Home Kontakty z dzieckiem Mąż narcyz odebrał jej dzieci!

Mąż narcyz odebrał jej dzieci!

by ADWOKAT MARTA WNUK
mąż narcyz

Mąż narcyz odebrał jej dzieci! 

Mąż narcyz odebrał dzieci… I co teraz? Jak walczyć? Dobry adwokat Ci pomoże… Ale jak znaleźć adwokata do rozwodu? Dobry adwokat to taki, który jest zaangażowany w sprawę. Dodatkowa niezbędna jest wiedza adwokata, dzięki której przeprowadzi cię krok po kroku przez twoją sprawę rozwodową. Kluczowa jest wiedza prawna, ale niekiedy również psychologiczna!

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej? Kliknij -> O mnie 🏛

Czy można zmienić pełnomocnika?

Oczywiście, że tak. W praktyce dość często zdarza się, że ludzie zmieniają pełnomocnika, albowiem nie zawsze są w stanie nawzajem się zrozumieć. Przede wszystkim pełnomocnik musi wykazać się ogromną empatią, ty zaś jako klient musisz być pewien, że pełnomocnik zrobi wszystko zgodnie z tym, co ty chcesz. Ważne jest wzajemne zrozumienie i analiza potrzeb – tak, aby klient krok po kroku wiedział, co się dzieje. Trzeba mieć do siebie pewność i zaufanie, albowiem w niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że rozstrzygnięcie będzie miało dla ciebie fatalne skutki…

Najlepszy adwokat do rozwodu

Co się może zdarzyć przy rozwodzie?

Przede wszystkim pamiętaj, że możesz tę sprawę przegrać.

Co to znaczy przegrać sprawę rozwodową? W pierwszej kolejności sąd może uznać, że jesteś wyłącznie winny za rozpad pożycia małżeńskiego. Kolejna istotna kwestia to dzieci – możesz przegrać sprawę związaną z dziećmi. Otrzymasz wysokie alimenty, a dzieci zostaną tobie odebrane…

Zapraszam Cię na mój kanał YouTube:

Pozew o rozwód  🎥

Rozwody – Tego nie rób w Sądzie 🎥

Rozwód z Manipulantem 🎥

Jak przy rozwodzie stracić wszystko!!! 

Reasumując – dla mnie przegrana sprawa to rozwiązanie małżeństwa z wyłącznej winy, odebranie dzieci, pozbawienie władzy rodzicielskiej i zasądzenie wysokich alimentów oraz niesprawowanie bezpośredniej pieczy nad dziećmi. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, w których to dzieci są odbierane nawet matce. Na podstawie czego tak się dzieje? Kilkukrotnie przychodzili do mnie klienci, którzy chcieli zmienić adwokata albo poszukiwali pomocy prawnej, albowiem wcześniej z niej nie korzystali. Dlaczego? Wydawało im się, że z pewnością to wygrają… Tak się jednak nie stało…

Ważna jest opinia biegłych 

Jeżeli chodzi o kwestię związaną z dziećmi, to w głównej mierze sąd opiera się na opinii biegłych specjalistów. 

Mąż narcyz odebrał dzieci 

W ostatnim czasie trafiła do mnie kobieta, która toczy już dwuletnią batalię w sądzie w sprawie o rozwód. Mąż zabrał jej dzieci. Sprawa się nie zakończyła, jednakże chce zmienić pełnomocnika, gdyż obawia się. że finalnie zostaną jej odebrane prawa do dzieci. Okazało się, że po dwóch latach wciąż nie zna podstawowych terminów związanych ze sprawą rozwodową i nie ma pojęcia, jakie są skutki orzeczenia rozwodu z jej wyłącznej winy. Czy to możliwe, że mąż zabierze jej dzieci? Przez ten czas nawet nie uregulowała kontaktów z małoletnimi. Jej wiedza w tym zakresie była znikoma.

Rozwód z narcyzem – Najgorszy rozwód!

Po co prawnikowi wiedza psychologiczna? 

Kiedy wzięłam akta tej klientki, od razu przeczytałam opinię psychiatryczną. W pierwszych słowach było opisane, że mąż objawia zaburzenia narcystyczne i uważa, że wszystkie jego twierdzenia są najlepsze i najbardziej prawdziwe, obniżając znaczenie zdania żony. 

Żona jest kobietą o bardzo niskiej samoocenie, która pozwoliła swojemu mężowi przez całe życie rządzić nią oraz dziećmi. Kiedy natomiast przyszło do rozpadu pożycia małżeńskiego, całkowicie przejął władzę nad dziećmi. Ona nie umiała sobie z tym poradzić i uważała, że sąd z pewnością zdecyduje, że dzieci będą przy niej, ponieważ jest matką. Czekała aż wszystko się rozstrzygnie w sądzie. Mijały miesiące i lata aż w końcu sąd oparł się na stanie faktycznym sprawy, czyli wydał postanowienie patrząc na stan faktyczny sprawy.

Mąż narcyz odebrał dzieci… Na co patrzą biegli przy ocenie?

Kiedy doszło do badań w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów dzieci już ponad rok były z ojcem. W związku z tym biegli ocenili, że dzieci czują się bezpiecznie i spokojnie w obecnym miejscu zamieszkania i uznali, że ojciec zapewnia im wszystko.  Ojciec, jak stwierdzili biegli w opinii, ma zaburzenia narcystyczne i zrobił wszystko, żeby przed biegłymi poniżyć żonę, jednocześnie o sobie wypowiadając się w samych superlatywach tak, aby dzieci zostały przy nim. On jako osoba narcystyczna wie, co i jak mówić, żeby wypaść dobrze.

Żona wypadła źle. Rozżalona i w złym stanie psychicznym poszła na badania uznając, że tam ją wysłuchają i pomogą. Jednakże zapomniała, że to są po prostu badania, a nie konsultacje u psychologa. Żona nie miała ani prawnika ani nikogo, kto by jej doradził i powiedział, jak ma się zachować i co zrobić.

Opinia dla żony była niekorzystna. Rozbita i pełna żalu opowiadała o wszystkich najskrytszych bólach i marzeniach.

Niestety finalnie opinia nie była dla niej korzystna, albowiem biegli uznali, iż nie ma wystarczających kompetencji rodzicielskich, aby samodzielnie wychowywać dzieci. Oczywiście uznali, że kontakty powinny być bardzo szerokie, nawet codziennie, niemniej jednak to ojciec daje lepszą gwarancję pieczy nad dziećmi z uwagi na jego stabilność emocjonalną.

Jak walczyć skutecznie przy sprawie rozwodowej? Mąż narcyz – jak z nim wygrać?

Przede wszystkim każdą sprawę rozwodową należy zacząć od planu. Dlatego ważne jest mieć plan A i plan B. Często już na pierwszym spotkaniu rozpisuję plan działania tak, abyśmy wiedzieli krok po kroku, co robić. Niestety niektóre błędy są nieodwracalne. JAK POMAGAM ❓

Jak przygotować się do badań w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów?

Przede wszystkim jeżeli czeka cię rozwód, a kwestią sporną jest wychowanie dzieci, to musisz liczyć się z tym, że najprawdopodobniej sąd skieruje was na badania w OZSS.

Na podstawie tych badań będzie można stwierdzić, czy są jakieś zagrożenia w kontaktach rodzica z dziećmi. Istotne podczas tych badań również jest to, że biegli szczególną uwagę zwracają na to, czego pragnie dziecko. W drugiej kolejności patrzy na kompetencje rodzicielskie rodziców. Z kim będą dzieci, kiedy rodzice walczą? 

Czego nie robić na badaniach? Mąż narcyz wie…

Przede wszystkim nie skupiać się na drugim rodzicu, tylko na tym, iż jesteśmy tolerancyjni, patrzymy na dobro małoletniego dziecka i szanujemy jego indywidualność. Trzeba podkreślać, że dla nas liczy się dobro małoletniego dziecka, nie zaś przekonania drugiego rodzica. Przede wszystkim trzeba się przedstawić w formie faktów, opisać, co robimy dla dziecka. Jeżeli natomiast chcemy opowiedzieć o drugim rodzicu, to proponuję nie robić tego w formie opinii, tylko również w formie zdań na podstawie stanu faktycznego. Opowiedz, co się zdarzyło i niech biegli wyciągną z tego zdarzenia wnioski.

Zawsze bardzo trudne są sytuacje, w których to dziecko jest manipulowane przez rodzica. Niestety musimy wiedzieć, że dzieckiem jest bardzo łatwo manipulować. Jednakże są sposoby na to, aby przekonać się, czy dziecko jest manipulowane czy też nie.

Przy wyborze pełnomocnika trzeba również zwracać uwagę na jego empatię i wiedzę z zakresu psychologii, albowiem niekiedy trudne sprawy rodzinne wymagają niezbędnej wiedzy psychologicznej. Potrzebujesz pomocy? KONTAKT ✅

Na co zwrócić uwagę przy sprawie rozwodowej?

1. W pierwszej kolejności na to, w jaki sposób zostanie zakończony związek małżeński.

2. Pamiętajmy, że trzeba ustalić, z kim zostaną dzieci i jakie jest ich życzenie w tej kwestii.

3. Uregulowanie władzy rodzicielskiej.

4. W jakiej wysokości będą alimenty.

5. W jaki sposób chcecie realizować kontakty? Być może w waszej sytuacji warto rozważyć opiekę naprzemienną?

6. Nie zapomnij o podziale majątku. Często jest tak, że skupiamy się na sprawie rozwodowej, albowiem wydaje nam się, że prawnik, którego wynajęliśmy do rozwodu, z pewnością zajmie się majątkiem. W świetle prawa są to dwie różne sprawy i co do zasady podziałem majątku zajmuje się sąd rejonowy po ustaniu wspólności majątkowej. Zatem podział majątku nie będzie częścią rozwodu, jeżeli jest w tym obszarze spór. Istnieje oczywiście możliwość, aby te kwestie zostały uregulowane przy sprawie rozwodowej, ale tylko wtedy, gdy małżonkowie są w tym zakresie zgodni.

Więcej:

Rozwód z winy

Ile trwa rozwód w Warszawie? Ile kosztuje?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]