rozwód

Adwokat rodzinny rozwód – Jaki powinien być ?

Adwokat rodzinny rozwód

Adwokat rodzinny rozwód

Jaki powinien być adwokat do rozwodu ? Taki co rozumie .

Ciebie i przepisy.  Zdarzają się sytuacje ze klienci płaczą!
Nie moja rola – pocieszać ! Moja rola to zadbać o twoje interesy.

Ostatnio podczas konsultacji online – telefonicznej –  poszłam do kuchni napić się wody. W tym czasie przyszedł mój pracownik i patrzył a ja krzyczę „nie pozwolę pani tego zrobić” „niech Pani ochłonie i za kilka dni przyjedzie do mnie do kancelarii”
Proszę sobie wyobrazić iż zostawił ją mąż dla kobiety o 30 lat młodszej , przerzucił na nią winę i kazał jej cały majątek który posiadają przepisać na niego gdyż dostali „majątek” w formie darowizny od rodziców”jego”.Przez 20 lat małżeństwa rozwijali firmę powiększali majątek. A teraz szantażuje ja aby to ona przepisała majątek. Romans jego trwał od 2 lat, przez ten czas stopniowo żonę męczył psychicznie, raz jedna raz druga. To spowodowało ze kobieta psychicznie nie wytrzymała…. a on chciał zrobić z niej „wariatkę”.

Adwokat rodzinny rozwód

Po skończonej rozmowie mój aplikant mówi : „Pani mecenas – spała się Pani, tak emocjonalnie przeżywa Pani to„

Szczerze ?
Zostałam Adwokatem a to moje powołanie. Jestem bardzo empatyczna dlatego od zawsze pomagałam ludziom.  Pieniądze to jedno, to co się robi trzeba robić dobrze !
I może się nieraz „spalam” jak to mówi mój aplikant ale wiem że robię „dobrą robotę”-Pomagam ludziom ! A to daje mi szczęście !!!!!! A oni są szczęśliwi ze wtedy mają mnie !  Dlatego tak ważna jest empatia.

Przy rozwodach trzeba wszystko

Adwokat rodzinny rozwód

Przede wszystkim trzeba mieć strategię oraz plan tego co zrobić krok po kroku. Nie można kierować się tutaj emocjami i zbyt pochopnie podchodzić do sytuacji.

Emocje to nasz wróg.

Wtedy złe decyzje podejmujemy.

Trzeba pamiętać że rozwód to nie tylko ustanie pożycia małżeńskiego jednakże są to również sprawy związane z małżeństwem czyli dzieci alimenty kontakty ustalenie władzy rodzicielskiej, ustalenie wspólnej opieki nad dziećmi a przede wszystkim o co ludzie najczęściej się kłócą to kwestie majątkowe.

Adwokat rodzinny rozwód

Dlatego też musisz pamiętać że jeżeli wszystko uzgodnicie prawidłowo przy rozwodzie to będziecie mieli jasność sytuacji w późniejszym etapie swojego życia.

Alimenty będą określone w sposób prawidłowy i nie będzie kłótni o pieniądze na rzecz dziecka. Kontakty i ustalenie widzeń zostanie ściśle określone dzięki czemu będziecie mogli się trzymać tego planu i też nie będzie kłótni kto kiedy i jak. Są to rzeczy ważne i wymagają zaangażowania na tym etapie.

Nigdy nie pozwól na to żeby kwestie majątkowe zostały odłożone na później. Jeżeli masz nadzieję że drugi Małżonek zmieni swoje podejście w późniejszym etapie życia to jest to mylne jeżeli teraz tego nie ustalicie to nie licz to że później coś się zmieni.

 

Adwokat rodzinny rozwód

Oczywiście jeżeli nie uda wam się dojść do zgodnego podział majątku– to sąd Rejonowy zgodnie z właściwością podzieli wasz Majątek. O sposobach podziału majątku już pisałam wcześniej kilkanaście różnych artykułów i tam znajdziecie szczegółowe informacje w jaki sposób może sąd podzielić Majątek.

Natomiast polecam państwu Przy sprawie rozwodowej również zająć się tym obszarem aby korzystnie rozstrzygnięć dalsze Postępowanie ws.

Adwokat rodzinny rozwód

I jeszcze jedna kwestia !
Czy sąd może nie orzec rozwodu. Co do zasady żebyśmy mogli mówić o trwałości, zupełny rozkład do momentu orzeczenia rozwodowego powinien trwać kilka miesięcy ( około 6 miesięcy ).

Jednakże pamiętajmy iż rozprawa i zostanie wyznaczona za jakiś czas  – termin rozprawy jest najczęściej około sześciu miesięcy od złożenia pozwu.

To oczywiście zależy w którym mieście macie rozwód. Zupełnie wygląda inaczej rozwód Warszawie a inaczej rozwód w Gdańsku a inaczej jeszcze rozwód w innym mieście.

Pytacie mnie często ile czeka się na rozwód?

Pamiętam jak ostatnio mój klient z Warszawy zadzwonił do mnie i zapytał się pani Mecenas chce rozwodu –  ile ja na niego będę czekał czy może pani jakoś go przyśpieszyć.
Bardzo często ludzie pytają się ile będą czekał  na rozwód i  długo będzie trwało Postępowanie o rozwód-  zależy. Tak oczywiście to zależy gdyż najważniejszą kwestię czy chcecie rozwód za porozumieniem stron czy chcecie dochodzić wina. Dodatkowo istotne znaczenie ma w sprawie o rozwód czy macie dzieci czy będzie poruszona kwestia kontaktów, alimentów, bądź kwestii związanych z dziećmi.

Adwokat rodzinny rozwód

Rozwód bez orzekania o winie

Sprawa o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie trwa krócej, niż postępowanie z orzekaniem o winie. Ale na to muszą się zgodzić dwie strony. 

Czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński ?  Wziąć Adwokata ? Czy może sam sobie poradzę. A ile kosztuje ? Tak !  Należy na tym etapie zastanowić się co z majątkiem i uzgodnić z pełnomocnikiem plan podziałowy aby dokonać podziału w trakcie rozwodu.

Kiedy przyszedł czas rozwodu. To kłamstwa są częste. 

Zdarza się, że jeden z małżonków przygotowując się do sprawy rozwodowej stopniowo wyciągał środki ze swojego konta i odkładał wszystko drugim koncie…Wszystko jest do sprawdzenia. Niestety  też  dzieci stają się kartą przetargową.

Zdarzają się sytuację, iż szybko uzyskać rozwód jednakże prawdziwa walka zacznie się w sądzie o podział majątku.

 

Adwokat 

W zakresie rozwodu  – Kancelaria Adwokat Marty Wnuk  oferuje klientom kompleksową pomoc. Każdy z adwokatów i radców prawnych pracujących w Kancelarii:

  • reprezentuje klientów w postępowaniach o rozwód przed sądem;
  • przygotowuje pozew o rozwód;
  • przygotowuje wnioski o zabezpieczenie alimentów;
  • udziela porad prawnych;
  • reprezentuje klientów w negocjacjach.
  • sporządza opinie prawne.

 

Reprezentacja przed sądem

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów przed  Sądami Okręgowymi, Sądami Rejonowymi, Sądami Apelacyjnymi. Wiele lat doświadczania w sprawach rodzinnych pozwala nam reprezentować klientów w profesjonalny i kompleksowy sposób. W pierwszej kolejności zapraszam na konsultację abyśmy mogli zaplanować krok po kroku dalsze działania w sprawie o rozwód.

Pozew o Rozwód nie polecam składać na własną rękę gdyż może być sytuacja w której nie otrzymacie satysfakcjonującego wyniku.

Wybierając prawnika do sprawy rozwodowej należy kierować się przede wszystkim specjalizacją, a zatem możesz zdecydować się na moją kancelarię bądź wyszukać kogoś innego wpisując adwokat do rozwodu, prawnik rozwodowy, prawnika od rozwodów, prawnik specjalizujący się w rozwodach, kancelaria rozwód.

Należy w pierwszej kolejności porozmawiać a następnie podjąć współpracę.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

2 komentarze

  • piotr

    Rozwód jest trudną decyzją dla każdego, ponieważ kończy małżeństwo, które miało trwać aż do śmierci. Jeżeli mamy już dzieci, to dla nich rozwód też nie jest niczym miłym. W tym trudnym czasie pamiętajmy, aby dbać o ich spokój i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń