Home rozwód Unieważnienie małżeństwa! Schizofrenia

Unieważnienie małżeństwa! Schizofrenia

by ADWOKAT MARTA WNUK
Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa! „Pani Mecenas! Okazało się, że żona przed małżeństwem była już hospitalizowana, jednakże ja nie wiedziałem o chorobie. Podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną…”.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

Zgodnie z normą art. 12 § 1 – 3 KRO nie może zawrzeć małżeństwa osoba dotknięta chorobą psychiczną albo niedorozwojem umysłowym.

Jeżeli jednak stan zdrowia lub umysłu takiej osoby nie zagraża małżeństwu ani zdrowiu przyszłego potomstwa i jeżeli osoba ta nie została ubezwłasnowolniona całkowicie, sąd może jej zezwolić na zawarcie małżeństwa.

Unieważnienia małżeństwa z powodu choroby psychicznej albo niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków może żądać każdy z małżonków.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Unieważnienie małżeństwa!

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, jak takie osoby żyją.

W okresie remisji faktycznie funkcjonują normalnie. Jednakże w przypadku zaostrzenia objawów ich zdolność budowania pełnowartościowych, prawidłowych relacji uczuciowych, seksualnych, życiowych z mężem i macierzyńskich z dziećmi ustaje.

Jednakże pamiętaj, że wszystko zależy od opinii biegłych.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Choroba psychiczna oczywiście zagraża małżeństwu i zdrowiu dziecka.

Schizofrenia to choroba przewlekła, którą można i należy leczyć. Chory ma w takich okresach problemy między innymi z krytycznym, zgodnym z rzeczywistością spojrzeniem na siebie, wydarzenia rozgrywające się wokół niej, innych ludzi, rodzinę, bliskich. Dlatego choroba ta wiąże się z różnymi utrudnieniami nie tylko dla pacjenta, ale także dla jego najbliższych.

Unieważnienie małżeństwa!

Jeżeli:

  1. Małżonek nie wiedział o chorobie

  2. Małżonek chory nie informował o chorobie

Wtedy jest szansa na unieważnienie małżeństwa. 

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Przede wszystkim należy wystąpić do sądu.

Zawierając małżeństwo pozwana była w złej wierze. Nie zwróciła się o zezwolenie na małżeństwo. Ponadto nie ujawniła mężowi, że cierpi na schizofrenię. Powód co najwyżej akceptował łagodne objawy choroby pozwanej, jednakże nie był przygotowany na silny rzut choroby, o której nie wiedział.

Unieważnienie małżeństwa

Więcej:

Rozwody Warszawa – Rozwód krok po kroku

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]