Home rozwód Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Jak uregulować sprawy z dzieckiem?

Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Jak uregulować sprawy z dzieckiem?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Jak uwolnić się z toksycznej relacji? 

Jak uwolnić się z toksycznej relacji? 🖤

Zastanawiasz się, jak uwolnić się od toksycznej relacji? Jak rozwieść się z osobą toksyczną? Jak znaleźć na to siłę? Często dostaję takie wiadomości. Oczywiście nie generalizujmy. Osobą toksyczną może być mąż i żona. W tym artykule opowiem, jak wygląda praca z osobami, które cierpią na uzależnienie oraz jak toczy się sprawa o rozwód. Zapraszam do lektury! 

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Jak uwolnić się od toksycznego partnera, kiedy ma się dziecko? 🖤

Niestety, ale przychodzą trudności z uwolnieniem się od partnera. Musimy wtedy rozważyć kilka rzeczy. Przede wszystkim złapać dystans i zabezpieczyć dziecko. 🏛Często moje klientki słyszą od toksycznych partnerów: zabiorę Ci dziecko, wywiozę dziecko za granicę- jesteś psychopatką! Czy ojciec może zabrać dziecko? Oczywiście nie jest to taka prosta sprawa. Natomiast dosyć często się to zdarza.🏛 Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Przede wszystkim wnieść do Sądu wniosek o zabezpieczenie miejsca pobytu małoletniego dziecka przy matce. Dodatkowo warto również wnieść do Sądu sprawę o ograniczenie praw rodzicielskich. Rozwód z narcyzem – jak wygląda?

Jak uwolnić się z toksycznej relacji?

Czy, jako matka, mogę nie dawać dziecka ojcu? 🖤

Jeżeli ojciec nadużywał alkoholu i straszy, że wywiezie dziecko, wówczas masz podstawy do tego, żeby się bać.  Jeżeli dojdzie do jakiegoś przestępstwa np. czujesz się nękana. A może znęca się nad tobą albo dzieckiem, albo też stosuje wobec ciebie groźbę? Warto poczytać, czym jest nękanie, znęcanie się albo co to są groźby karalne. Dzięki temu poznasz po prostu możliwe rozwiązania. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, to zabezpiecz interesy dziecka.

Czy mogę nie dać dziecka? 🖤

Oczywiście należy to przemyśleć. Jeżeli boisz się, że ojciec porwie dziecko, proponuję złożyć najpierw sprawę do sądu i zaproponować kontakty. Jeżeli boisz się kontaktów albo boisz się że ojciec wywiezie dziecko – możesz określić kontakty podczas obecności osób trzecich np. kuratora.

Jak domagać się alimentów od narcyza? 🖤

Często ojciec szantażuje matkę, że da pieniądze albo nie da. I tu  zaczynają się problemy. Spokojnie, nie należy się bać. Alimenty się należą i to nie jest prezent, tylko obowiązek ojca. Jakie są alimenty na rzecz dziecka? Wszystko oczywiście rozstrzyga się w tym zakresie, ile tak naprawdę dziecko kosztuje, czyli jaki jest koszt utrzymania dziecka. Jeżeli natomiast masz problem z tym, że boisz się, że raz zapłaci, a raz nie – śmiało składaj sprawę do Sądu. Musisz mieć zapewnione pieniądze i musisz wiedzieć, że przychodzi taki dzień, gdzie wpływa określona kwota. Nie pozwól sobie na szantaże. Bądź odważna i składaj sprawę do Sądu. Twój partner straszy Cię, że nie zapłaci alimentów, więc co zrobić? Przede wszystkim zdystansować się do sytuacji i nie martwić. On ma obowiązek. Nie martw się!Sprawa o alimenty – 10 rzeczy. Możesz się zaskoczyć, ile będzie płacił!

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Alimenty 🎥 

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Jakie są zasady uwolnienia się od osób zaburzonych? 🖤

Zasada numer jeden to trzymanie dystansu. Zasada numer dwa – porzuć wiarę i nadzieję, że to, co było, kiedyś wróci. Niekiedy z osobami toksycznymi jest tak, że są ekstremalnie idealne na samym początku. Po prostu królewicz na białym koniu. Wtedy ludzie zakochują się, nie wiedząc, że z partnerem może być coś nie tak. Obcy im jest mechanizm działania toksycznej osoby. Zasada numer trzy –  pomoc ze strony kancelarii i prawników. Kiedy sytuacja się komplikuje i nie chcesz mieć kontaktu z osobą toksyczną, warto rozważyć rozwiązanie problemu przez kancelarię. Dzięki temu otrzymasz pomoc i unikniesz stresu. 

Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Jaki stosunek do ludzi ma narcyz?

Problemy się zaczynają wtedy, kiedy rozwód nie rozwiązuje waszych spraw. Musimy wiedzieć, że w społeczeństwie jest bardzo dużo osób zaburzonych. Kim jest narcyz? Jest to osoba, która kieruje się przede wszystkim tym, żeby zrzucić na kogoś odpowiedzialność za swoje czyny w razie niepowodzeń. Co więcej, potrzebuje potwierdzenia w społeczeństwie, że on jest najlepszy. W ten sposób na początku się przedstawia, natomiast z upływem lat wiesz, że to narcyz. Wtedy pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Jak działa narcyz – psychopata? 🖤

Nie ma innego wyjścia jak uwolnienie się od niego. Od narcyza się odchodzi. Jeżeli wyczuje, że ty nie chcesz odejść, to zmiażdży Cię i dopiero wtedy odejdzie. A pozew o rozwód złoży z twojej winy. Będzie chciał cały ciężar odpowiedzialności przerzucić na ciebie. Dlaczego? Narcyz nie ma empatii, która jest u normalnie czujących osób. Nie spodziewaj się więc zrozumienia. U narcyza takie coś po prostu nie istnieje.

Jak uwolnić się z toksycznej relacji?

Zasady uwolnienia się od narcyza 🖤

  • Uciekaj 
  • Pierwsza składaj pozew o rozwód, kontaktuj się przez pełnomocnika 
  • Ureguluj sprawy związane z dziećmi 
  • Nie oszczędzaj go w zakresie świadczenia alimentacyjnego. 
  • Nie daj się nabrać, bo on zawsze będzie robił z siebie ofiarę, a tak nie jest.

 

Przeczytaj więcej:

Rozwód z Narcyzem. Najgorszy rozwód

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]