rozwód

Najlepszy adwokat do rozwodu

Najlepszy adwokat do rozwodu

Istnieje najlepszy adwokat do rozwodu? 

Czy można wybrać najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej? Jaki to najlepszy adwokat tą sprawę o rozwód? Zaskoczę was. Nie ma najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej. Często mamy oczekiwania które są nie do osiągnięcia. A może za dużo oglądaliśmy się filmów amerykańskich ?  Zasada jest jedna – należy wybrać adwokata który się specjalizuje w danej dziedzinie prawa. Dzięki specjalizacji będzie można uniknąć błędów. Sprawy rodzinne charakteryzują się tym iż trzeba znać praktykę sądu.

Bardzo ważna jest – umiejętność przewidzenia tego co może się zdarzyć w przypadku gdyby nagle ktoś zmienił zdanie…

Nie ufaj !

Przykład !!! – Wyobraź my sobie sytuację – mówi się  że zabezpieczenie alimentów jest tylko wstępne i wystarczy uprawdopodobnić i nie trzeba dowodów.  W mojej praktyce wygląda że wysokość która jest określona w zabezpieczeniu Alimentacyjnym często Pokrywa się z późniejszym postanowieniem w tym obszarze. A zatem proponuję państwu aby dostarczyć już na pierwszym etapie wszystkie niezbędne dokumenty. 

_________________________________________________________________

Najlepszy adwokat do rozwodu

Zmiana stanowiska. Małżonkowie zmieniają zdanie.  Najpierw miało być ugodowo jednakże teraz chce Małżonek dochodzić winy………..Dlaczego? Być może dlatego że Małżonek trafił do dobrego adwokata rozwodowego które mu doradził że dzięki temu uzyska Alimenty na swoją rzecz.

Czy możliwe jest że będę płacił alimenty ? Tak 

 Tak, to jest możliwe. W przypadku orzekania o winie jeżeli sąd stwierdzi iż jedna ze stron poniosła wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego wówczas wtedy istnieje możliwość uzyskania alimentów. Wszystko zależy od sytuacji materialnej dwóch stron. Wyobraź my sobie sytuację że kobieta wychowywała troje dzieci i nie pracowała zaś mąż zarabiał bardzo dobrze – jego zarobki oscylowały w granicach 70 000 zł co miesiąc.

Zostawił ją z dziećmi

Nie czuję się absolutnie winna gdyż poświęciła swoje dotychczasowe życie na wychowanie dzieci oraz na opiekę nad domem. On w tym czasie regularnie ją zdradzał. Zaś w pewnym momencie Poinformował ją że poznał inną kobietę i chce dla niej odejść. Zostawił ją razem z Trójkąt dzieci i chciał płacić po 500 zł miesięcznie na rzecz każdego z dzieci. Absurdy gdyż koszt wyliczenia zgodnie z tabela i wyliczeniem kosztów utrzymania dzieci oscyluje średnio w granicach 10 000 zł.

Wysoki standard wychowania

Dzieci dotychczas uczestniczyły regularnie na zajęcia dodatkowe, psycholog, Psychiatra, Logopeda, taniec, jazda konno, angielski, niemiecki, francuski. Zajęcia dodatkowe to koszt około 4000 zł. Dodatkowo mąż który poznał nową kobietę wyrzucił swoją dotychczasową żona wraz z dziećmi z domu zaś ona była zmuszona wynająć mieszkanie.

Najlepszy adwokat – Czy jest to możliwe ?

W takich ekstremalnych sytuacjach uważam iż miała podstawy do tego aby dochodzić przed sądem kto zawinił. Tym bardziej że on się do tego szczerze przyznawał a tym bardziej niezrozumiałe dla mnie był fakt iż nie chciał uiszczać alimentów. Umówmy się że została moja klientka bez pracy oraz z trojgiem dzieci musiała wynająć mieszkanie zaś on jeździ najnowszym samochodem marki Porsche, posiada nieruchomości o wartości 10 000 000 zł, regularnie co miesiąc zarabia wysoką kwotę zaś nie chce aby dzieci miały pieniądze.

Alimenty 10.000 złotych czy to możliwe?

Najlepszy adwokat do rozwodu

Na szczęście udało nam się uzyskać zabezpieczenie na rzecz dzieci wysokości 9000 zł oraz dla niej 1700 zł. A zatem Łączna kwota tytułem zabezpieczenia na rzecz rodziny wynosiła 11 700. 

Taka kwota to z pewnością satysfakcjonująca kwota alimentów. Jednakże musimy pamiętać że rodziny żyją na różnym standardzie i nie każdy wydaje tak dużo na dzieci. 

Jakie alimenty ?

Wszystko zależy również od tego ile zarabia ojciec. Ponieważ jeżeli nie ma możliwości finansowych to przecież nic nie zrobimy. I najlepsze adwokat nie pomoże uzyskać. Wyobraź my sobie że bierzemy najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej i chcemy alimentów 10 000 zaś wina jest nasza a mąż zarabia 5000 zł. Po prostu są to rzeczy nierealne. I jeżeli jakiś adwokat powie wam że jest to możliwe to trzeba się zastanowić. Z pewnością są sytuacje kiedy ktoś obniża swoje dochody i nagle udaje biednego przed sądem. Nagle okazuje się że nie zarabia albo zarabia mało. 

Wtedy też dobry adwokat do rozwodu z pewnością pomoże. Wyjaśnij sądowi sytuację iż przed sprawą rozwodową ktoś ujawniał dochody wysokości 50 000 zł zaś nagle kiedy został złożony pozew o rozwód zwolnił się z pracy i obecnie pracuje u swojego taty za kwotę 5000 zł w jego fabryce jako prezes. Przecież można to wszystko podważyć i oprzeć się na możliwościach ojca. Stąd też na pewno dobry adwokat albo dobry Radcę sprawywne, ogólnie rzecz mówiąc dobry Prawnik do rozwodu zauważy pewne rzeczy które można podważyć przed sądem i wtedy uzyskać bardzo dobre wyrok. 

Najlepszy adwokat wszystko załatwi ?

Nie ! 

Ostatnio słyszałam od klienta że szuka najlepszego adwokata żeby załatwił sprawę tak żeby było bez orzekania o winie. Czy to jest możliwe że dobry Prawnik załatwi to. Oczywiście Negocjacje w sprawach rozwodowych są bardzo ważne. Dlatego też można zacząć rozmawiać z drugą stroną aby odstąpiła od dochodzenia winy w procesie. Trzeba mieć na uwadze że na każdym etapie może to nastąpić. Stąd też uważam że warto rozmawiać i negocjować. Jednakże mogą być sytuacje w których to nawet 100 najlepszych prawników do rozwodu nie pomoże ci przekonać żonę. Bądź męża. Oczywiście to wszystko zależy …

Czasem ludzie zostają bardzo zranieni i wówczas nikt nie przekona ich do tego żeby odstąpić od orzekania o winie. Jednakże z mojej praktyki często wynika że podczas spraw rozwodowych strony mogą odstąpić od orzekania o winie. 

Adwokat do rozwodu radzi….

Nie zawsze warto walczyć o “winę”

Wyobraź my sobie taką sytuację że młode małżeństwo bez dzieci chcą rozwodu. To on pierwszy składa pozew o rozwód gdyż chce uregulować wszystko i wszystkie kwestie formalny. Jednakże w praktyce okazuje się że mimo że jego żona mówiła często że również chce rozwodu i byli na terapii i mimo to że nie mieszkają ze sobą od dwóch lat – ona chce dochodzić w procesie  oraz chcę na rzecz swoją alimentów.

I to nie małych alimentów ponieważ myśli że mąż bardzo dużo zarabia i chce od niego 5000 zł. Jest osobą młodą zdolną do pracy, i nic nie stoi na przeszkodzie by pracowała jednakże chcę od niego Alimenty. Wtedy też Przygotowaliśmy argumenty które ją zaskoczyły. Powołaliśmy świadków że trwoniła Majątek, nie partycypował a w kosztach, mąż był tym zmęczony, wydawała zbyt dużo na rzeczy które nie uzgadniała z mężem, a sytuacja wygląda męża obecnie tak i że został zwolniony z pracy a zatem jest bezrobotny.

Kiedy żona przeczytała te informacje które zawarliśmy stwierdziła że odstąpi od dochodzenia winy……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń