Home 100 lekcji rozwodowych Kiedy będzie rozwód?

Kiedy będzie rozwód?

by ADWOKAT MARTA WNUK
kiedy będzie rozwód

„Pani Mecenas, kiedy będzie rozwód? Chcę jak najszybciej, najlepiej w dwa dni…”

„Mieszkam jeszcze z żoną, jednakże chcę jak najszybciej rozwodu. Mam inną kobietę, ale wczoraj przespałem się z żoną, bo mnie do tego sprowokowała…”.

„Pani adwokat, potrzebuje wziąć rozwód. Niech Pani załatwi jak najszybszy termin. Mieszkamy w Warszawie na Wilanowie. Co możemy zrobić, żeby szybko wziąć rozwód?”.

„Szukam dobrego adwokata w Warszawie, który pomoże mi szybko wziąć rozwód. Nie żyję z mężem od kilku lat, a jestem w ciąży z innym mężczyzną. Dowiedziałam się, że jest domniemanie ojcostwa i nie wiem jak wyjść z tej sytuacji”.

To tylko nieliczne wiadomości, które otrzymuję od klientów.

Kiedy będzie rozwód? Więzi małżeńskie

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że sąd może rozwiązać wasze małżeństwo poprzez rozwód wyłącznie wtedy, gdy zajdą ku temu przesłanki. Między małżonkami muszą ustać więzi – mówimy tutaj o gospodarczej, fizycznej i duchowej.

Czy jak mieszkamy ze sobą to możemy złożyć sprawę o rozwód ” – oczywiście że tak !

Kiedy przed sądem Państwo stwierdzicie, że kilka dni wcześniej ze sobą współżyliście, sąd uzna, że nie ma przesłanek ku temu, aby orzec rozwiązanie małżeństwa, albowiem istnieje duże prawdopodobieństwo, że związek wciąż da się uratować. Małżeństwo to instytucja chroniona prawem, więc istnieją określone przepisy, które hamują proces rozwodowy – między innymi fakt współżycia małżonków.

Aby sąd mógł orzec rozwód, musi nastąpić trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego, a wy jako małżonkowie nie możecie widzieć żadnych szans na uratowanie małżeństwa. Jeżeli przed sądem stwierdzicie, że takie szans są,  wówczas nie otrzymacie rozwodu – Sąd oddali powództwo w całości.

Więcej: Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Kim jestem ? O mnie – Adwokatem rozwódką, mamą która pomaga innym przy sprawach rodzinnych.

Szybka sprawa rozwodowa

Rozwód w 1 miesiąc – to jest możliwe ale nie łatwe

W zakresie szybkiego rozwodu – najszybciej udało mi się załatwić rozwód w niepełny miesiąc. Na to jednak składa się kilka przesłanek – przede wszystkim, w którym sądzie Twoja sprawa będzie się toczyć. W Warszawie mamy dwa sądy zajmujące się sprawami rozwodowymi:

Sąd Okręgowy w Warszawie – al. „Solidarności” 127

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie – ul. Poligonowa 3

Strategia przy rozwodzie Kiedy będzie rozwód?

W pierwszej kolejności potrzebny jest plan i strategia. Pamiętajmy również, że do sprawy rozwodowej należy przygotować się pod względem mentalnym oraz odpowiedzieć sobie na pytanie – czego oczekujemy od sprawy rozwodowej? Musimy znaleźć dobrego prawnika do rozwodu i przygotować dowody.

Zatem najważniejsze kwestie przy sprawie o rozwód to: cel, strategia, dobry adwokat i przede wszystkim właściwe nastawienie. Nikt nie przeżyje życia za Ciebie, więc to Ty musisz zadecydować, kiedy jest dobry moment na rozwód.

Więcej:

 W jakich momentach życiowych ludzie się rozwodzą?

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]