Home Kontakty z dzieckiem Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej

Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej

by ADWOKAT MARTA WNUK
Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej

Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej

Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej. Pierwsza zasada – rozwód następuje między rodzicami – nie rodzicami a dziećmi.

O mnie 🏛

JAK POMAGAM ❓

KONTAKT ✅

Wiem, że to trudne, jednakże należy rozdzielić rozwód i dzieci.

W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem. Ponadto rzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

Sąd może (ale nie musi) powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców, ograniczając władzę rodzicielską drugiego do określonych obowiązków i uprawnień w stosunku do osoby dziecka, jeżeli dobro dziecka za tym przemawia.

 

ZAPRASZAM CIĘ NA KANAŁ YOUTUBE

✅  –  CO ZROBIĆ, ŻEBY SZYBKO SIĘ ROZWIEŚĆ? —>ZOBACZ FILMIK  !!! 

 

Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej – najlepszy sposób na szybki rozwód. 

Jeżeli rodzice uzgodnili wspólne wykonywanie władzy rodzicielskiej, to najlepiej złożyć odpowiednie porozumienie do sądu.

Sędziowie są różni.

Sąd bowiem w każdym wyroku orzekającym rozwód ma „rozstrzygnąć o władzy rodzicielskiej”.

Często rozmawiam z małżonkami przed salą. Ustalamy dalsze działanie i często znajdujemy porozumienie w tym obszarze.  Zdarza się, że dochodzi do pewnych modyfikacji, dlatego też ustnie do protokołu wnosimy wnioski.

Część sędziów jest zdania, że skoro małżonkowie są zgodni, to chcą mieć to przekazane w formie dokumentu. Dlatego osobiście wolę składać wniosek, żeby wszystko zostało przeprowadzone szybciej i sprawniej. Tak, koniecznie zadbajmy o dopełnienie wszelkich formalności.

 

Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933

📧 kontakt@adwokatwnuk.pl

Rozwód – Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej

Dlatego rozwodzącym się rodzicom, którzy chcą wspólnie wykonywać władzę rodzicielską, radzę zawrzeć takie porozumienie. Dzięki temu strony unikną ryzyka odroczenia rozprawy sądowej.

Pamiętajmy, że sąd może powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców, ograniczając władzę rodzicielską drugiego do określonych obowiązków i uprawnień w stosunku do osoby dziecka.

Kiedy władza rodzicielska dla obojga?

Sąd może pozostawić władzę rodzicielską obojgu rodzicom na ich zgodny wniosek, jeżeli przedstawili porozumienie jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka.

 „Artykuł na onet.pl, gdzie opowiadam o alienacji rodzicielskiej – zachęcam do lektury! https://kobieta.onet.pl/stop-alienacji-rodzicielskiej-w-kilkunastu-miastach-polski-zawisly-billboardy/xk9jntj”

Porozumienie w sprawie władzy rodzicielskiej a wyrok

Treść porozumienia jest włączona do wyroku stwierdzającego rozwód. Osobiście uważam, iż warto skierować się do adwokata chociażby na poradę prawną bądź zlecić napisanie pozwu i wszelkich niezbędnych dokumentów. Dzięki temu oszczędzicie sobie wielu nerwów. Jeżeli masz pytania, to możesz się ze mną skontaktować i omówić poszczególne problemy.

Jeżeli jednak chcesz sam sporządzić pismo, to zachęcam cię do przeczytania tego wpisu: Porozumienie rodzicielskie.

You may also like

Umów się na Konsultacje [Płatną]