Home rozwód Najlepszy adwokat do rozwodu

Najlepszy adwokat do rozwodu

by ADWOKAT MARTA WNUK
Najlepszy adwokat do rozwodu

Najlepszy adwokat do rozwodu

Czy istnieje najlepszy adwokat do rozwodu? Czy można wybrać najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej? Jaki jest najlepszy adwokat na sprawę o rozwód?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Zaskoczę was. Nie ma najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej. Często mamy oczekiwania, które są nie do osiągnięcia. A może za dużo naoglądaliśmy się filmów amerykańskich?

Zasada jest jedna – należy wybrać adwokata, który się specjalizuje w danej dziedzinie prawa. Dzięki specjalizacji będzie można uniknąć błędów. Sprawy rodzinne charakteryzują się tym, iż trzeba znać praktykę sądu. KONTAKT

Bardzo ważna jest umiejętność przewidzenia tego, co może się zdarzyć w przypadku, gdyby nagle ktoś zmienił zdanie…

Nie ufaj !

Przykład!!! – Mówi się, że zabezpieczenie alimentów jest tylko wstępne, wystarczy uprawdopodobnić i nie trzeba dowodów. W mojej praktyce wygląda tak, że wysokość, która jest określona w zabezpieczeniu alimentacyjnym, często pokrywa się z późniejszym postanowieniem w tym obszarze. A zatem proponuję państwu, aby dostarczyć już na pierwszym etapie wszystkie niezbędne dokumenty. Alimenty -> Kalkulator Alimentów – Alimenty – ZRÓB TO!

 

CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ

 

Najlepszy adwokat do rozwodu

Zmiana stanowiska. Małżonkowie zmieniają zdanie. Najpierw miało być ugodowo, jednakże teraz małżonek chce dochodzić winy… Dlaczego? Być może dlatego, że trafił do dobrego adwokata rozwodowego, który mu doradził, że dzięki temu uzyska alimenty na swoją rzecz.

Czy możliwe jest, że będę płacił alimenty? Tak! 

Tak, to możliwe. W przypadku orzekania o winie, jeżeli sąd stwierdzi, iż jedna ze stron poniosła wyłączną winę za rozpad pożycia małżeńskiego, wówczas istnieje możliwość uzyskania alimentów. Wszystko zależy od sytuacji materialnej dwóch stron. Wyobraźmy sobie sytuację, że kobieta wychowywała troje dzieci i nie pracowała, zaś mąż zarabiał bardzo dobrze – jego zarobki oscylowały w granicach 70 000 zł co miesiąc. Rozwód z winy

Zostawił ją z dziećmi

Nie czuje się absolutnie winna, gdyż poświęciła swoje dotychczasowe życie na wychowanie dzieci oraz na opiekę nad domem. On w tym czasie regularnie ją zdradzał. W pewnym momencie poinformował ją, że poznał inną kobietę i chce dla niej odejść. Zostawił ją razem z trójką dzieci i chciał płacić po 500 zł miesięcznie na rzecz każdego z dzieci. Absurd! Koszt wyliczenia zgodnie z tabelą wyliczenia kosztów utrzymania dzieci oscyluje średnio w granicach 10 000 zł.

Dzieci dotychczas regularnie uczęszczały na zajęcia dodatkowe, chodziły do psychologa, psychiatry, logopedy, na taniec, jazdę konno, angielski, niemiecki, francuski. Zajęcia dodatkowe to koszt około 4000 zł. Dodatkowo mąż wyrzucił swoją dotychczasową żonę wraz z dziećmi z domu, wobec czego była zmuszona wynająć mieszkanie.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Najlepszy adwokat – Czy jest to możliwe?

W takich ekstremalnych sytuacjach uważam, iż miała podstawy do tego, aby dochodzić przed sądem, kto zawinił. Tym bardziej, że on się do tego szczerze przyznawał. Dodatkowo niezrozumiały dla mnie był fakt, iż nie chciał uiszczać alimentów. Moja klientka została bez pracy oraz z trojgiem dzieci i musiała wynająć mieszkanie, zaś on jeździ najnowszym samochodem marki Porsche, posiada nieruchomości o wartości 10 000 000 zł, regularnie co miesiąc zarabia wysoką kwotę i nie chce, aby dzieci miały pieniądze…

Czytaj więcej: Adwokat rodzinny rozwód – Jaki powinien być?

Alimenty 10.000 złotych – czy to możliwe?

Najlepszy adwokat do rozwodu

Na szczęście udało nam się uzyskać zabezpieczenie na rzecz dzieci wysokości 9000 zł oraz dla niej 1700 zł. A zatem łączna kwota tytułem zabezpieczenia na rzecz rodziny wynosiła 11 700 zł. 

Taka kwota alimentów jest to z pewnością satysfakcjonująca. Jednakże musimy pamiętać, że rodziny żyją na różnym standardzie i nie każdy wydaje na dzieci tak dużo.

Jakie alimenty?

Wszystko zależy również od tego, ile zarabia ojciec. Jeżeli nie ma możliwości finansowych, to nawet najlepszy adwokat nie pomoże uzyskać tych pieniędzy. Wyobraźmy sobie, że bierzemy najlepszego adwokata do sprawy rozwodowej i chcemy alimentów 10 000 zł, zaś wina jest nasza, a mąż zarabia 5000 zł. Po prostu są to rzeczy nierealne. Jeżeli jakiś adwokat powie wam, że jest to możliwe, to trzeba się zastanowić. Z pewnością są sytuacje, kiedy ktoś obniża swoje dochody i nagle udaje biednego przed sądem. Okazuje się, że nie zarabia albo zarabia mało. 

Wtedy też dobry adwokat do rozwodu z pewnością pomoże. Wyjaśnij sądowi sytuację, iż przed sprawą rozwodową ktoś ujawniał dochody w wysokości 50 000 zł, zaś kiedy został złożony pozew o rozwód, zwolnił się z pracy i obecnie pracuje u swojego taty za kwotę 5000 zł w jego fabryce jako prezes. Przecież można to wszystko podważyć i oprzeć się na możliwościach ojca. 🏛 Stąd też na pewno dobry adwokat zauważy pewne rzeczy, które można podważyć przed sądem i wtedy uzyskać bardzo dobry wyrok. 

Najlepszy adwokat wszystko załatwi?

Nie! 

Ostatnio słyszałam od klienta, że szuka najlepszego adwokata, który załatwiłby sprawę tak, żeby było bez orzekania o winie. Czy to jest możliwe, że dobry prawnik to załatwi? Oczywiście, negocjacje w sprawach rozwodowych są bardzo ważne. Dlatego też można zacząć rozmawiać z drugą stroną, aby odstąpiła od dochodzenia winy w procesie. Trzeba mieć na uwadze, że na każdym etapie może to nastąpić. Stąd też uważam, że warto rozmawiać i negocjować. Jednakże mogą być sytuacje, w których to nawet 100 najlepszych prawników do rozwodu nie pomoże ci przekonać małżonka. Oczywiście wszystko zależy od twojej sytuacji. Dowiedź się, jak mogę pomóc – JAK POMAGAM?

Czasem ludzie zostają bardzo zranieni i wówczas nikt nie przekona ich do tego, żeby odstąpić od orzekania o winie. Jednakże z mojej praktyki często wynika, że podczas spraw rozwodowych strony mogą odstąpić od orzekania o winie. 

Adwokat do rozwodu radzi….

Nie zawsze warto walczyć o „winę”.

Wyobraźmy sobie sytuację, że młode małżeństwo bez dzieci chce rozwodu. To on pierwszy składa pozew o rozwód, gdyż chce uregulować wszystkie kwestie formalne. Jednakże w praktyce okazuje się, że mimo iż jego żona mówiła często, że również chce rozwodu, byli na terapii i nie mieszkają ze sobą od dwóch lat – ona chce dochodzić w procesie oraz chce na rzecz swoją alimentów. 🏛

I to niemałych alimentów, ponieważ myśli, że mąż bardzo dużo zarabia i chce od niego 5000 zł. Jest osobą młodą i zdolną do pracy, jednakże chce od niego alimenty. Wtedy też przygotowaliśmy argumenty, które ją zaskoczyły. Powołaliśmy świadków, udowodniliśmy, że trwoniła majątek, nie partycypowała w kosztach, mąż był tym zmęczony, wydawała zbyt dużo na rzeczy bez uzgadniania z mężem, a sytuacja męża jest trudna, gdyż został zwolniony z pracy, a zatem jest bezrobotny.

Kiedy żona przeczytała te informacje, stwierdziła, że odstąpi od dochodzenia winy. Dlatego walczmy dowodami! W sądzie trzeba działać konkretnie i nie poddawać się.

Przeczytaj więcej:

Jak przygotować się do rozwodu?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]