Home rozwód Rozwód z Narcyzem – Najgorszy rozwód

Rozwód z Narcyzem – Najgorszy rozwód

autor ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z Narcyzem

Rozwód z Narcyzem

Rozwód z Narcyzem. Historia z sali – „Ja jestem idealny, żona nie gotowała, była niedobra, zdradzała – wychodziła sama do sklepu, nawet raz pojechała sama do koleżanki… Ja jestem idealnym ojcem, non-stop zajmuję się dzieckiem i chcę płacić 400 zł alimentów”.

Fakty: Narcyz zdradzał żonę od wielu lat (sprawozdanie detektywa – 2 kochanki) i to jedyna przyczyna rozpadu pożycia. Ponadto dziecko widzi raz na 2 miesiące, bo nie ma czasu; zarabia 25 000 zł netto, a na rzecz dziecka chce płacić 400 zł.

„Narcyzie tak naprawdę to ty jesteś idealny, a wszystko to wina twojej żony. I dlatego powinieneś płacić tylko 200 zł na dziecko, widzieć się z dzieckiem tylko wtedy, kiedy masz na to ochotę” – tak, właśnie takie rzeczy narcyz chce usłyszeć.

Rozwód z narcyzem – fakty

1. On i tylko on 

W pierwszej kolejności narcyz będzie robił wszystko, aby skupić na sobie uwagę i przedstawić się w jak najlepszym świetle. 

Dlatego też ważne jest, aby zebrać dowody, które potwierdzą, iż tak naprawdę nie jest idealny. W związku z tym warto załączyć do sprawy rozwodowej materiał dowodowy, który świadczy o tym, jak zachowuje się narcyz. 

2. Świadkowie – zrobi z siebie ofiarę

Będzie na pewno zbierał świadków i udawał ofiarę. Powołani świadkowie będą zeznawać w procesie rozwodowym. Dlatego też istotne jest, aby przygotować dla nich odpowiednie pytania-  dla przykładu czy świadek posiada taką wiedzę od X, czy widział daną sytuację? Chodzi o to, że jeżeli pojawi się świadek i będzie nagle opowiadał historie o waszym małżeństwie, to z pewnością więcej informacji zna od narcyza. Trzeba dążyć do tego, aby te zeznania [jeżeli będą niekorzystne dla ciebie] podważyć.

Dla przykładu przychodzi świadek i mówi, że widział pewne zachowania.

Pytanie weryfikujące: ile razy  świadek był w domu? Na jakiej ulicy? Gdzie dokładnie był albo jak wyglądało mieszkanie? Okazuje się, że raz był pod bramą. Dlatego też pytania ustala się indywidualnie do świadka. TO WAŻNE!!!

3.  Ani złotówki więcej

Będzie walczył o każdą złotówkę. Nawet kiedy narcyz ma bardzo dużo, to i tak walczy o każdą złotówkę. Nie chce dać swoich pieniędzy. Pamiętajmy, że alimenty są na rzecz dziecka są na jego uzasadnione potrzeby. Dlatego gdy macie dzieci, musicie bardzo skrupulatnie wyliczyć koszty utrzymania dziecka, gdyż z pewnością będą podważane.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

4. Mam prawo do wszystkiego

Narcyz uzurpuje sobie prawo bez kolejki do wszystkiego, wszystko mu się należy i wszyscy muszą być do jego usług. On się tak zachowuje i tak czuje, stąd też będzie szedł jak czołg bez patrzenia na nikogo. Bez empatii.

Dlatego też musisz wiedzieć, iż narcyz co do zasady jest pozbawiony empatii. Jeżeli mamy do czynienia z osobą, która objawia zaburzenia narcystyczne, to musimy wiedzieć jedno – tam jest brak empatii , w związku z tym nie liczmy na to, iż ktoś wykaże się zrozumieniem.

Czytaj więcej: Rozwód z narcyzem – jak wygląda?

5. Rozwód z Narcyzem – Dowody

Jeżeli chcesz, aby sprawa rozwodowa nie skończyła się dla ciebie niekorzystnie, to przede wszystkim musisz zadbać o postępowanie dowodowe – zbierać jak najwięcej faktów i dowodów na daną okoliczność. Narcyzi są bardzo wiarygodni i dlatego też trudno Sądowi oraz innym osobom trzecim wyłapać kłamstwa. Dlatego musimy dobrze się przygotować. W walce z narcyzem najważniejsze są dowody.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

6. Wróg numer jeden

On będzie twoim wrogiem. Jeżeli nadepniesz narcyzowi na odcisk, to przygotuj się na wojnę…

Nawet jeżeli złapiesz go na gorącym uczynku, na zdradzie, to i tak powie, że to jest twoja wina, ponieważ za wcześnie wróciłeś z pracy.

Ktoś, kto nie zna narcyza, nie zrozumie o czym piszę i mówię. Mi wiele lat zajęło, żeby poznać osobę z zaburzeniem narcystycznym i zrozumieć jej tok myślenia oraz przewidzieć jej ruchy w postępowaniu rozwodowym. Dlatego już wielokrotnie pisałam o tym, że rozwód z narcyzem jest bardzo trudny, gdyż nigdy nie wiadomo, co cię spotka.

7. Narcyz chce być podziwiany

Tak, narcyz chce być podziwiany i uwielbia, jak ludzie się nim fascynują. Zdarzają się sytuacje, że podczas przesłuchania stron narcyz opowiada o sobie w sposób niewiarygodnie uroczy.

On wierzy w to, że jest idealny, że zawsze ma rację i dlatego ważne jest odpowiednie zadawanie pytań.

Niejednokrotnie udało mi się wyprowadzić narcyza z równowagi poprzez pytania. I wtedy padały słowa w Sądzie: „pani Mecenas się nade mną znęca”. Kiedy pytam narcyza o fakty – dla przykładu opowiada, że chce płacić 200 zł na dziecko, ponieważ się nim opiekuje i wszystko mu kupuje. Jednakże jeżeli zadaję pytania, to nagle zaczynają się problemy. Dla przykładu pytania, kiedy ostatni raz widział się Pan z dzieckiem? Ile czasu w ostatnim miesiącu spędził pan czasu z dzieckiem? Jakie konkretnie rzeczy pan kupił w ostatnim miesiącu? Co konkretnie pan robił z dzieckiem w ostatnim miesiącu? Nagle okazuje się, że nie widział dziecka przez miesiąc, że nic mu nie kupił i opłacił mu tylko basen w wysokości 100 zł. Jednakże twierdzi, że jest wyjątkowy, jest najlepszym ojcem, matka na niczym się nie zna i jedynym rodzicem, który zna się na dzieciach, jest on. 

8. On potrzebuje podziwiania

O co chodzi? Przede wszystkim chodzi o to, żeby ktoś go poklepał po plecach i powiedział przed sądem, że za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi wyłączną winę żona, ponieważ dla przykładu nie ugotowała mu ulubionej zupy. Argumenty są czasem banalne i niezrozumiałe.

Dlatego narcyzowi chodzi o to, żeby ktoś go przytulił i powiedział, że on jest idealny, a wszystko jest winą żony, dlatego powinien płacić tylko 200 zł na dziecko i widzieć się z dzieckiem tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę. To jest to, co on chce usłyszeć. Chce oczyścić się sam ze swoich wyrzutów sumienia i zrzucić wszystko na drugą stronę.

Rozwód z Narcyzem

Musimy wiedzieć, że narcyz bardzo głęboko wierzy w to, że jest idealny. I mam wrażenie, że mówi się do niego jak do kamienia. Dlatego też jeżeli w sprawach sądowych spotykam osobę z zaburzeniem narcystycznym to wiem, że słowa będą się od niego odbijać. Jednakże są też słabe punkty narcyza i trzeba je poznać, aby zweryfikować jego prawdomówność przed sądem . Oczywiście do tego trzeba się bardzo dobrze przygotować. Jeżeli mamy osobę, która jest zaburzona narcystycznie, to z pewnością pracy będzie trzykrotnie więcej.

Adwokat – Rozwód z Narcyzem

Dlatego musisz wybrać bardzo dobrego adwokata od rozwodów, który pomoże ci przejść i zrozumieć ten proces. Jeżeli ktoś tego nie przeżył, to myślę, że będzie mu ciężko uwierzyć. Ja po kilkunastu sprawach z osobami z zaburzeniem narcystycznym albo rysem narcystycznym wiem jedno –  można dostać rozdwojenia jaźni, gdyż bez względu na to, co mówisz, on i tak zawsze przekręci „kota ogonem”.

Dlatego trzeba być skrupulatnym, znać słabe punkty, zweryfikować wszystko dowodami.

Dlatego też życzę tobie wszystkiego co najlepsze. Jeżeli czeka cię sprawa rozwodowa z narcyzem, to pamiętaj, że musisz wykonać bardzo dużo pracy.

Ja osobiście trzymam za Ciebie kciuki. Uważam, że rozwody z narcyzami są ciężkie, a w szczególności kiedy kłamią, kłamią, kłamią i jeszcze raz kłamią. Wtedy też rozmowa nie ma sensu. A przed sądem można udowodnić swoją rację dowodami. Jeszcze raz podkreślam –  jeżeli czeka Cię rozwód z narcyzem, to życzę ci dużo siły.

Rozwód z Narcyzem

Mam nadzieję, że sąd uwierzy temu, kto ma dowody. Ja przestałam już wierzyć w piękne słowa narcyzów…

Ten, kto żył z osobą o rysie narcystycznym, dobrze wie o czym mówię. Czasem mam wrażenie, że kamień ruszy – narcyz nie ruszy. Brak empatii. Jednakże moje doświadczenie w pracy jako adwokat, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych i codziennie zmierza się z ludzkimi problemami, wiem jedno – walcz. I co prawda nie jestem psychologiem i być może nie znam się na ludziach, ale poznałam narcyzów. Dlatego też dowody to jest kwestia pierwszorzędna i zawsze będę to powtarzała.

Narcyz bardzo ładnie mówi

I z pewnością zakochałaś w tym, co mówi, ale to tylko słowa, więc zweryfikuj, co jest prawdą. Pamiętaj jedno – skoro ty zakochałaś się w słowach, to dlaczego sąd ma mu nie uwierzyć?  Skąd ma wiedzieć, że jest narcyzem? Jeśli ty się zakochałaś, to Sąd też może być zauroczony jego podejściem.

Jak dobrze wiesz, słowa mało znaczą, dlatego pokaż Sądowi dowody…

 

I wiesz, dlaczego piszę ten wpis? Ponieważ dzisiaj była u mnie klientka, którą miałam przyjemność obsługiwać dwa lata temu i teraz kierujemy sprawę do sądu rodzinnego o podwyższenie alimentów. Okazało się, że narcyz już jest po kolejnym rozwodzie i ma już dwoje dzieci –  historia lubi się powtarzać... Narcyzi kłamią, a kobiety często zakochują się słowach. Dlatego koniecznie uważajmy, z kim się wiążemy! Ludzie potrafią zaskakiwać…

 

Przeczytaj więcej:

Jak uwolnić się z toksycznej relacji? Jak uregulować sprawy z dzieckiem?

Podobne wpisy

Skomentuj

Umów się na Konsultacje [Płatną]