Home Wzory Ugoda małżonków Rozwód wzór

Ugoda małżonków Rozwód wzór

by ADWOKAT MARTA WNUK
Ugoda małżonków rozwód

Ugoda małżonków Rozwód wzór

Co zrobić, żeby przyspieszyć rozwód?

Ugoda małżonków rozwód. Nazywam się Marta Wnuk i jestem adwokatem od wielu lat specjalizującym się w sprawach rodzinnych, w szczególności w sprawach rozwodowych. Poznałam już strukturę sądu i jako praktyk wiem, jakie metody są skuteczne.

JAK POMAGAM ❓

Często małżonkowie pytają mnie, co zrobić, żeby przyśpieszyć rozwód.  W niektórych sytuacjach do pozwu o rozwód albo do odpowiedzi na pozew o rozwód polecam załączyć ugodę małżonków w zakresie sposobu rozwiązania małżeństwa.

Niewątpliwie każdą sytuację należy rozpatrzeć indywidualnie, jednakże w niektórych sytuacjach załączenie ugody małżeńskiej jest rzeczywiście istotne. Dzięki temu sąd poweźmie wiadomość, że między małżonkami nie ma kwestii spornych.

Więcej: Rozwód bez orzekania o winie. Czy warto wziąć rozwód bez winy?

Ugoda małżonków wzór – Pobierz

Poniżej można pobrać umowę małżeńską w zakresie sposobu rozwiązania małżeństwa.

W ugodzie małżeńskiej oboje małżonkowie oświadczają, że chcą zgodnie rozwiązać małżeństwo bez orzeczenia o winie. Warto w takim porozumieniu spisać wszystkie kwestie zgodne. Taka ugoda będzie też sygnałem dla sądu, że jest szansa szybsze przeprowadzenie rozwodu. Niejednokrotnie zdarzało się, że sąd wyznaczył termin rozprawy i wysłał zawiadomienie o terminie rozprawy, nie czekając na odpowiedź. Dlaczego? Właśnie dzięki zawarciu ugody.

Wiele kwestii spornych pojawia się w zakresie dzieci. Wówczas oprócz ugody warto również załączyć porozumienie rodzicielskie. W takiej ugodzie możemy również ustalić warunki rozwodu. Oczywiście jest to forma oświadczenia woli – nie ma mocy prawnej. W każdej sytuacji można zmienić swoje stanowisko w sprawie. Jednakże niewątpliwie będzie to dla sądu znak, że w pewnym zakresie macie porozumienie.

Porada prawna przy rozwodzie Dlaczego jest tak ważna?

Każdą sprawę rozwodową należy zacząć od strategii rozwodowej. Niewątpliwie porada prawna to jest ten moment, gdzie możesz uświadomić sobie, w jakim miejscu jesteś. W ostatnim czasie dostałam następującą wiadomość: „Pani mecenas, czy mogłaby mi Pani przygotować ugodę małżeńską, bo chcemy szybkiego rozwodu? Mamy dzieci, majątek, chcemy ustalić alimenty, ale zależy nam, aby zrobić to jak najszybciej. Chcemy, żeby ktoś napisał nam ugodę małżeńską”.

Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Moja odpowiedź? „Zapraszam na poradę prawną”. Dlaczego porada prawna jest tak ważna? Podczas porady możemy uzyskać wszelkie informacje dotyczące naszego przypadku. Podczas konsultacji należy przedstawić swoją sytuację, zaś rolą dobrego adwokata do spraw rodzinnych jest dobranie odpowiedniej strategii, czyli planu na rozwód.

Bez porady prawnej niekiedy będzie trudno nam ustalić cel. Przede wszystkim należy uświadomić klienta o zagrożeniach wynikających z błędów przy rozwodzie.

Najczęstsze błędy przy rozwodzie

  • zbyt niskie alimenty
  • brak określenia kontaktów
  • wzięcie na siebie winy
  • brak uregulowania spraw majątkowych.

Więcej: Dlaczego ludzie się rozwodzą?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]