rozwód

Unieważnienie małżeństwa! Schizofrenia

Unieważnienie małżeństwa! „Pani Mecenas! Okazało się, że żona przed małżeństwem była już hospitalizowana, jednakże ja nie wiedziałem o chorobie. Podobno cierpi na schizofrenię paranoidalną…”.

 

Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

 

Zgodnie z normą art. 12 § 1 – 3 KRO nie może zawrzeć małżeństwa osoba dotknięta chorobą psychiczną albo niedorozwojem umysłowym.

Jeżeli jednak stan zdrowia lub umysłu takiej osoby nie zagraża małżeństwu ani zdrowiu przyszłego potomstwa i jeżeli osoba ta nie została ubezwłasnowolniona całkowicie, sąd może jej zezwolić na zawarcie małżeństwa.

Unieważnienia małżeństwa z powodu choroby psychicznej albo niedorozwoju umysłowego jednego z małżonków może żądać każdy z małżonków.

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE  – ZOBACZ FILMIK –  CO ZROBIŁA ŻONA ???  – FILMIK

 

Unieważnienie małżeństwa!

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, jak takie osoby żyją.

W okresie remisji faktycznie funkcjonują normalnie. Jednakże w przypadku zaostrzenia objawów ich zdolność budowania pełnowartościowych, prawidłowych relacji uczuciowych, seksualnych, życiowych z mężem i macierzyńskich z dziećmi ustaje.

Jednakże pamiętaj, że wszystko zależy od opinii biegłych.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Choroba psychiczna oczywiście zagraża małżeństwu i zdrowiu dziecka.

Schizofrenia to choroba przewlekła, którą można i należy leczyć. Chory ma w takich okresach problemy między innymi z krytycznym, zgodnym z rzeczywistością spojrzeniem na siebie, wydarzenia rozgrywające się wokół niej, innych ludzi, rodzinę, bliskich. Dlatego choroba ta wiąże się z różnymi utrudnieniami nie tylko dla pacjenta, ale także dla jego najbliższych.

Unieważnienie małżeństwa!

Jeżeli:

  1. Małżonek nie wiedział o chorobie

  2. Małżonek chory nie informował o chorobie

Wtedy jest szansa na unieważnienie małżeństwa. 

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Przede wszystkim należy wystąpić do sądu.

Zawierając małżeństwo pozwana była w złej wierze. Nie zwróciła się o zezwolenie na małżeństwo. Ponadto nie ujawniła mężowi, że cierpi na schizofrenię. Powód co najwyżej akceptował łagodne objawy choroby pozwanej, jednakże nie był przygotowany na silny rzut choroby, o której nie wiedział.

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

☎ tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.