rozwód
rozwód

Błędy podczas rozwodu – 7 błędów popełnianych podczas rozwodu!

7 błędów popełnianych

podczas rozwodu !

„[…] okazało się, że przez wiele lat żona mnie zdradza. Chcę się rozwieść.Nie chce na nią patrzeć. Czy mam się jakoś szczególnie przygotować do rozwodu? Nie chciałbym popełnić żadnego błędu. Muszę to wygrać. Jakie są błędy podczas rozwodu ?  […] ”

Często Klienci pytają mnie, co mają robić, jak zachować się podczas tego trudnego okresu, co mogą, a czego nie. Na podstawie moich doświadczeń spisałam dla Was, rzeczy które są kluczowe i bardzo ważne. 

Błędy podczas rozwodu

1. ZEMSTA   

Wiem, że to trudny czas i trzeba złapać oddech. Podczas tego okresu głównie Pragniemy zemsty i udowodnić małżonkowi winę. Zdecydowanie kierują nas emocję. Co więcej… zauważyłam że często mamy „Przyjaciół od dobrych rad”. Zawsze swoich klientom mówię, że najgorszą rzeczą jest słuchanie innych i rad. To my przeżyliśmy z mężem/ żoną wspólne małżeństwo i na spokojnie musimy złapać oddech i wiedzieć co chcemy.  

Często oczekując na wywołanie sprawy z wokandy w sądzie obserwuje małżonków przed rozprawa. 

I wiecie jak to wygląda….. Jak dwa tygrysy gotowe do walki……

A jak jest na sali rozpraw?

Jeszcze gorzej !

Najczęściej chęć udowodnienia winy pojawia się u kobiet niż u mężczyzn, ale bywa różnie.  Najczęściej  pragnienie zemsty pojawia się w momencie zdrady drugiego małżonka.  Małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej są zrozpaczeni i emocjonalnie wypompowani, jednocześnie wydaje im się, że mają 100% rację. Nie pozwól aby emocje przejęły kontrolę nad twoim logicznym rozumowaniem Twoja pozycja na sali rozpraw może się zdecydowanie osłabić.

Musimy sobie zadać pytanie czy faktycznie ZDRADA doprowadziła do rozpadu Waszego związku małżeńskiego i jak wyglądało nasze małżeństwo przed zdradą.

Być może okaże się, że wasze małżeństwo już dawno było fikcyjne a istniało tylko na papierze. W tych przypadkach sąd nie orzeknie winy współmałżonka. 

Adwokat jest po to, aby rozwiązywać Twoje problemy, a nie je piętrzyć. 

Nie wysyłaj donosów na współmałżonka do różnych instytucji czy jego pracodawcy może się dla Ciebie źle skończyć. Możesz zostać skazany w procesie karnym za zniesławienie. Emocję trzeba opanować…..!

2.   OSOBA TRZECIA A MAŁŻEŃSTWO 

Wiem, że osoby nieszczęśliwe w małżeństwie zaczynają szukać kogoś innego.  Jak szukasz to znajdziesz…! Dobrze! I Jestem za tym masz prawo – po nieudanym małżeństwie – ułożyć sobie życia na nowo, 

Ale pamiętaj !!!!

Błędem jest, kiedy zaczynasz spotykać się z inną osobą w czasie, kiedy jeszcze definitywnie nie zakończyło się Twoje małżeństwo.

Często mąż/żona wynajmuje detektywa, instaluje lub gps, po prostu zbiera dowody na okoliczność Twojej niewierności. 

Nie lekceważ  siły portali społecznościowych, szczególnie w kontekście spraw rozwodowych. Umieszczanie wpisów, zdjęć, filmów czy też „zameldowanie się” użytkownika w danym miejscu, może mieć znaczenie dla prowadzonego postępowania dowodowego w sprawie. 

Bardzo często rozwodzący się małżonkowie mówią do mnie  :

„Pani Mecenas mam dowód….. a nawet kilka dowodów […] koleżanka męża dodała „instastory” gdzie widać męża z nową kobietą […] a tu jest kilka zdjęć”. Dowody w postępowaniu sądowym to bardzo ciekawy temat i kontrowersyjne ale na pewno poruszę tę kwestię szerzej w następnych wpisach.

Pamiętajcie w bardzo prosty sposób w dzisiejszych czasach można śledzić aktywność drugiego małżonka właśnie na takich portalach.  Informacje uzyskane w ten sposób mogą stanowić dowód w sprawie o rozwód. 

Korzystanie z portali może się okazać „niebezpieczne” ! 

Tobie wydaje się, że małżeństwo definitywnie się skończyło i masz prawo spotykać się z trzecią osobą,  innego zdania jest mąż/ żona  i zaczyna się długoletnia batalia sądowa.

3. URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE – OSTROŻNIE 

Po zakończeniu związku  Małżonek  może mieć nadal dostęp do Twojej korespondencji e-mail, biblioteki zdjęć w telefonie itp. 

Banalne ?

Prawdziwe !  Bardzo Często małżonek  posiada cenną wiedzę o Twoich poczynaniach.

I proszę uwierzyć iż nie waha się przedłożyć ich na sali sądowej.

4. DZIECKO

Dziecko nie może być też kartą przetargową w konflikcie między rodzicami.

Zanim się definitywnie rozstaniesz z żoną, spróbuj ustalić z nią sposób kontaktu z dzieckiem i kwotę przekazywanych środków na utrzymanie dziecka. 

Jeżeli macie problem komunikacyjny polecam porozumieć się za pomocą adwokata.  On was pouczy o możliwościach, zagrożeniach i spojrzy na waszą sprawę procesową oraz na podstawie doświadczenia wskaże właściwą drogę. Jeżeli taki sposób komunikacji nie przyniesie rezultatu, pozostaje droga sądowa.

Bardzo często dochodzi do kłótni o to, z kim mają mieszkać dzieci – przede wszystkim dowiedz się od dzieci, z kim chcą mieszkać. Sąd w tej materii będzie kierował się dobrem, a przede wszystkim zdaniem dziecka.

Niestety, w ferworze rozpraw sądowych dotyczących rozwodu, podziału majątku, alimentacji czy opieki rodzicielskiej, zapomina się , że ich pociecha przeżywa głęboko w środku ich rozstanie.

O ile zakańcza się relację małżeńską, o tyle nigdy nie przestaje się być rodzicem. Z dzieckiem rozwieść się nie da.

Pamiętaj: 

  • chronić dziecko przed doświadczeniem kłótni o gwałtownym przebiegu,
  • Spokojnie rozmawiaj z dzieckiem
  • omawiać konflikty z drugim rodzicem w neutralnym miejscu. To dość trudna materia, dlatego warto swój przypadek omówić z adwokatem.  Często proponuje swoim klientom spisać plan wychowawczy w zaciszu Kancelarii, bez Sądu, Bez togi, bez emocji !!

5. DOWODY

Kluczowe są dowody, gdy nie masz świadków, ani żadnych innych dowodów – będzie  trudno udowodnić w Sądzie. Członkowie rodziny są najczęściej świadkami w sądzie.

Myśl i zbieraj dowody !!!! Wszystko może się przydać .  

6. ALIMENTY 

Uważasz, że powinieneś płacić alimenty w wysokości 600 zł, i koniec kropka !  Kwota alimentów w każdej sprawie jest INDYWIDUALNIE ustalana. Są kluczowe elementy które wpływają na wysokość orzeczonych Alimentów. Wysokość zależy przede wszystkim od usprawiedliwionych wydatków na rzecz konkretnego dziecka.I Twoich MOŻLIWOŚCI zarobkowych, posiadanego majątku i dotychczasowego poziomu życia.

7. POMOC ADWOKATA 

Rozwód, o ile się zdarza, to zdarza się zazwyczaj raz w życiu. Skutki braku tej pomocy mogą być o wiele bardziej kosztowne, a przede wszystkim nieodwracalne, postępowanie trwa bardzo długo. Wybór pomocy prawnej musi być bardzo właściwy, polecam najpierw umówić się na poradę prawną i wstępną rozmowę a pózniej zdecydować się na dalszą współpracę. 

Pamiętaj z adwokatem musisz być 100 % szczery. Dlatego wybór musi być właściwy. Gdy pomijasz pewne kwestie lub je „przeinaczasz” na swoją korzyść, wtedy na sali sądowej zaskoczony adwokat nie będzie mógł trafnie odeprzeć argumentów strony przeciwnej.

Adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka, nikt inny się nie może dowiedzieć. Jeżeli powiesz prawdę adwokatowi on tak ustawi z tobą strategię tak, że przeżyjesz ten rozwód w sposób szybki i sprawny. 

Czytaj także: Wzór Pozwu O Rozwód – Błędy W Pozwie

adwokat

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń