Home rozwód Alkoholizm jako wina w rozwodzie. Jak napisać uzasadnienie?

Alkoholizm jako wina w rozwodzie. Jak napisać uzasadnienie?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Alkoholizm

Alkoholizm to bardzo poważny problem i stanowi winę w rozpadzie małżeństwa. 

Jak uzasadnić w pozwie przyczynę rozpadu małżeństwa w przypadku alkoholizmu? Zapraszam do zapoznania się z poniższym przykładem!

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Alkoholizm

Przykład uzasadnienia w pozwie

„W ocenie powoda główną przyczyną rozpadu jest alkoholizm żony. Pierwsze kłopoty małżeńskie rozpoczęły się____________. Żona nadużywała alkoholu. Pod jego wpływem wywoływała awantury, była agresywna, nie interesowała się dziećmi. Mimo leczenia sytuacja nie uległa zmianie, a problem alkoholowy powracał. Zachowania żony były przyczyną wielokrotnych interwencji policji.

Żona wówczas nie uczestniczyła  w życiu rodzinnym, jak również nie przejawiała zainteresowania dziećmi. Celem ratowania małżeństwa powód namawiał żonę na terapię odwykową. Jednakże żona nie chciała skorzystać z profesjonalnej pomocy, twierdząc, że jej nie potrzebuje. W ocenie powoda małżeństwo jest związkiem martwym i bez perspektyw. Żona jest uzależniona od alkoholu i cierpi na dolegliwości psychiczne, które uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie w rodzinie. Według powoda orzeczenie rozwodu jest jedynym słusznym i celowym rozwiązaniem problemów małżeńskich.

Alkoholizm

Decyzję o rozwodzie powód podjął po głębokim przemyśleniu i jest to decyzja ostateczna. Dobro dzieci cierpi. Powód uważa, że kontakt matki z dziećmi jest dla nich niebezpieczny. Chcąc dobra dzieci, powód myśli o tym, jak codzienny widok pijanej matki wpłynie w przyszłości na dzieci.”

Niestety, prawda jest taka, że alkoholizm zabija nawet najlepsze małżeństwa…

Powyższe uzasadnienie jest oczywiście przykładowe. Pamiętaj, że każdy przypadek należy traktować indywidualnie, dlatego jeśli masz problem, skontaktuj się z dobrym adwokatem.

 

Więcej przeczytasz

Rozwód z winy obu stron  Kiedy jest to możliwe ? Czy to moja wina ?

Odmowa seksu a rozwód

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]