Przemoc psychiczna Rozwód. Przemoc – czym jest? Czy często występuje w sprawach rozwodowych? To bardzo trudna sytuacja. Przemoc może być psychiczna i fizyczna.
Ja wiem czym, ona jest.
Fizyczną można udowodnić dość łatwo. A co z przemocą psychiczną? Niestety, taką często jest udowodnić bardzo trudno…
Zdarzają się sytuacje, że tracimy pewność siebie, zdolność do stawiania na swoim, mamy złą samoocenę. Odbija się to również na dzieciach.
Sami się zastanawiamy, czy z nami wszystko w porządku… Rozwód z narcyzem – jak wygląda?
Skoro Ty nie jesteś tego pewny, to jak Sąd ma przydzielić Ci opiekę nad dzieckiem? Jak ma Ci zaufać, gdy Twoja pewność twoja jest zaniżona i wątpisz nawet w swoje kompetencje wychowawcze?
Karanie ciszą
Małżonek Cię ignoruje, karze Cię ciszą? Mija w mieszkaniu, jakby Cię w ogóle nie było, a w domu zapada wszechogarniająca cisza?
Masz ochotę rozmawiać, ale boisz się? Cisza boli. Brak rozmowy to najgorszy rodzaj kary. Są na to badania. Ale jak podczas rozwodu udowodnić, że coś się dzieje w waszym domu. To bardzo trudne.
Przychodzi czas rozwodu JAK POMAGAM ❓
Musimy pamiętać, iż nieodzywanie się jest formą karania partnera. Najprawdopodobniej twój małżonek jest zamknięty, ignoruje Cię, a Ty cierpisz.
Adwokat Marta Wnuk
Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
tel.: +48691512933
Przemoc psychiczna
Są różne formy przemocy – formę agresywną można udowodnić w Sądzie. Przede wszystkim pamiętajmy, że traktowanie ludzi ciszą ma poważne negatywne konsekwencje, niszczy każdą relację. Drugi małżonek staje się nieszczęśliwy.
„Pani mecenas, jestem nieszczęśliwa, mąż ciągle obrażony, ciągle go pytam, co się stało, wiecznie jest niezadowolony i widzi tylko dzieci, ja nie istnieję… Nic miłego do mnie nie mówi, jest grobowa atmosfera, nie wiem nawet jak to nazwać. Mąż jest, ale jakby go nie było… Nie chce rozmawiać. A ja psychicznie tego nie wytrzymuję…”.
Często zdarza się, że ktoś do mnie przychodzi i mówi podobne rzeczy. To są bardzo trudne rozwody. A w szczególności, kiedy druga strona utrudnia rozwód. Rozwód z psychopatą – a może twój małżonek jest psychopatą ?
Przede wszystkim w takiej sytuacji najlepiej przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie. Oczywiście jest to czasem niemożliwe.
Przemoc psychiczna Rozwód
Co powiedzieć Sądowi? Jak się zachować? Jak napisać pozew? Czy ktoś mnie zrozumie? Przede wszystkim należy zrozumieć najpierw siebie… Co się dzieje, kiedy dochodzi do przemocy psychicznej? Czujesz się winna? Robisz rachunek sumienia? Boisz się odezwać? Czujesz się lepiej sama? Czujesz się osamotniona i cierpisz, bo cisza jest nieznośna?
Mimo obecności małżonka, czujesz się w domu sama. Często okazuje się, że ludzie mają ogromne pieniądze, a mimo to czują pustkę. Czegoś im brakuje… Brakuje rozmowy, kontaktu. Bez rozmowy związek się nie uda! Komunikacja jest kluczowa! Chcę rozwodu, ale boję się męża
Czujesz pustkę i zagubienie, a twój małżonek/ małżonka tego nie widzi?
Chcesz odejść, ale czujesz strach – jakby diabeł założył Ci kajdany?
Rozwód
Pierwszy krok – jaki jest Twój cel?
Adwokat od rozwodów pomoże Ci uporać się z Twoim problemem. Dlatego nie wahaj się szukać rozwiązań! Walcz o swoje!
Musisz uświadomić sobie, że życie może być cudowne i zasługujesz na miłość!
W małżeństwie powinna być otwartość, rozmowa i szacunek. Jeżeli jednak małżonek jest wobec ciebie zamknięty… Utrzymywanie tej fikcji rani każdego. Często robimy wszystko, aby utrzymać maleństwo, jednakże wszystko ma swoją cenę. Karanie nieodzywaniem się nie jest dobrym rozwiązaniem.
Rozwód należy zaplanować i dobrze wszystko przemyśleć. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który pomoże krok po kroku przeprowadzić Cię przez ten proces.
Niebieska karta Warszawa
W Warszawie funkcjonuje 18 Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, po jednym w każdej dzielnicy m.st. Warszawy ( Adresy ).
Przeczytaj więcej: