Home rozwód Mąż mnie zdradził

Mąż mnie zdradził

by ADWOKAT MARTA WNUK
Mąż mnie zdradził

Mąż mnie zdradził

Mąż mnie zdradził. Co zrobić, kiedy mąż zostawił mnie dla innej kobiety? Pani Mecenas, mąż pewnego dnia oznajmił, że odchodzi do innej kobiety. Powiedział, że będzie przyjeżdżał dwa razy w miesiącu i widywał się z dziećmi. Jest osobą bardzo zamożną i osiąga wysokie dochody. Poznał 20 lat młodszą dziewczynę i zwariował. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy mam walczyć o orzekanie o winie, czy wnosić o rozwód z wyłącznej winy? Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie? Jakie mogę dostać alimenty na dzieci? Czy sąd może mi zabrać dzieci?

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Kiedy mąż zdradza:

 • przede wszystkim bądź silna
 • skontaktuj się z prawnikiem
 • zbierz dowody
 • przelicz, ile kosztuje utrzymanie rodziny
 • sprawdź jego możliwości zarobkowe
 • składaj do Sądu pozew o alimenty bądź o rozwód Kalkulator Alimentów – Alimenty – ZRÓB TO!

Przede wszystkim musi być Pani bardzo silna, ponieważ niewątpliwie ta sytuacja ze względu na emocje nie jest łatwa. Z pewnością czuje Pani ogromny ból. Jednakże spokój nas uratuje. Oczywiście powinna Pani w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą od rozwodów i omówić z nim swoją sytuację. Trzeba ustalić strategię procesową, ponieważ tylko tak zabezpieczy Pani swoje interesy.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Rozwód z winy męża

Przede wszystkim mając na uwadze przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego – orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.

Inna sytuacja – oboje małżonkowie zgodnie wnoszą o rozwód bez orzekania o winie. Wówczas Sąd nie ingeruje! Rozwód bez orzekania o winie

Dowody na winę 

Przede wszystkim w pierwszej kolejności skupić się na zebraniu materiału dowodowego, który wykaże, iż faktycznie mąż panią zdradził.

Oczywiście najlepiej, żeby to było sprawozdanie od detektywa, które wskaże tę okoliczność. Innymi pomocnymi materiałami mogą być ponadto wasze wiadomości. Dodatkowo jeżeli będzie pani miała nagrania z rozmów, podczas których się przyznał, to oczywiście również można je załączyć do materiału dowodowego.

Te wszystkie dowody są bardzo istotne w sprawie.

Dodatkowo powinna Pani również zbierać materiał dowodowy w obszarze możliwości zarobkowych ojca.

Może się tak zdarzyć, że będziecie walczyć o każdą złotówkę przed sądem, zaś małżonek, który jest osobą zamożną, będzie udawał, że jest inaczej przed sądem. Dlatego też jeżeli pokaże Pani rzeczywistą sytuację przed sądem, to zyska Pani wiele.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dowody przy rozwodzie

Dlatego tak bardzo ważne jest zebranie dowodów w tym obszarze. Mogą być to wyciągi z kont bądź inny dowód, który wskaże, iż ojciec jest zamożną osobą.

Często są to zdjęcia samochodu luksusowego, wyciągi z kont, zaświadczenia o zarobkach. Natomiast proszę się nie martwić, kiedy takich dowodów nie ma. Są oczywiście sposoby, aby uzyskać takie dowody od drugiej strony!!!

Tak, oczywiście można zobowiązać stronę przez sąd do ujawnienia swoich dochodów. Ponadto można zobowiązać sąd do tego, aby zweryfikował wyciągi z kont. Dlatego tak bardzo ważne, aby skupić się teraz przede wszystkim na zebraniu dowodów i ułożeniu odpowiedniej strategii procesowej, która zabezpieczy pani interes. 

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Alimenty 🎥 

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Zaburzenia emocjonalne

A co, jeżeli twój małżonek objawia zaburzenia emocjonalne? Narcyz? Psychopata? Borderline? Czy wiesz, że osoby z zaburzeniami rozwodzą się najczęściej?

Przede wszystkim pamiętajmy, iż psychopata nie jest w pełni świadomy swojego braku poczucia więzi emocjonalnej, ponieważ od zawsze taki był.

Cechy psychopatów:

 • dobrze się ukrywają
 • nie są brutalni
 • kłamią
 • manipulują
 • stosują techniki manipulacji
 • wykorzystują innych
 • brak im empatii
 • widzą tylko siebie

Ponadto wypowiedzi psychopaty bywają wewnętrznie sprzeczne. Dlatego tylko dzięki odpowiednim pytaniom jesteś w stanie wygrać sprawę sądową. Tak, psychopata w jednym zdaniu powie coś, czemu całkowicie zaprzeczy w zdaniu kolejnym. Jednakże często są bardzo charyzmatyczni i wiarygodni – wariograf nawet tego nie sprawdzi. Dlatego ja jako prawnik nauczyłam się, aby zaplanować strategię zadawania pytań!! Jeżeli któraś ze stron cierpi na zaburzenia psychiczne np. depresję, zaburzenia afektywne-dwubiegunowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, PTSD, należy przede wszystkim krok po kroku zaplanować rozwód.

A może twoim mężem jest narcyz Rozwód z narcyzem – jak wygląda?

Należy ponadto pamiętać, że polskie przepisy nie przewidują stopniowania winy. Oznacza to, że jeżeli nie jesteśmy w stanie wykazać przed Sądem, że cała wina spoczywa na drugim małżonku, to sąd orzeknie – wina obojga małżonków.

Dowody

Dlatego dzięki takim dowodom będzie Pani mogła również żądać od męża alimentów na siebie z tytułu pogorszenia się sytuacji. Ponadto absolutnie nie musi Pani wykazywać, że jest Pani w niedostatku. Przepisy określają, że jeżeli sytuacja Pani się pogorszyła z uwagi na to, iż mąż odszedł, zaś jego jest wina za rozpad pożycia małżeńskiego, wówczas ma Pani prawo żądać od niego alimentów na swoją rzecz.

Te alimenty są oddzielnie zasądzane niż alimenty na rzecz dzieci, dlatego też proszę tego nie mylić.

Alimenty w jakiej wysokości? Jakie są wyroki

Alimenty po rozwodzie!

Jak wyliczyć koszt utrzymania dziecka

W zakresie dzieci będzie Pani musiała przede wszystkim wykazać, jaki jest koszt utrzymania dzieci. Najlepiej zrobić to według wyliczenia poniższej tabelki. Proszę uwzględnić wszystkie dodatkowe zajęcia oraz koszty, które wiążą się z dziećmi. Ponadto warto również załączyć w tym obszarze dowody, które wykażą, że faktycznie takie koszty Pani ponosi.

  

  Imię dziecka

Wiek _____ lata

Udział w kosztach związanych z mieszkaniem (1/3 kwoty wynajmu, czynszu administracyjnego oraz 1/3 opłat za prąd, wodę)1406 zł
Obiady w szkole277,00 zł
Zajęcia dodatkowe195 zł – judo600 zł – korepetycje
Szkoła -czesne2800
Składki klasowe, szkoła (przybory szkolne, książki, zeszyty)35,00 zł
Kieszonkowe100,00 zł
Udział w paliwie150,00 zł
Wyżywienie800,00 zł –
Witaminy125,00 zł
Odzież i obuwie300,00 zł
Kosmetyki, środki higieny150,00 zł
Wyjazdy – wakacje, ferie zimowe200,00 zł
Kino, wyjścia na miasto, atrakcje200,00 zł
Telefon komórkowy155,00 zł
Opieka medyczna i stomatologia199,00 zł 

Czy warto odejść?

Oczywiście podczas rozwodu ludzie mają wiele pytań. Najczęstsze to:

Czy rozwód jest trudny? Jak zacząć rozwód? Czy będę musiał płacić alimenty? Ile dostanę alimentów? Czy mogą mi zabrać dzieci? Co zrobić, kiedy rodzic ogranicza widzenia? Jak dokonać podziału majątku? Czy rozwód może być na jednej rozprawie? Jak usiąść w sądzie? W jaki sposób ustalić opiekę nad dziećmi? Czy mogę ojcu ograniczyć prawa rodzicielskie? Żona mnie zdradziła – czy warto dochodzić winy? Mąż nie chce płacić alimentów. Jak wygrać opiekę naprzemienną? 

Jeżeli masz wątpliwości, oczywiście zapraszam do konsultacji osobistej, telefonicznej lub online.

 

Przeczytaj więcej:

Zdrada w małżeństwie

 

Poznaj opinie o kancelarii Opinie o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]