Home rozwód Adwokaci Rozwód – Czy małżonek może odmówić?

Adwokaci Rozwód – Czy małżonek może odmówić?

by ADWOKAT MARTA WNUK
Adwokaci  Rozwód

Adwokaci Rozwód. Rozwodu nie może żądać małżonek wyłącznie winny pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę. Brak tej zgody w okolicznościach konkretnej sprawy jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.

Adwokaci Rozwód – Jesteś winny? Boisz się, że małżonek nie da Ci rozwodu? Słusznie!

Oczywiście są metody, aby zatrzymać rozwód.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Adwokaci  Rozwód

Godny uwagi jest fakt, iż zgodnie z art.  56 § 3. krio, rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia.

Uwaga – jeżeli małżonek niewinny wyrazi zgodę, taki rozwód jest możliwy.

Jak można zatrzymać rozwód?

Przede wszystkim pamiętaj, że bez znaczenia są motywy, jakimi kieruje się małżonek odmawiający zgody na rozwód.

Mogą to być względy:

  • religijne
  • moralne
  • poczucie krzywdy
  • uczucie miłości żywione wobec małżonka winnego rozkładu pożycia.

W dzisiejszych czasach rozwód jest popularnym rozwiązaniem, dlatego też przede wszystkim musisz podejść do tego na spokojnie.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧kontakt@adwokatwnuk.pl

Adwokat Rozwód

Czy drugi małżonek może odmówić?

Sąd Najwyższy podkreślił, że ocena odmowy przez małżonka niewinnego zgody na rozwód, o jakiej mowa w artykule 56 § 3 k.r.o., musi być przeprowadzona przede wszystkim nie pod kątem subiektywnego odczucia małżonka niewinnego, lecz pod kątem wyjaśnienia, czy zachodzą obiektywne przesłanki uzasadniające tę odmowę w świetle zasad współżycia społecznego. (wyrok z dnia 17 maja 1967 r. (III CR 54/67).

Rozwód to bez wątpienia bardzo ciężkie przeżycie, dlatego warto dobrze się do niego przygotować.

Zakładasz, że będzie dobrze? Cóż, może być różnie…

Więcej: Rozwód z winy –  Nie pójdę na sprawę – Najgorszy pomysł.

Pamiętajmy, odmowa zgody na rozwód przez małżonka niewinnego jest jego prawem i skorzystanie z tego prawa nie może być w zasadzie zakwalifikowane jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.

Boisz się że małżonek w ogóle nie da Ci rozwodu? Spokojnie!

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

Adwokaci  Rozwód

Odmowa zgody na rozwód małżonka niewinnego jest jego prawem, a zatem domniemywa się, że korzystając z niego, czyni to w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego. Dopiero istnienie szczególnych okoliczności może domniemanie to obalić. Sama długotrwałość rozłączenia małżonków nie może być uznana za taką okoliczność, która, w świetle art. 56 § 3 K.r.o., uzasadniałaby uznanie odmowy zgody na rozwód małżonka niewinnego za sprzeczną z zasadami współżycia społecznego, a nadto długotrwałość rozłączenia nie stwarza także domniemania, że małżonek niewinny, odmawiając zgody na rozwód, kieruje się chęcią szykany w stosunku do małżonka winnego (wyrok SN z dnia 26 lutego 2002 r., I CKN 305/2001).

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Rozwód trzeba niewątpliwie przemyśleć! Nie może być to zbyt pochopna decyzja.

Chciałabym wam przestawić historię małżeństwa z Łomianek, którego rozwodem się zajmowałam. On – uczciwy, rzetelny lekarz, przyszedł na konsultację i stwierdził, że na pewno wszystko będzie dobrze. Niestety, wrócił za kilka miesięcy i przyznał, że żona walczy o wszystko. Założyła mu Niebieską Kartę, wyrzuciła go z domu w Łomiankach, zabrała oszczędności z konta. Powiedziała, że zrobi wszystko by go zniszczyć. Mieli dwa mieszkania w Warszawie o wartość około 1 miliona oraz dom. Walka trwała do końca, a podział majątku trwał ponad 4 lata.

Wniosek: bądź ostrożny! Nigdy nie wiadomo, co wymyśli drugi małżonek… Naprawdę można się zaskoczyć…

Adwokaci Rozwód

Pamiętaj, gdy w grę wchodzą duże pieniądze, sprawy stają się trudniejsze niż zakładaliśmy i kosztuje nas to wiele negatywnych emocji.

Zdarzają się sytuacje, gdy druga osoba przychodzi na rozprawę wraz z pełnomocnikiem i nagle zmienia stanowisko.

Dla przykładu okazuje się, że chce  jeszcze więcej alimentów,  albo że nie będzie płacił ani grosza. Takie sytuacja naprawdę zdarzają się coraz częściej! 

Nikt nie lubi płacić, dlatego w przypadku niemożności dojścia do porozumienia na tle finansowym, ludzie będą walczyć do upadłego. Taka jest rzeczywistość.

Adwokaci Rozwód

Uwierz mi, że sprawy mogą ciągnąć się latami. W związku z tym pamiętaj przede wszystkim, żeby razem z adwokatem przeanalizować sytuację i jak najlepiej się przygotować. Zadbaj o dowody, opracuj strategię. To klucz do sukcesu.

 

Więcej informacji:

Odmowa seksu a rozwód

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]