rozwód

Podsłuch i nagranie małżonka jako dowód w sprawie.

Podsłuch i nagranie małżonka

Dowody to najważniejsza rzecz w sprawie.

Kwestia nowoczesnych środków dowodowych, pośród których znajdują się nagrania, jest kwestią sporną. Już wcześniej napisałam artykuł o DOWÓD Z NAGRANIA.

W sprawach, które prowadzę, bardzo często wykorzystuję dowody z nagrań.

Nigdy nie zdarzyło mi się, że sąd nie przeprowadził dowodu z nagrań.

Sądy w Polsce mają kilkadziesiąt tysięcy spraw rocznie. Niektóre postępowania trwają krótko i rozpatrywane są na jednym posiedzeniu, jednak zazwyczaj trwają kilka lat.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Dowodami wygrywa się sprawy!

Wiele osób skarży się na przewlekłość postępowania spraw.

Samo nagranie jest załącznikiem do pozwu. Polskie sądy zazwyczaj wymagają, aby do nagrania była dołączona tak zwana transkrypcja sądowa. Transkrypcja do sądu to wierne odtworzenie nagrania w formie pisemnej. Zawiera nie tylko samo odtworzenie rozmowy, ale również, w zależności od dokładności i stawianych wymagań, uwzględnia również emocje wypowiadających się, hałasy i inne dźwięki mające istotne znaczenie dla zrozumienia kontekstu wypowiedzi.

Rozwód to bardzo trudny czas. Dlatego należy wszystko zaplanować.

Po prostu szybciej.

Dlaczego sąd zobowiązuje nas do transkrypcji? Z prostego powodu. Wyobraź sobie, że sąd musi odsłuchać 50 godzin nagrań, gdzie tak naprawdę istotne jest 10 minut.

Dlatego sąd w pierwszej kolejności patrzy na transkrypcje, a następnie odsłuchuje.

W takim wypadku można bezpośrednio odwołać się do danego fragmentu transkrypcji do sądu, bez konieczności odtwarzania nagrania i odszukiwania w nim odpowiedniego fragmentu.

Odpowiednio przygotowana transkrypcja do sądu będzie z pewnością uwzględniona jako dowód w sprawie. Musimy ją oczywiście wykonać w sposób prawidłowy.

Kwestia dopuszczalności wykorzystywania nagrań w procesach cywilnych, a tym samym w sprawach rozwodowych, została szerzej opisana już na moim blogu.

 

DOWÓD

BŁĘDY PRZY ROZWODZIE

 

Z poważaniem,

Adwokat Marta Wnuk

 Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

 tel.: +48691512933

 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.