Adwokat rodzinny rozwód – Jaki powinien być?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokat rodzinny rozwód

Adwokat rodzinny rozwód. Adwokat przede wszystkim powinien rozumieć Ciebie i przepisy. Zdarzają się sytuacje, że klienci płaczą!

Nie moją rolą jest pocieszanie! Ja mam przede wszystkim zadbać o twoje interesy.

Historia z Warszawy

Ostatnio podczas konsultacji telefonicznej poszłam do kuchni napić się wody. W tym czasie przyszedł mój pracownik i patrzył, jak krzyczę do telefonu: „nie pozwolę pani tego zrobić!”, „niech pani ochłonie i za kilka dni przyjedzie do mnie do kancelarii!”. Proszę sobie wyobrazić, iż mąż zostawił ją dla kobiety o 30 lat młodszej, przerzucił na nią winę i cały majątek kazał jej przepisać na niego, gdyż dostali go w formie darowizny od jego rodziców. Przez 20 lat małżeństwa rozwijali firmę, powiększali majątek. Teraz szantażuje ją, aby to ona przepisała majątek. Jego romans trwał od 2 lat, przez ten czas stopniowo męczył żonę psychicznie. To spowodowało, że kobieta psychicznie nie wytrzymała, a on chciał zrobić z niej „wariatkę”.

Nie zgadzaj się z warunkami, które Tobie nie pasują!

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE – CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK !!!

Adwokat rodzinny rozwód – dlaczego tak ważna jest empatia?

Po skończonej rozmowie mój aplikant mówi: „Pani mecenas – spala się Pani, tak emocjonalnie to przeżywa…”.

Szczerze?
Zostałam adwokatem, to moje powołanie. Jestem bardzo empatyczna, dlatego od zawsze pomagałam ludziom. Pieniądze to jedno, a to co się robi, trzeba robić dobrze!

I może się nieraz „spalam” jak to mówi mój aplikant, ale wiem, że robię „dobrą robotę”. Pomagam ludziom, to daje mi szczęście! A oni są szczęśliwi, że mogą na mnie polegać! Dlatego tak ważna jest empatia.

Adwokat rodzinny rozwód – o czym pamiętać przy rozwodzie?

Przede wszystkim trzeba mieć strategię oraz plan tego, co zrobić krok po kroku. Nie można kierować się tutaj emocjami i zbyt pochopnie podchodzić do sytuacji.

Emocje to nasz wróg. Kierując się nimi podejmujemy złe decyzje.

Trzeba pamiętać, że rozwód to nie tylko ustanie pożycia małżeńskiego. Są to również sprawy związane z małżeństwem, czyli dzieci, alimenty, kontakty, ustalenie władzy rodzicielskiej, ustalenie wspólnej opieki nad dziećmi, a przede wszystkim to, o co ludzie najczęściej się kłócą, czyli kwestie majątkowe.

Adwokat Marta Wnuk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48691512933

kontakt@adwokatwnuk.pl

Ustalcie kwestię alimentów i majątku

Dlatego też musisz pamiętać, że jeżeli wszystko uzgodnicie prawidłowo, to będziecie mieli jasność sytuacji w późniejszym etapie swojego życia.

Alimenty będą określone w sposób prawidłowy i nie będzie kłótni o pieniądze na rzecz dziecka. Kontakty i ustalenie widzeń zostanie ściśle określone, dzięki czemu będziecie mogli się trzymać tego planu i też nie będzie kłótni. Są to rzeczy ważne i wymagają zaangażowania na tym etapie.

Nigdy nie pozwól na to, żeby kwestie majątkowe zostały odłożone na później. Jeżeli masz nadzieję, że drugi małżonek zmieni swoje podejście w późniejszym etapie życia, to jest to mylne. Jeżeli teraz tego nie ustalicie, to nie licz to, że później coś się zmieni.

Oczywiście jeżeli nie uda wam się dojść do zgodnego podział majątku, to Sąd Rejonowy podzieli wasz majątek. O sposobach podziału majątku już pisałam wcześniej kilkanaście różnych artykułów i tam znajdziecie szczegółowe informacje.

Natomiast polecam państwu przy sprawie rozwodowej zająć się tym obszarem, aby korzystnie rozstrzygnięć dalsze postępowanie.

Adwokat rodzinny rozwód – czy można nie orzec rozwodu?

I jeszcze jedna kwestia!

Czy sąd może nie orzec rozwodu? Co do zasady, żebyśmy mogli mówić o trwałości, zupełny rozkład do momentu orzeczenia rozwodowego powinien trwać kilka miesięcy (około 6 miesięcy).

Jednakże pamiętajmy, iż rozprawa zostanie wyznaczona za jakiś czas – termin rozprawy to najczęściej około sześć miesięcy od złożenia pozwu.

Jeżeli mogę pomóc zapraszam Cię do do mnie – O mnie

To oczywiście zależy, w którym mieście macie rozwód. Zupełnie wygląda inaczej rozwód Warszawie, inaczej w Gdańsku, a jeszcze inaczej w innym mieście.

Pytacie mnie często, ile czeka się na rozwód.

Pamiętam, jak ostatnio mój klient z Warszawy zadzwonił do mnie i zapytał się, czy da się jakoś przyspieszyć rozwód.

To, ile będzie trwało postępowanie o rozwód, zależy od kilku kwestii. Najważniejszą kwestią jest ustalenie, czy chcecie rozwód za porozumieniem stron czy chcecie dochodzić winę. Dodatkowo istotne jest to, czy macie dzieci, czy będzie poruszona kwestia kontaktów i alimentów.

Rozwód bez orzekania o winie

Sprawa o rozwiązanie małżeństwa bez orzekania o winie trwa krócej niż postępowanie z orzekaniem o winie. Ale na to muszą się zgodzić dwie strony.

Czy warto w ten sposób kończyć związek małżeński? Wziąć adwokata? Czy może sam sobie poradzę? A ile kosztuje? Należy na tym etapie zastanowić się, co z majątkiem i uzgodnić z pełnomocnikiem plan podziałowy, aby dokonać podziału w trakcie rozwodu.

Kiedy przychodzi czas rozwodu, to kłamstwa są częste.

Zdarzało się, że jeden z małżonków przygotowując się do sprawy rozwodowej stopniowo wyciągał środki ze swojego konta i odkładał wszystko na drugim koncie… Wszystko jest do sprawdzenia. Niestety dzieci również stają się kartą przetargową.

„Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Zdarzają się sytuacje, że można szybko uzyskać rozwód, jednakże prawdziwa walka zacznie się w sądzie o podział majątku.

Adwokat – jak pomagamy?

W zakresie rozwodu – Kancelaria Adwokat Marty Wnuk oferuje klientom kompleksową pomoc. Każdy z adwokatów i radców prawnych pracujących w Kancelarii:

  • reprezentuje klientów w postępowaniach o rozwód przed sądem;
  • przygotowuje pozew o rozwód;
  • przygotowuje wnioski o zabezpieczenie alimentów;
  • udziela porad prawnych;
  • reprezentuje klientów w negocjacjach.
  • sporządza opinie prawne.

Reprezentacja przed sądem

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów przed Sądami Okręgowymi, Sądami Rejonowymi, Sądami Apelacyjnymi. Wiele lat doświadczania w sprawach rodzinnych pozwala nam reprezentować klientów w profesjonalny i kompleksowy sposób. W pierwszej kolejności zapraszam na konsultację, abyśmy mogli zaplanować krok po kroku dalsze działania w sprawie o rozwód.

Nie radzę składać pozwu na własną rękę. To są trudne sprawy i konsekwencje naszych działań mogą być poważne.

Dlatego polecam zdecydować się na adwokata. Pamiętajmy, aby przy wyborze prawnika kierować się jego specjalizacją. Znajdź dobrego adwokata do rozwodów, umów się na konsultację i podejmij współpracę. Walcz o swoje prawa! Nikt inny za ciebie tego nie zrobi.

You may also like

1 comment

piotr 2020-09-30 - 09:12

Rozwód jest trudną decyzją dla każdego, ponieważ kończy małżeństwo, które miało trwać aż do śmierci. Jeżeli mamy już dzieci, to dla nich rozwód też nie jest niczym miłym. W tym trudnym czasie pamiętajmy, aby dbać o ich spokój i bezpieczeństwo.

Comments are closed.

Umów się na Konsultacje [Płatną]