Home rozwód Adwokat rodzinny rozwód – Jaki powinien być?

Adwokat rodzinny rozwód – Jaki powinien być?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokat rodzinny rozwód

Jaki powinien być adwokat do rozwodu?

Adwokat rodzinny rozwód. Adwokat przede wszystkim powinien rozumieć Ciebie i przepisy. Zdarzają się sytuacje, że klienci płaczą!

JAK POMAGAM ❤️

KONTAKT

O mnie 👩🏻‍💻

Nie moją rolą jest pocieszanie! Ja mam przede wszystkim zadbać o twoje interesy.

Historia z Warszawy

Ostatnio podczas konsultacji telefonicznej poszłam do kuchni napić się wody. W tym czasie przyszedł mój pracownik i patrzył, jak krzyczę do telefonu: „nie pozwolę pani tego zrobić!”, „niech pani ochłonie i za kilka dni przyjedzie do mnie do kancelarii!”. Proszę sobie wyobrazić, iż mąż zostawił ją dla kobiety o 30 lat młodszej, przerzucił na nią winę i cały majątek kazał jej przepisać na niego, gdyż dostali go w formie darowizny od jego rodziców. Przez 20 lat małżeństwa rozwijali firmę, powiększali majątek. Teraz szantażuje ją, aby to ona przepisała majątek. Jego romans trwał od 2 lat, przez ten czas stopniowo męczył żonę psychicznie. To spowodowało, że kobieta psychicznie nie wytrzymała, a on chciał zrobić z niej „wariatkę”.

Nie zgadzaj się z warunkami, które Tobie nie pasują!

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE   –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

Adwokat rodzinny rozwód – dlaczego tak ważna jest empatia?

Po skończonej rozmowie mój aplikant mówi: „Pani mecenas – spala się Pani, tak emocjonalnie to przeżywa…”.

Szczerze?
Zostałam adwokatem, to moje powołanie. Jestem bardzo empatyczna, dlatego od zawsze pomagałam ludziom. Pieniądze to jedno, a to co się robi, trzeba robić dobrze!

I może się nieraz „spalam” jak to mówi mój aplikant, ale wiem, że robię „dobrą robotę”. Pomagam ludziom, to daje mi szczęście! A oni są szczęśliwi, że mogą na mnie polegać! Dlatego tak ważna jest empatia.

Adwokat rodzinny rozwód – o czym pamiętać przy rozwodzie?

Przede wszystkim trzeba mieć strategię oraz plan tego, co zrobić krok po kroku. Nie można kierować się tutaj emocjami i zbyt pochopnie podchodzić do sytuacji.

🙏Emocje to nasz wróg. Kierując się nimi podejmujemy złe decyzje.

Trzeba pamiętać, że rozwód to nie tylko ustanie pożycia małżeńskiego. Są to również sprawy związane z małżeństwem, czyli dzieci, alimenty, kontakty, ustalenie władzy rodzicielskiej, ustalenie wspólnej opieki nad dziećmi, a przede wszystkim to, o co ludzie najczęściej się kłócą, czyli kwestie majątkowe. Kalkulator Alimentów – Alimenty – ZRÓB TO!

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Ustalcie kwestię alimentów i majątku

Dlatego też musisz pamiętać, że jeżeli wszystko uzgodnicie prawidłowo, to będziecie mieli jasność sytuacji w późniejszym etapie swojego życia.

Alimenty będą określone w sposób prawidłowy i nie będzie kłótni o pieniądze na rzecz dziecka. Kontakty i ustalenie widzeń zostanie ściśle określone, dzięki czemu będziecie mogli się trzymać tego planu i też nie będzie kłótni. Są to rzeczy ważne i wymagają zaangażowania na tym etapie.

Nigdy nie pozwól na to, żeby kwestie majątkowe zostały odłożone na później. Jeżeli masz nadzieję, że drugi małżonek zmieni swoje podejście w późniejszym etapie życia, to jest to mylne. Jeżeli teraz tego nie ustalicie, to nie licz to, że później coś się zmieni. Wzór wniosku o podział majątku

Oczywiście jeżeli nie uda wam się dojść do zgodnego podział majątku, to Sąd Rejonowy podzieli wasz majątek. O sposobach podziału majątku już pisałam wcześniej kilkanaście różnych artykułów i tam znajdziecie szczegółowe informacje.

Natomiast polecam państwu przy sprawie rozwodowej zająć się tym obszarem, aby korzystnie rozstrzygnięć dalsze postępowanie.

Czytaj więcej: Adwokat – Podział majątku

Adwokat rodzinny rozwód – czy można nie orzec rozwodu?

I jeszcze jedna kwestia!

Czy sąd może nie orzec rozwodu? Co do zasady, żebyśmy mogli mówić o trwałości, zupełny rozkład do momentu orzeczenia rozwodowego powinien trwać kilka miesięcy (około 6 miesięcy).

Jednakże pamiętajmy, iż rozprawa zostanie wyznaczona za jakiś czas  – termin rozprawy to najczęściej około sześć miesięcy od złożenia pozwu.

Jeżeli mogę pomóc zapraszam Cię do do mnie – O mnie 👩🏻‍💻

To oczywiście zależy, w którym mieście macie rozwód. Zupełnie wygląda inaczej rozwód Warszawie, inaczej w Gdańsku, a jeszcze inaczej w innym mieście.

Pytacie mnie często, ile czeka się na rozwód.

Pamiętam, jak ostatnio mój klient z Warszawy zadzwonił do mnie i zapytał się, czy da się jakoś przyspieszyć rozwód.

To, ile będzie trwało postępowanie o rozwód, zależy od kilku kwestii. Najważniejszą kwestią jest ustalenie, czy chcecie rozwód za porozumieniem stron czy chcecie dochodzić winę. Dodatkowo istotne jest to, czy macie dzieci, czy będzie poruszona kwestia kontaktów i alimentów.

Rozwód bez orzekania o winie

Sprawa o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie trwa krócej niż postępowanie z orzekaniem o winie. Ale na to muszą się zgodzić dwie strony. 

Czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński? Wziąć adwokata? Czy może sam sobie poradzę? A ile kosztuje? Należy na tym etapie zastanowić się, co z majątkiem i uzgodnić z pełnomocnikiem plan podziałowy, aby dokonać podziału w trakcie rozwodu.

Kiedy przychodzi czas rozwodu, to kłamstwa są częste. 

Zdarzało się, że jeden z małżonków przygotowując się do sprawy rozwodowej stopniowo wyciągał środki ze swojego konta i odkładał wszystko na drugim koncie… Wszystko jest do sprawdzenia. Niestety dzieci również stają się kartą przetargową.

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Zdarzają się sytuacje, że można szybko uzyskać rozwód, jednakże prawdziwa walka zacznie się w sądzie o podział majątku.

Adwokat  – jak pomagamy?

W zakresie rozwodu  – Kancelaria Adwokat Marty Wnuk oferuje klientom kompleksową pomoc. Każdy z adwokatów i radców prawnych pracujących w Kancelarii:

  • reprezentuje klientów w postępowaniach o rozwód przed sądem;
  • przygotowuje pozew o rozwód;
  • przygotowuje wnioski o zabezpieczenie alimentów;
  • udziela porad prawnych;
  • reprezentuje klientów w negocjacjach.
  • sporządza opinie prawne.

Reprezentacja przed sądem

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów przed  Sądami Okręgowymi, Sądami Rejonowymi, Sądami Apelacyjnymi. Wiele lat doświadczania w sprawach rodzinnych pozwala nam reprezentować klientów w profesjonalny i kompleksowy sposób. W pierwszej kolejności zapraszam na konsultację, abyśmy mogli zaplanować krok po kroku dalsze działania w sprawie o rozwód.

Nie radzę składać pozwu na własną rękę. To są trudne sprawy i konsekwencje naszych działań mogą być poważne.

Dlatego polecam zdecydować się na adwokata. Pamiętajmy, aby przy wyborze prawnika kierować się jego specjalizacją. Znajdź dobrego adwokata do rozwodów, umów się na konsultację i podejmij współpracę. Walcz o swoje prawa! Nikt inny za ciebie tego nie zrobi.

 

Przeczytaj więcej:

Najlepszy adwokat do rozwodu

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]