Home 100 lekcji rozwodowych Błędy popełniane podczas rozwodu

Błędy popełniane podczas rozwodu

by ADWOKAT MARTA WNUK
Błędy popełniane podczas rozwodu

Błędy popełniane podczas rozwodu. Człowiek powinien uczyć się na błędach innych, jednakże bardzo często tego nie czyni. Dlaczego o tym piszę? Do mojej kancelarii trafiają osoby, które mają ogromne problemy rozwodowe. Najczęściej dlatego, że na początku nie skonsultowali swojego problemu z profesjonalistą, czyli z dobrym prawnikiem do rozwodu. Ten błąd popełnia wiele osób.

Uwierzcie mi na słowo, że konsultacja nie jest droga, a z pewnością rozświetli Państwu sytuację, w której się znajdujecie. Dobry prawnik będzie wiedział, jak Państwu doradzić i jak uniknąć najczęstszych błędów przy rozwodzie.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Rozwód Najczęstsze błędy popełniane podczas rozwodu

  1. Zbyt długo czekamy z wytoczeniem powództwa
  2. Nie wyprzedzamy ruchów drugiej strony, tylko czekamy na atak i popełniamy błędy. 
  3. Nie zbieramy dowodów.
  4. Nie konsultujemy swojej sytuacji z dobrym prawnikiem do rozwodu
  5. Płacimy za wszystko, nie określamy granic.

Zwlekanie z założeniem sprawy

Często jest tak, że zbyt długo czekamy z powództwem w sprawie o rozwód. Tkwimy w błędnym przekonaniu, że jeszcze jest „za wcześnie”.  Niewątpliwie istotne jest, kto pierwszy złoży pozew o rozwód – w szczególności gdy można sprecyzować wniosek w zakresie udzielenia zabezpieczenia.

Więcej: Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Wyprzedź drugą stronę

Wierzymy i jesteśmy naiwni. Jednakże musimy wiedzieć, że w przypadku rozwodu najczęściej mamy wojnę. Wygrywa silniejszy. Dlatego zachęcam Państwa do układania strategii i wyprzedzania ruchów małżonka.

Zbieranie dowodów

Niewątpliwie zbieranie dowodów jest kluczowe. To właśnie dowodami wygrywa się większość spraw. Kiedy będziemy mieli dowody, zapewnimy sobie lepszą pozycję w zakresie negocjacji.

Konsultacje z dobrym prawnikiem do rozwodu

Niewątpliwie bardzo ważnym momentem jest wczesna konsultacja z dobrym prawnikiem do rozwodu. Dlaczego jest to tak ważne? Dzięki poradzie prawnej u profesjonalnego prawnika unikniemy przykrych konsekwencji na przyszłość. Jeżeli nie udamy się na konsultację we właściwym czasie, czeka nas etap naprawczy, w trakcie którego niestety o wiele trudniej jest nam uzyskać to, co chcemy.

Za wszystko Ty płacisz

Ten problem najczęściej dotyka mężczyzn. Płacą za wszystko, bo nie wiedzą, jak konkretnie ustalić zasady przyszłego życia.

Należy pamiętać, że jeżeli nie ustalimy od początku zasad płatności w zakresie świadczenia alimentacyjnego, na dalszym etapie będzie jeszcze trudniej. Jeżeli chodzi o pieniądze, to trzeba usiąść i konkretnie wyliczyć, jakie są koszty wspólne oraz porozmawiać o pieniądzach – czyli kto płaci, za co płaci i ile płaci. Nie bójmy rozmawiać o pieniądzach, ponieważ ten element jest nie do uniknięcia.

Więcej: Wysokie alimenty Chirurg z wysokimi alimentami 

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]