Najtrudniejszy rozwód – Rozwód z narcyzem

by ADWOKAT MARTA WNUK
Rozwód z narcyzem

Rozwód z narcyzem. Najtrudniejsze rozwody są z osobami, które mają zaburzenia emocjonalne. Niestety w większości przypadków osoby te nie przyznają do swoich zaburzeń, gdyż po prostu nie zdają sobie z nich sprawy. 

W naszym społeczeństwie wiedza w tym zakresie wciąż jest na bardzo niskim poziomie.

Historia pani Izy – Rozwód z Narcyzem

Do napisania tego postu zainspirowała mnie historia mojej klientki. Pani Iza wiosła spokojne życie u boku męża, z którym miała małe dziecko. Nagle jednak poznała kogoś innego. Wszystko stało się błyskawicznie – w ciągu 3 miesięcy. Jak tylko uzyskała rozwód, ponownie wyszła za mąż.

Tak szybko? Tak. Gdy nowy partner mówi: „jeżeli nie odejdziesz od męża w ciągu miesiąca, to mnie nie kochasz i koniec z nami”, oczywiście robimy wszystko, by spełnić jego żądanie. 

„Nowa miłość” – tak wtedy twierdziła. Był idealny, czuły, kochający, opiekuńczy, uwodzicielski, czarujący, prowokujący seksualnie… Chodzący „ideał”. Nieziemsko atrakcyjny fizycznie i elokwentny. Mówił, że spełni każde jej marzenie. Obiecywał miłość aż po grób… Przede wszystkim jego niesamowitą mocą była czułość i deklaracje, że dla niej zrobi wszystko… Każdą jej wadę zamienił na zaletę, mówił o niej jak o księżniczce i tak też się przy nim czuła.

Co się stało?

Iza zostawiła męża, wyprowadziła się do Krakowa i wyszła za niego za mąż. Życie jak w bajce? Niestety nie. Jej idealny związek szybko się skończył.

Prawdziwe oblicze narcyza – Rozwód z narcyzem

Po kilku miesiącach cudownego życia ukochany w pewnym momencie zmienił się o 180 stopni. Każdy dzień kończył się kłótnią, a ona nie mogła zrozumieć dlaczego. Czuła się winna. On mówił cały czas, że wszystko co źle, to przez nią. Pewnego dnia wszystko się skończyło.

Jednego dnia straciła dom, rodzinę i męża. Dostała od niego maila, że to KONIEC.

Kiedy przyszła do mnie do kancelarii, nie mogłam w to uwierzyć. Wciąż była w nim zakochana. Niewątpliwie było jej bardzo ciężko. Dlatego poprosiła mnie, abym spotkała się z jej mężem i uzgodniła, co dalej. Mieliśmy rozmawiać o rozwodzie. Co się okazało?On uważa, że jest winna – ale nie ma dowodów. Podczas spotkania próbował przekonać mnie, że moja klientka to „zło”. Pomijam fakt, iż próbował mnie urzec swoim urokiem.

Większość psychologów nie chce prowadzić terapii małżeńskich z narcyzami, gdyż oni zawsze wszystko wiedzą najlepiej. Za wszelką cenę będą próbowali przekonać psychologa do swojej racji.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu -> KONTAKT ✅.

Jak zachowuje się narcyz – Rozwód z Narcyzem

Mając świadomość, że ten człowiek ma zaburzenia emocjonalne wpisane do rejestru chorób na świecie, opierałam rozmowę na faktach, a nie na emocjach. 

Kiedy mówiłam FAKT, on opierał się na emocjach i ZARZUCAŁ WINĘ.

Generalnie rozmowa nie miała sensu, gdyż on wszystko wiedział lepiej. Jak sam twierdził, jest „doświadczony”.  Fakty? Zapomnijcie. Przedstawiał szereg emocjonalnych wyrzutów i próbował przekonać mnie, jaką straszną kobietą jest moja klientka.

Dzięki profesjonalnej pomocy pani Iza zrozumiała, kim jest jej ukochany. Poszła do psychologa (jeszcze w trakcie bycia z mężem) i powiedziała, że powinna zostawić tego człowieka, gdyż jest chory. Już do niego nie wróciła.Analiza profilu psychologicznego polegała na przedstawieniu faktów z przeszłości oraz nagrań z kłótni.

Jej ukochany miał troje dzieci i dziesięć kobiet. Każda kochała na zabój. Przypadek czy zły człowiek?

Nie chciała w to uwierzyć. Po rozstaniu poszła do innego psychologa i znów usłyszała to samo. Choroba – NPD definiuje się w DSM-5, wydanej w 2013 klasyfikacji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Rozwód w Warszawie – Historia

Nie zapomnę również historii mojej klientki z Warszawy, która jest dyrektorem w dużej firmie, a mąż wojskowym. Rozwód był bardzo burzliwy. Żona otrzymała diagnozę od kilku psychologów, że mąż jest chory – ma zaburzenia emocjonalne. Nie dało się z nim żyć ani funkcjonować  O wszystko były kłótnie. Zarabiał bardzo dużo – był wojskowym na wysokim stanowisku. Ona też. Mimo to uważał, że to on wszystko robi – to on dba o dzieci, dom, rodzinę, to on zarabia. Natomiast fakt, że żona zarabia 30.000 złotych, nic nie znaczy. Oczywiście przed sądem zrobił teatr, udając, jakim jest wspaniałym mężem. Dobrze, że były dowody. To właśnie dzięki dowodom udało się wygrać!

Kim jest narcyz w małżeństwie?

Przede wszystkim narcyz nie czuje tego, co robi innym. Początki relacji z narcyzem są magiczne. Każdą z kobiet kocha miłością bez granic. Desperacko kochasz osobę, która uważa, że wszystkie niepowodzenia w waszym związku to twoja wina… Jednak ten taniec trwa, a Ty jesteś zakochana i tego nie widzisz… On jest jak narkotyk.

Model uwodzenia – fazy – Rozwód z narcyzem

1. Bombardowane miłością

Dla kobiety narcyz zrobi wszystko. Kobieta czuje się jak księżniczka, jednakże nie zdaje sobie sprawy, że ten czar pryśnie.
W momencie, kiedy ktoś powie narcyzowi NIE, ten przestaje adorować.
Gdy odmówisz narcyzowi, zacznie się mścić. Będzie mówił: „Teraz masz karę…”, „Jak będziesz dobra, to wtedy…”.
Kobiety sobie z tym nie radzą. Nie mogą zrozumieć, gdzie podziała się ta cudowna osoba…

2. On wszystko wie lepiej

Jeżeli oddasz się cała narcyzowi – dasz mu rządzić – BINGO!
Najgorsze, że to jest jak gra. Człowiek z zaburzeniami jest aktorem.

3. Zakładnicy miłości 

Kobiety nie odchodzą od narcyza. Narcyz wmawia im, że jest tym jedynym i bez niego nie ma już nic innego na świecie.

4. Twoja wina

Wszystko, co złe, to Twoja wina. Narcyz nigdy się nie przyzna do błędu. 

Narcyz może mieć 5 kobiet miesięcznie i nie będzie uważał tego za nic złego. Jak go na tym przyłapiesz, stwierdzi, że to przez Ciebie.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

5. Brak empatii

Narcyz nie ma żadnej empatii i na nikogo nie patrzy. Jest jak zepsuty komputer – nic nie da się zrobić… Zostawia dzieci i nie liczy się z uczuciami. Dlaczego? Bo kiedyś w dzieciństwie nie dali mu empatii? Może jako dziecko miał młodsze rodzeństwo i go nie zauważono? A może ojciec pił i mama była skupiona na ojcu? Jako dziecko uciekał z domu, żeby ktoś go zauważył?

To wszystko zmieniło jego głowę. Nie jest świadomy, że jest inny. Nie chce dać sobie pomóc.

6. Brak odpowiedzialności 

Odchodzi tam, gdzie nie ma problemów. Narcyz jest nieodpowiedzialny za to, co robi w życiu i tego nie zrozumie… Dlaczego? Bo jego mózg pracuje inaczej. 

7. Już ma inną

Narcyz nie może być sam. Gdy wie, że wasz związek się rozpada, w kolejce czekają już inne kobiety.

8. Przed Sądem udaje ofiarę

Podczas walki sądowej narcyzi zbierają dowody, nagrywają, płaczą i wymyślają historie, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Czy wygram w sądzie z narcyzem?

To zależy, jakie ma na Ciebie dowody. Sprawy z narcyzami są jednymi z najcięższych.

Narcyz znajdzie na Ciebie tyle dowodów i świadków, że najprawdopodobniej skończy się winą obu stron…

Zrobi wszystko, żeby tego nie przegrać!Dlatego dobrze się przygotuj. Rozwód z narcyzem bez wątpienia nie będzie należał do normalnych…Ludzie potrafią wybaczać i rozstać się bez orzekania o winie. Jednakże narcyz będzie próbował nadal obwiniać swojego partnera i nigdy się nie przyzna. 

Jeśli czeka Cię taki rozwód, przede wszystkim znajdź dobrego adwokata! Z jego pomocą uda się ustalić najlepszą strategię.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]