rozwód

Mąż mnie zdradził

Mąż mnie zdradził

Mąż zostawił mnie dla innej. Co zrobić kiedy mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Pani Mecenas może pewnego dnia powiedział że odchodzę i po prostu odchdodzę do innej kobiety –  powiedział że będzie przyjeżdżał dwa razy w miesiącu i widywał się z dziećmi. Jest osobą bardzo zamożną i osiąga wysokie dochody poznał 20 lat młodszą dziewczynę i zwariował. Co mogę w takiej sytuacji zrobić. Czy mam walczyć o orzekanie o winie? Czy wnosić rozwód z wyłącznej winy? Ile trwa rozwód z orzekaniem o winie? Ile mogę mogę dostać alimentów na dzieci? Na co mogę liczyć w sądzie? Czy może mi stąd zabrać dzieci?.

 

Kiedy mąż zdradza

 • bądź silna
 • skontaktuj się z prawnikiem
 • zbierz dowody
 • przelicz ile kosztuje utrzymanie rodziny
 • sprawdź jego możliwości zarobkowe
 • Składaj do Sądu pozew o alimenty bądź o rozwód

W pierwszej kolejności musi być Pani bardzo silna ponieważ z pewnością ta sytuacja nie jest łatwa z względu na emocje. Jednakże spokój nas uratuje. Powinna Pani w pierwszej kolejności skonsultować się ze specjalistą od rozwodów poszukać dobrego prawnika do rozwodu i omówić z nim swoją sytuację. Trzeba ustalić strategię procesową dzięki której zabezpieczy pani swoje interesy.

Rozwód z winy męża

Mając na uwadze  przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego –  orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.

Inna sytuacja –  oboje małżonkowie zgodnie wnoszą o rozwód bez orzekania o winie. Wówczas Sąd nie ingeruje !

Dowody na winę 

Proponuję w pierwszej kolejności skupić się na zebraniu materiału dowodowego który wykaże iż faktycznie mąż panią zdradził.

Najlepiej żeby to było sprawozdanie od detektywa którze które wskaże tą okoliczność. Innymi pomocnymi materiałami mogą być np. wasze wiadomości w których pisaliście o tym. Dodatkowo jeżeli będzie pani miała nagrania z rozmów podczas których się przyznał również można za łączyć je do materiału dowodowego.

 

Te wszystkie dowody są bardzo istotne w sprawie.

Dodatkowo powinna Pani również zbierać materiał dowodowy w obszarze możliwości zarobkowych ojca.

Może się tak zdarzyć że będziecie walczyć o każdą złotówkę przed sądem zaś Małżonek który wówczas jest osobą zamożną będzie udawał że jest inaczej przed sądem. Stąd też jeżeli pokażę Pani rzeczywistą sytuację przed sądem to Zyska Pani wiele.

Dowody przy rozwodzie

Dlatego tak bardzo ważne jest zebranie dowodów w tym obszarze. Mogą być to wyciągi z kont bądź inny dowód który wskaże iż ojciec jest zamożną osobą. Jakie  dowody załączyć do sprawy rozwodowej ?

Często są to zdjęcia samochodu luksusowego, wyciągi z kont, zaświadczenia o zarobkach. Natomiast proszę się nie martwić kiedy takich dowodów nie ma. Są możliwości aby uzyskać takie dowody od drugiej strony !!!!!!

Tak, można zobowiązać  stronę przez sąd do ujawnienia swoich dochodów. Dodatkowo również można zobowiązać sąd do tego aby zweryfikował wyciągi z kont. Dlatego tak bardzo jest to ważne istotne aby skupić się teraz przede wszystkim na zebraniu dowodów i ułożeniu odpowiedniej strategii procesowej która zabezpieczy pani interes. 

A co jeżeli twój małżonek objawia zaburzenia emocjonalne ? Narcyz ? psychopata ? Bordeline ? Czy wiesz że osoby z zaburzeniami najczęściej się rozwodzą ? !!!!!

Psychopata nie jest w pełni świadomy swojego braku poczucia więzi emocjonalnej, ponieważ od zawsze był taki, a nie inny.

Cechy

 • dobrze się ukrywają
 • nie są brutalni
 • kłamią
 • manipulują
 • stosują techniki manipulacji
 • wykorzystują innych
 • brak im empatii
 • widzą tylko siebie

Wypowiedzi psychopaty bywają wewnętrznie sprzeczne. Dlatego tylko odpowiednim pytaniom jesteś w stanie wygrać sprawę Sądową.Tak,  psychopata w jednym zdaniu powie  coś, czemu całkowicie zaprzeczy w zdaniu kolejnym. Jednakże często są bardzo charyzmatyczni i wiarygodni.  Wariograf nawet tego nie sprawdzi. Dlatego ja jako prawnik nauczyłam się – zaplanuj strategię zadawania pytań !!!!Jeżeli któraś ze stron cierpi na zaburzenia psychiczne np.depresji, zaburzenia afektywnego dwubiegunowego, zaburzeniaobsesyjno-kompulsyjnego, PTSD -należy krok po kroku zaplanować rozwód.

Należy również pamiętać, że polskie przepisy nie przewidują stopniowania winy. Oznacza to, że jeżeli nie jesteśmy w stanie wykazać przed Sądem, że cała wina spoczywa na drugim małżonku, to sąd orzeknie – wina obojga małżonków.

 

________________________________________________________________

Dlatego dzięki takim dowodem będzie Pani mogła również żądać od męża na  siebie alimentów z tytułu pogorszenia się sytuacji. Absolutnie nie musi Pani wykazywać że jest Pani w  niedostatku przepisy określają iż jeżeli sytuacja Pani się pogorszyła z uwagi na to iż mąż odszedł zaś jego jest wina za rozpad pożycia małżeńskiego wówczas ma Pani prawo żądać od niego Alimenty na swoją rzecz.

Te Alimenty są oddzielnie zasądzane niż Alimenty na rzecz dzieci a zatem proszę tego nie mylić.

Alimenty w jakiej wysokości ? Jakie są wyroki

Alimenty po rozwodzie  !

 

W zakresie dzieci będzie Pani musiała wykazać jaki jest koszt utrzymania dzieci. Najlepiej zrobić to według wyliczenia poniższej tabelki. Proszę uwzględnić wszystkie dodatkowe zajęcia oraz koszty które wiążą się z dziećmi. Warto również załączyć w tym obszarze dowody które wykażą że faktycznie takie koszty Pani ponosi na rzecz dzieci. Dla przykładu Pani dziecko uczęszczam na zajęcia dodatkowe ?

 

 

  Imię dziecka

Wiek _____ lata

Udział w kosztach związanych z mieszkaniem (1/3 kwoty wynajmu, czynszu administracyjnego oraz 1/3 opłat za prąd, wodę) 1406 zł
Obiady w szkole 277,00 zł
Zajęcia dodatkowe 195 zł – judo

600 zł – korepetycje

Szkoła -czesne 2800
Składki klasowe, szkoła (przybory szkolne, książki, zeszyty) 35,00 zł
Kieszonkowe 100,00 zł
Udział w paliwie 150,00 zł
Wyżywienie 800,00 zł –
Witaminy 125,00 zł
Odzież i obuwie 300,00 zł
Kosmetyki, środki higieny 150,00 zł
Wyjazdy – wakacje, ferie zimowe 200,00 zł
Kino, wyjścia na miasto, atrakcje 200,00 zł
Telefon komórkowy 155,00 zł
Opieka medyczna i stomatologia 199,00 zł

 

Czy warto odejść ? I wiele pytań gdy ludzie się rozwodzą. Najczęstsze pytania :

Czy rozwód jest trudny ?  Czy będę musiał płacić alimenty ?  Czy mogą mi zabrać dzieci ?  Ile dostanę alimentów ?  Jakie prawa ma ojciec ?  Co zrobić kiedy rodzic ogranicza widzenia ? Czy mogę walczyć o opiekę naprzemienną ? Jak zrobić Podział Majatku ?  Czy rozwod może być na jednej rozprawie ?  Jak usiąść w sadzie ? Jak zacząć rozwód ?  Jak ustalić opiekę nad dziećmi ?  Czy mogę ojcu ograniczyć prawa rodzicielskie ?  Żona mnie zdradziła czy warto dochodzić winy ?  Mąż nie chce płacić alimentów ?  Jak wygrać opiekę naprzemienna ? 

 

Poznaj opinie o kancelarii Opinie o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń