Adwokat rozwód Ząbki

Adwokat rozwód

 

Nazywam się Marta Wnuk i jestem Adwokatem. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych i jestem po to żeby pomóc w procesie rozwodowym.

 

Z poważaniem,Adwokat Marta Wnuk✅Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

Adwokat rozwód 

Rozwód to zdecydowanie trudny czas.

W Internecie – po wpisaniu słowa :rozwód wyskoczy z pewnością bardzo dużo haseł dotyczących rozwodu. Ja jego adwokat zastanawiałam się kto korzysta z takich usług jednakże prawda jest taka iż osoby są nieświadome tego iż żeby napisać dobrze pozew o rozwód niezbędna jest konsultacja.

Nawet w sytuacjach pozornie prostych kiedy wydaje nam się że strony nie mają dzieci ani nie ma żadnych kwestii spornych to istotne są inne rzeczy a mianowicie trzeba zastanowić się co z podziałem majątku a być może z sprawie o rozwód warto zabezpieczyć sposób korzystania ze wspólnej nieruchomości.

Adwokat rozwód 

Dlatego ja osobiście nie polecam pisania pozwów „na wzorze” – przed każdym sporządzenie pozwu należy przeanalizować Twoją sytuację. Niestety jeżeli popełnimy błędu przy procesie rozwodowym to niestety skutki mogą być nieodwracalne.

W Pierwszej kolejności należy wskazać że każdy może wnieść pozew o rozwód i jeżeli jest nieszczęśliwy w związku małżeńskim to właśnie znak żeby dokonać w tym zakresie odpowiednich czynności.

Kiedy rozwód 

Według prawa polskiego przesłanką rozwodu jest trwały i zupełny rozkład małżeństwa. Co to znaczy należy zwrócić uwagę na słowa trwały i zupełny. Nie możemy po pierwszej kłótni iść do adwokata i poprosić o przeprowadzenie sprawy o rozwód gdyż być może nie ustały między wami więzy małżeńskie. I oczywiście w sytuacji kiedy strony zgadzają się i chcą ugodowo rozwiązać małżeństwo wówczas cała procedura jest krótsza i sąd może orzec rozwód na pierwszej rozprawie.

Adwokat rozwód Ząbki 

 

Należy zastanowić się co z Alimentami ? Co z domem ? Co z dziećmi ?

Sprawa o alimenty jest niezwykle skomplikowana. Są watpliwości w zakresie wysokości alimentów. Alimenty  Warszawa

 

Typy rozwodu 

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego jakie są typy rozwodów. A zatem jeżeli chodzi o sam rozwód to może być to rozwód z orzeczeniem o winie lub rozwód bez orzekania o winie.W pierwszej kolejności zacznijmy od tego……

Rozwód z orzeczeniem o winie. Jaki może być efekt rozwodu z orzeczeniem o winie. To sąd decyduje kto poniósł winę za rozpad pożycia małżeńskiego. W wyroku końcowym może stwierdzić iż winę za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi jeden z małżonków bądź może stwierdzić iż winę ponoszą oboje małżonkowie.

Rozwód przyznanie się do winy 

Czy przyznać się do winy? Zdecydowanie nie. Trzeba pamiętać iż w przypadku gdy sąd uzna iż za rozpad pożycia małżeńskiego ponosi winę wyłącznie jeden z małżonków wtedy też jest możliwość iż Sąd zasądzi Alimenty.

Dzieci po rozwodzie

Zgłaszacie się do mnie i zastanawiacie jak po rozwodzie wychowywać dziecko. Warto rozważyć opiekę pół na pół. Nie zawsze jest to możliwe.

Podział majątku przy rozwodzie

Istotny jest podział majątku. Należy w tej sprawie krok po kroku wszystko przemyśleć. Musimy pamiętać, iż nie zawsze podział jest pół na pół. Nierówny podział majątku. 30% żona 70 % mąż.

Należy każdą historię – sprawę poznać i wtedy można więcej coś powiedzieć i ustalić krok po kroku.

Adwokat rozwód Ząbki 

Adwokat Marta Wnuk✅Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎ tel.: +48691512933 📧e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl