rozwód

Przemoc psychiczna Rozwód

Przemoc psychiczna Rozwód

Przemoc – czym jest ?

I czy często występuje w sprawach rozwodowych…. To bardzo trudna sytuacja. Przemoc może być psychiczna i fizyczna.

Fizyczną – może dość łatwo udowodnić.

A co z przemocą psychiczną ….. Często bardzo trudno jest ją udowodnić !

Zdarzają się sytuacji, że tracimy pewność siebie, zdolność do stawiania na swoim, mamy złą samoocenę, odbija się to również na dzieciach jeżeli mamy. 

Sami się zastanawiamy czy z nami jest wszystko ok.

Skoro Ty nie jesteś pewny czy pewna ! To jak Sąd ma przydzielić Tobie opiekę nad dzieckiem ? jak ma Tobie zaufać ! Gdyż pewność twoja jest zaniżona i wątpisz nawet w swoje kompetencje wychowawcze.

 

 

Przemoc psychiczna Rozwód

Małżonek Cie ignoruje, karze Cię ciszą ?

Mija w mieszkaniu, jakby Cię w ogóle nie było. W domu zapada wszechogarniająca cisza.

Masz ochotę rozmawiać, ale boisz się rozmawiać.  Cisza – boli. Brak rozmowy boliCisza to najgorszy rodzaj kary.Są na to badania. Ale rozwód …… – jak udowodnić że coś się dzieje w waszym domu. jak? To bardzo trudne.

 

Musimy pamiętać, iż nieodzywanie się jest formą karania partnera. Najprawdopodobniej twój małżonek jest zamknięty, ignoruje ciebie – a ciebie to boli ?

Przemoc psychiczna Rozwód

Są różne formy przemocy – Formę agresywną można udowodnić w Sądzie.  Traktowanie ludzi ciszą ma poważne negatywne konsekwencje to niszczy każdą relację. Drugi małżonek staje się nieszczęśliwy w tej relacji. 

 

“Pani mecenas, jestem nieszczęśliwa, mąż ciągle obrażony, ciągle go pytam co sie stało, wiecznie jest niezadowolony i tylko widzi dzieci, ja nie istnieje, nic miłego do mnie nie mówi, jest grobowa atmosfera, nie wiem nawet jak to nazwać, jest ale jakby go nie było. Nie chce rozmawiać. A ja psychicznie tego nie wytrzymuje……”

 

Często zdarza się, że ktoś do mnie przychodzi i mówi podobne rzeczy. To są bardzo trudne rozwody. A w szczególności kiedy druga strona utrudnia rozwód.

Najlepiej wtedy przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie. Oczywiście jest to czasem niemożliwe. 

 

Przemoc psychiczna Rozwód

Co powiedzieć Sądowi ? Jak się zachować ? Jak napisać pozew ? Czy ktoś mnie zrozumie  Należy zrozumieć najpierw siebie…. Co dzieje się kiedy dostajesz przemoc psychiczną – ciszą – bez agresji. Czujesz się winna ? robisz rachunek sumienia ? Boisz się odezwać ? Czujesz się lepiej sama ? Czujesz się osamotniona i cierpisz, bo cisza jest nieznośna?

Sama w domu mimo-  że jest małżonek. Często ludzie mają ogromne pieniądze i czują pustkę. Coś brakuje w tym wszystkim . Nie ma rozmowy. Bez rozmowy związek się nie uda.

Czy czujesz pustkę i zagubienie? A twój małżonek/ małżonka tego nie widzi…….

Chcesz odejść ale czujesz strach – jakby diabeł założył  Ci kajdany ?

Przemoc psychiczna Rozwód

Pierwszy krok – to jaki jest Twój cel ?

Rozwód – Adwokat od rozwodów pomoże  Ci w tym ….

Musisz uświadomić sobie – że życie może być cudowne, i zasługujesz na miłość.

W małżeństwie powinna być otwartość, rozmowa i szacunek. Jeżeli małżonek jest dla ciebie zamknięty….Utrzymywanie tej fikcji każdego rani.  Często chcemy utrzymać maleństwo za wszelką cenę – ale wszystko ma swoją cenę.  Karanie nieodzywaniem nie jest dobrym rozwiązaniem.

Rozwód należy zaplanować, rozwód należy przemyśleć i przygotować. W pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, kto pomoże krok po kroku przeprowadzić.

 

W Warszawie funkcjonuje 18 Zespołów Interdyscyplinarnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, po jednym w każdej dzielnicy m.st. Warszawy.   Adresy 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń