rozwód

Alkoholizm jako wina w Rozwodzie. Jak napisać uzasadnienie ?

Alkoholizm to bardzo ważny problem …..To wina w rozpadzie małżeństwa. 

Jak napisać uzasadnienie pozwu… Alkoholizm- jak uzasadnić przyczynę rozpadu małżeństwa

 

przykład:

W ocenie powoda główną przyczyną rozpadu jest alkoholizm żony. Pierwsze kłopoty małżeńskie rozpoczęły się____________. Żona nadużywała alkoholu. Pod jego wpływem wywoływała awantury była agresywna, nie interesowała się dziećmi. Sytuacja nie uległa zmianie mimo leczenia, problem alkoholowy powracał. Zachowania żony były przyczyną wielokrotnych interwencji Policji.

Żona kiedy piła alkohol nie uczestniczyła  w życiu rodzinnym, jak również nie przejawiała zainteresowania dziećmi. Celem ratowania naszego małżeństwa, powód namawiał żonę  na terapię odwykową. Jednakże żona nie chciała skorzystać z profesjonalnej pomocy, twierdząc że jej nie potrzebuje.   W mojej ocenie małżeństwo nasze jest związkiem martwym i bez perspektyw. Żona  jest uzależniona od alkoholu i cierpi na dolegliwości psychiczne, które uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie w rodzinie. W ocenie powoda  orzeczenie rozwodu jest jedynym słusznym i celowym rozwiązaniem naszych problemów małżeńskich.

Decyzję o rozwodzie podjęłem  po głębokim przemyśleniu i jest to decyzja ostateczna. Dobro dzieci cierpi. Wiem że kontakt z dziećmi jest niebezpieczy dla nich. Chcąc dobra dzieci powód myśli o tym jakie skutki będą w przyszłości kiedy dzieci codziennie widzą pijaną pozwaną. 

Alkoholizm zapija. Niestety zabija najlepsze małżeństwa.

 

Więcej przeczytasz

Rozwód z winy obu stron  Kiedy jest to możliwe ? Czy to moja wina ?

Odmowa sexu a rozwód

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zadzwoń