez orzekania o winie Pozew o rozwód

Rozwód bez orzekania o winie Pozew o rozwód

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód bez orzekania o winie pozew

Rozwód bez orzekania o winie Pozew o rozwód

Rozwód bez orzekania o winie Pozew o rozwód Czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Często małżonkowie zastanawiają się, jak napisać pozew o rozwód. Często też zadają sobie pytanie, czy potrzebują pomocy adwokata w tej sprawie.

Z mojego doświadczenia wynika, że na takiej sprawie może wydarzyć się wszystko…

Najczęstsze zmiany

1.Podczas procesu małżonkowie zmieniają stanowisko i chcą orzekania o winie.

2. Wnoszą dowody stwierdzające winę

3. Wnoszą o zasądzenie alimentów

4. Na sprawę sądowa ustanawiają adwokata i są przez niego reprezentowani

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Pytanie do Ciebie – jaki jest twój cel? 

Konsekwencje błędów podczas rozwodu mogą być nieodwracalne. Za kilka lat były małżonek może się do ciebie zwrócić o alimenty!

Sprawa o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie trwa krócej niż postępowanie z orzekaniem o winie, jednakże pamiętaj o konsekwencjach.

Więcej: Rozwód bez orzekania o winie. Czy warto wziąć rozwód bez winy?

Rozwód bez orzekania o winie – Szybki rozwód

Jeżeli chcesz, aby postępowanie zostało przeprowadzone szybko i sprawnie, proponuję, żebyś zwrócił się do adwokata.

Do zakończenia sprawy często wystarczą jedna rozprawa. Mając na uwadze długie terminy w sądach i ilość spraw rozwodowych.

Pamiętaj, aby twój pozew o rozwód był bardzo starannie sporządzony. Tak, jest to ważne, ponieważ w przypadku konieczności uzupełniania braków formalnych postępowanie niestety się przedłuża.

Rozwód bez orzekania o winie – Porozumienie dotyczące dzieci

Dla przykładu, prowadząc postępowanie sądowe załączam do pozwu porozumienie w zakresie dzieci. Co mi to daje? Rozprawy wyznacza się średnio co 3 miesiące.

Załączając porozumienie często w zakresie dzieci żadni inni świadkowie nie są przesłuchiwani.

Świadkowie chorują i wyjeżdżają. Jeśli świadek usprawiedliwi swoją nieobecność na rozprawie, sąd odroczy sprawę. Przesłuchanie świadka spowoduje opóźnienie postępowania.

Dlatego warto załączyć porozumienie w tym celu, aby postępowanie zakończyć możliwie szybko.

Pozew o rozwód Niezbędne dane do sporządzenia pozwu o rozwód 

W pierwszej kolejności należy wskazać pani dane wraz z numerem PESEL, adresem e-mail, telefonem oraz adresem do korespondencji, na jaki sąd ma kierować pisma.

W drugiej kolejności należy wskazać dane małżonka – proszę podać imię, nazwisko, adres, pod którym zamieszkuje małżonek – jeżeli pani tego nie wie, wówczas proszę wskazać adres, który jest pani znany. Warto również wskazać numer PESEL małżonka – jeżeli nie jest nam znany, możemy to pominąć. Jeżeli znany jest nam adres e-mail oraz telefon, to również proszę wskazać.

Ja w pismach procesowych bardzo często wskazuję adres e-mail oraz telefon – dzięki temu sąd ma szybszy dostęp do kontaktu ze stronami. 

Dzieci przy rozwodzie

Jeżeli posiadacie państwo dzieci, proszę wskazać imię i nazwisko dziecka oraz datę i miejsce urodzenia. Proszę również wskazać, gdzie państwo ostatnio wspólnie mieszkaliście.

Opis małżeństwa 

Proszę również w kilku zdaniach sporządzić opis małżeństwa. Czyli – od kiedy między małżonkami pogorszyły się relacje? Czy strony mieszkają ze sobą czy nie? Od kiedy strony nie mieszkają razem? Jakie były przyczyny rozpadu, kto podjął decyzję o rozstaniu? Czy podejmowaliście się jakichś prób mediacji?

Na co uważać?

Przede wszystkim należy określić kilka kluczowych rzeczy w kwestii małoletniego dziecka. W pierwszej kolejności czy chcecie państwo określać regulacje w zakresie kontaktów czy też nie? Czy władza rodzicielska ma zostać dla obojga rodziców czy też nie? Jakie są koszty utrzymania dziecka? Proszę wypisać kilka najważniejszych elementów związanych z kosztami utrzymania dziecka – czy dziecko chodzi do placówki prywatnej czy oświatowej? Czy dziecko uczęszcza na zajęcia dodatkowe, czy choruje, czy są jakieś nadzwyczajne koszty związane z utrzymaniem dziecka?

Władza rodzicielska przy rozwodzie

W kwestii związanej z dziećmi należy pamiętać, że władza rodzicielska powinna zostać dla obojga rodziców wtedy, kiedy między rodzicami nie ma sporu w zakresie wychowania. Jeżeli chodzi natomiast o kontakty, to wszystko zależy czy państwo chcecie na sztywno ustalić kontakty z dzieckiem.

Uważam, że w niektórych sytuacjach trzeba na sztywno ustalić kontakty, albowiem w praktyce bardzo często dochodzi między stronami do konfliktów w tym obszarze. Dlatego też ustalenie ścisłych zasad może zapobiec ewentualnym konfliktom w przyszłości.

Więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]