Adwokat rozwód Nowy Dwór Mazowiecki

Adwokat rozwód  Nowy Dwór Mazowiecki Opinie o kancelarii ⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

 

Rozwód niesie ze soba różne konsekwencje, zastanawiamy się nad tym jak będzie wyglądało nasze życie po rozwodzie.  Wszystko zależy od tego jak zaplanujemy pierwsze etapy naszego rozwodu.

Uważam że jeżeli popełnimy na tym etapie dużo błędów skutki mogą być nieodwracalne a w szczególności możemy zniszczyć relacje która nigdy w życiu się już nie odbuduje.

Nie polecam Państwu eskalacji konfliktów i walki o dzieci gdyż skutki mogą być bolesne. Gdyż tak naprawdę na tym w szczególności ucierpią dzieci.

_________________________________________________________

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

_________________________________________________________

Jeżeli będziemy walczyć  i  wprowadzać dzieci w  Konflikt to często dochodzi do sytuacji w której to dzieci wybierają jedną osobę. Tak  – dokonują wyboru odrzucają jedną osobę zaś drugą faworyzują. Na przykładu jeżeli dziecko jest więcej z mamą. I niestety jeżeli między rodzicami jest konlikt – to zdarzają się sytuacje że dzieci odrzucają drugiego rodzica i nie chcę mieć z tym drugim rodzicem Kontaktów.

W mojej ocenie niedopuszczalne jest sytuacja w której to dorośli mieszają  dzieci w konflikt i  opowiadają dzieciom o wszystkich kwestiach procesowych – Sprawach Sądowych.  Musimy pamiętać że musimy tak przeprowadzić rozprawę aby wszyscy byli szczęśliwi.

Dzieci rozwód

A zatem należy mieć na uwadze dobro małoletnich dzieci. Dlatego też dla rodzica który nie sprawuje bezpośredniej pieczy nad dzieckiem bardzo ważne jest określenie kontaktów aby utrzymać więź.  Kolejną istotną rzeczą jest wysokość alimentów. W tym obszarze bardzo często zdarzają się sytuacje iż rodzice nie znajdują porozumienia. Należy w sprawach o Alimenty przedstawić konkretnie koszt utrzymania dzieci i przeanalizować tą sytuację.

 

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk ✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Adwokat rozwód  Nowy Dwór Mazowiecki

Rozwód –   Jeżeli nie wiesz jak złożyć pozew  to zapoznaj się z Jak złożyć pozew o rozwód ?✅☎✅.Każda sytuacja jest inna i należy ją indywidualnie rozstrzygać. Adwokat Pozew o rozwód. Jak uzasadnić pozew o rozwód ?💖👮‍♀🏤

Wydaje nam się że mamy świadków a okazuje się zupełnie inaczej. Sprawa o rozwód . Świadkowie kłamią ?

 

Alimenty Nowy Dwór Mazowiecki

 „Mąż złożył pozew o rozwód bez orzekania o winie. Wszystkie kwestie ustaliliśmy zgodnie, a teraz mnie straszy, że zmieni stanowisko.”

Istotne jest to, co zostało zawarte w odpowiedzi na pozew.  A zatem sąd będzie pytał Państwa podczas rozprawy rozwodowej o okoliczności, które zostały wskazane w dokumentach przesłanych do sądu.

Na podstawie tych dokumentów są układane pytania.

 

Rozwód o co pyta Sąd ?

Sąd będzie pytał Państwa o datę i miejsce zawarcia związku, a także będzie chciał poznać okoliczności, które spowodowały, iż wasze małżeństwo się rozpadło. Sąd winien ustalić dwie przyczyny rozpadu pożycia. Zatem będzie pytał, dlaczego wasze małżeństwo się rozpadło. Stąd też należy odpowiedzieć tak, jak w pismach procesowych: że między państwem wystąpiły konflikty i one spowodowały rozpad pożycia. W pewnym momencie nie umieliście się już ze sobą komunikować i z uwagi na dobro małoletnich dzieci uznaliście rozwód za najlepsze rozwiązanie. Sąd również będzie chciał poznać datę rozpadu pożycia.

Oczywiście może się zdarzyć, że sąd będzie pytał czy Państwo ułożyliście sobie już życie z kimś nowym. Jednakże istotna jest data rozkładu pożycia małżeństwa. Sąd uznaje, że jeżeli od daty rozpadu nastąpiło minimum sześć miesięcy, to nie można uznać, iż jest to przyczyna rozpadu małżeństwa.

Istotne jest również, czy ta osoba była już w waszym małżeństwie wcześniej. Dlatego też wszystkie okoliczności bada się indywidualnie.

Pytania przy rozwodzie 

Dodatkowo sąd będzie również pytał czy jesteście pewni tego, że chcecie rozwiązać małżeństwo i czy widzicie jakiekolwiek szanse uratowanie związku. Jeżeli takich szans waszym zdaniem nie ma, to musicie to zdecydowanie powiedzieć. Sąd może również zapytać, czy strona kocha, czy darzy jakimś uczuciem?

Jednakże trzeba być tutaj zero-jedynkowym. Musi być to rozkład pożycia trwały i zupełny, stąd też nie można mieć żadnych wątpliwości. Odpowiedzi muszą być proste i klarowne. Sąd winien również ustalić, kiedy nastąpił rozpad pożycia o charakterze trwałym .

Pytania o dzieci przy rozwodzie

Jeżeli sąd nie widzi żadnych szans na ratowanie waszego małżeństwa (i państwo również), pytania skupią się na obszarze związanym z dziećmi. Czy macie potrzebę określania kontaktów z małoletnimi? Czy dobro dzieci nie cierpi? Na rozprawę w sądach warszawskich należy doprowadzić świadka, który potwierdzi, że dobro małoletnich dzieci nie ucierpi. A zatem proszę pamiętać, iż uczestnictwo świadka jest również konieczne.

Rozwód pytania 

Jeżeli natomiast nawiązała pani z kimś relację, a rozpad nastąpił dwa lata temu, to proszę się nie obawiać. Może pani szczerze powiedzieć, że teraz zaczęła się z kimś spotykać. Sąd będzie również pytał, jak wykonujecie władzę rodzicielską i czy są konflikty w tym obszarze. Jeżeli nie chcecie, aby sąd ingerował w szczegóły, to proszę powiedzieć, że współpracujecie ze sobą i nie ma potrzeby ingerencji Wysokiego Sądu w ten obszar.

Sąd może również pytać o koszty związane z utrzymaniem małoletnich dzieci. Stąd też w tym obszarze trzeba być przygotowanym i wskazać przybliżone koszty związane z utrzymaniem dzieci.

Koszt utrzymania dziecka rozwód 

Dla przykładu w zakresie wyżywienia są to koszty wynoszące około 500 zł, odzież i obuwie to 100 zł, rozrywka 100 zł. Koszty mieszkania najczęściej dzieli się na liczbę osób, które zamieszkują w tym mieszkaniu. Dodatkowo istotne jest również, czy dzieci chodzą na jakieś zajęcia dodatkowe i jakie są z tym związane koszty. Sąd nie będzie chciał ingerować w szczegóły, jeżeli jesteście zgodni w zakresie rozwodu bez orzekania o winie. Natomiast jeżeli jedna ze stron chciałaby zmienić stanowisko, to oczywiście ma do tego prawo. Jednakże trzeba pamiętać, aby dysponować bardzo twardymi dowodami. Najczęściej sprawy, w których dwoje ludzi walczy o winę, kończą się winą obu stron. Jednakże wszystko zależy od okoliczności.

Adwokat –  Dzieci 

Dorośli się rozwodzą a dzieci zawsze zostaną. Warto rozważyć opiekę pół na pół Opieka naprzemienna –  Dziecko pól na pół. Inne ważne artykuły. Adwokat od kontaktów- Nie chce regulować kontaktów z dzieckiem ?☎☎☎

 

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj „

 

Adwokat podział majątku 

Czeka Cię podział majątku wspólnego przed Sądem ? Przygotuj się do tego dobrze.

 

Adwokat rozwód  Nowy Dwór Mazowiecki

Opinie o mojej Kancelarii

 Nowy Dwór Mazowiecki

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl