Adwokat Pozew o rozwód. Jak uzasadnić pozew o rozwód? 💒🏦🏫
Uzasadnienie jest częścią pozwu. To, co napiszesz, jest bardzo ważne i przesądza o tym, czy rozwód będzie trwał kilka lat czy 10 minut. Tak, niektóre sprawy rozwodowe ciągną się latami…
Uzasadnienie pozwu o rozwód może być szczególnie trudne. Dlatego często zwracają się do mnie osoby z prośbą o pomoc w napisaniu takiego uzasadnienia. Aby zlecić napisanie pozwu – zapisz się na konsultację albo napisz do mnie – KONSULTACJA.
Przede wszystkim uzasadnienie musi “pasować” do zawartych w pozwie wniosków. 💖👰🤵
Napisz, kiedy wzięliście ślub, czy macie dzieci, czy zawieraliście małżeńskie umowy majątkowe oraz jaka jest przyczyna rozpadu małżeństwa.
Ważne: w uzasadnieniu takiego pozwu opisz historię waszego małżeństwa.
Najbardziej istotne jest jednak opisanie, kiedy (w przybliżeniu) ustały więzi małżeńskie.
Tak, to bardzo ważne.
Adwokat Pozew o rozwód ❤
Dobrze napisane uzasadnienie pozwu o rozwód ma bez wątpienia duże znaczenie.
🏛 Uzasadnienie pozwu
Rozkład więzi osobistej
O samym istnieniu oraz o stanie tej więzi sąd wnioskuje na podstawie zebranego materiału dowodowego.
Rozkład więzi fizycznej
Więzi osobiste przejawiają się we wspólnym pożyciu fizycznym, poprzez realizację wzajemnych praw i obowiązków w zakresie wspólnego zamieszkiwania małżonków, istnienia szerokiej, wspólnej sfery w sprawach osobistych. Jednakże ustalenie braku fizycznego współżycia budzi wątpliwości z uwagi na występujące w tej mierze trudności dowodowe.
CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ O ROZWODZIE – ZAPRASZAM NA FILM – KLIKNIJ
Rozkład więzi uczuciowej❤💖
Podstawowe znaczenie mają tutaj zachowania oraz informacje udzielane przez strony w postępowaniu dowodowym.
Sąd wnioskuje na podstawie wypowiedzi i zachowań stron przejawianych już w czasie procesu i na tej podstawie ocenia stan ich uczuć.
Pamiętaj – stwierdzenie braku więzi uczuciowej nie może stanowić podstawowego elementu uzasadniającego orzeczenie rozwodu.
Zagadnienie dotyczące więzi uczuciowej ma jednak bardziej złożony charakter, dlatego każdą sprawę rozpatruje się indywidualnie.
Rozkład więzi gospodarczej 💒
Struktura więzi gospodarczej – wspólne mieszkanie, wspólne posiłki, uzyskiwane przez każde z małżonków wynagrodzenie, dochody z majątków osobistych, świadczenia społeczne zakładu pracy i różnych organizacji społecznych oraz kulturalnych, klubów sportowych i turystycznych. Do elementów omawianej więzi należą także prace domowe.
W razie wątpliwości skonsultuj się z adwokatem – on powie ci, co będzie najlepsze w twojej sytuacji.
Więcej: