Jaki adwokat do sprawy rodzinnej? Adwokat Rozwód Ząbki
Adwokat Rozwód Ząbki. Nazywam się Marta Wnuk i jestem adwokatem specjalizującym się w sprawach rodzinnych. Pomagam ludziom przejść przez rozwód.
Rozwód to trudny czas…
Po wpisaniu słowa „rozwód” w wyszukiwarce internetowej z pewności wyświetli się mnóstwo haseł dotyczących kwestii rozwodowych, w tym również wzorów pism. Wiele osób jest jednak nieświadomych, że artykuł i wzór z internetu nie wystarczą do napisania dobrego pozwu. Niezbędna jest konsultacja z prawnikiem.
Nawet w sytuacjach pozornie prostych, kiedy strony nie mają dzieci ani żadnych kwestii spornych, należy zachować czujność. Trzeba zwrócić uwagę na inne kwestie, jak na przykład podział majątku. Być może w sprawie o rozwód warto zabezpieczyć sposób korzystania ze wspólnej nieruchomości.
Dlatego ja osobiście nie polecam pisania pozwów „na wzorze” – przed każdym sporządzeniem pozwu należy przeanalizować swoją sytuację. Niestety, skutki błędów popełnionych przy procesie rozwodowym mogą być nieodwracalne.
Przede wszystkim każdy może wnieść pozew o rozwód. Jeżeli ktoś jest nieszczęśliwy w związku małżeńskim, to właśnie znak, żeby dokonać w tym zakresie odpowiednich czynności.
Kiedy rozwód jest możliwy?
Według prawa polskiego przesłanką rozwodu jest trwały i zupełny rozkład małżeństwa. Co to znaczy? Należy zwrócić uwagę na słowa trwały i zupełny. Nie możemy po pierwszej kłótni iść do adwokata i poprosić o przeprowadzenie sprawy o rozwód. Kłótnia nie oznacza, że ustały między wami więzy małżeńskie. Oczywiście w sytuacji, gdy strony są zgodne i chcą ugodowo rozwiązać małżeństwo, cała procedura jest krótsza i sąd może orzec rozwód już na pierwszej rozprawie.
Należy zastanowić się, co z alimentami, domem i dziećmi.
Sprawy o alimenty są niezwykle skomplikowane -> Alimenty Warszawa
Typy rozwodu
W pierwszej kolejności zacznijmy od typów rozwodów. Sąd może orzec rozwód z orzeczeniem o winie lub rozwód bez orzekania o winie, ewentualnie rozwód z winy obu stron.
To sąd decyduje, kto poniósł winę za rozpad pożycia małżeńskiego. W wyroku końcowym może stwierdzić, iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi jeden z małżonków bądź może stwierdzić, iż winę ponoszą oboje małżonkowie.
Rozwód a przyznanie się do winy
Czy przyznać się do winy? Zdecydowanie nie. Trzeba pamiętać, iż w przypadku, gdy sąd uzna, iż za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi winę wyłącznie jeden z małżonków, istnieje możliwość zasądzenia alimentów.
Dzieci po rozwodzie
Zgłaszając się do mnie, wiele osób pyta się, jak po rozwodzie wychowywać dziecko. Niewątpliwie warto rozważyć opiekę pół na pół, jednak nie zawsze jest to możliwe.
Podział majątku przy rozwodzie
Istotny jest podział majątku. Należy w tej sprawie krok po kroku wszystko przemyśleć. Musimy pamiętać, iż nie zawsze dochodzi do podziału pół na pół.
Więcej: Nierówny podział majątku. 30% żona, 70 % mąż.
Przede wszystkim do każdej sprawy należy podejść indywidualnie.
Z poważaniem
Adwokat Marta Wnuk