Adwokat rozwód Grodzisk Mazowiecki

Adwokat rozwód Grodzisk Mazowiecki

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl

 

Adwokat rozwód Grodzisk Mazowiecki

3. Rozwód. Ile czeka się na rozwód? W zależności od tego, czy jest to rozwód bez orzekania o winie czy z orzekaniem, istotne jest również czy został złożony jakiś wniosek w zakresie zabezpieczenia.

Wówczas sąd może wydać w tym zakresie postanowienie na posiedzeniu niejawnym, jednakże może również wyznaczyć rozprawę i wtedy będzie to zdecydowanie szybszy termin. Istotne jest również do jakiego sądu składamy pozew o rozwód.

Ile czeka się na rozwód ?

Czas oczekiwania wynosi średnio około dwóch trzech miesięcy, jednakże w niektórych miastach nawet minimalny termin na pierwszą rozprawę to sześć miesięcy.

Są oczywiście istotne kwestie, które można już w pozwie o rozwód załączyć, takie jak ugoda małżeńska.

Ugoda małżenska

Wskaże ona, że strony zgadzają się rozwiązać małżeństwo bez orzekania o winie i są szanse na to, że faktycznie tak będzie. Dzięki takiej ugodzie stron sąd zobaczy, że jesteście państwo w tym obszarze zgodni, i dzięki temu będzie szansa na szybkie i pozytywne rozwiązanie waszego małżeństwa.

Dlatego też w niektórych sprawach istotne jest odpowiednie złożenie niniejszego pisma, dzięki któremu z pewnością sąd wyznaczy państwu szybszy termin. Musimy również pamiętać, iż niekiedy termin może zostać wyznaczony szybciej, albowiem trzeba rozstrzygnąć kwestie związane z zabezpieczeniem. I nie jest to rozprawa główna.

Rozwód 

Rozwód może wydawać się prosty dla kogoś, kto zupełnie się na tym nie zna. Jednakże dla osoby świadomej różnych zagrożeń wcale tak nie jest… Pierwszy przykład – sposób korzystania ze wspólnego miejsca zamieszkania. Warto określić w jaki sposób będziecie państwo korzystać ze wspólnego mieszkania. Niekiedy stosuje się to również po to, aby wywołać na drugim małżonku wrażenie, iż tak naprawdę nie będzie tak, że małżonek wyrzuci cię ze wspólnej nieruchomości. Niezależnie od tego do kogo nieruchomość należy. Jeżeli wspólnie zamieszkujecie, macie prawo, aby taki wniosek określić. Z doświadczenia wiem, że jest to istotne.

Adwokat Alimenty

Grodzisk Mazowiecki

Nic nie trwa wiecznie – tak w ostatniej sytuacji powiedział do mnie klient i faktycznie pomyślałam sobie, że pewne rzeczy mają swój termin. Wydaje nam się, że umówimy się na jakąś kwotę i tak będzie. Jednak niekoniecznie, gdyż w każdej sytuacji każda ze stron może obniżyć świadczenie alimentacyjne albo wnosić o podwyższenie. To, co najważniejsze w sprawach rozwodowych, to określenie prawidłowo kosztów utrzymania małoletniego dziecka. Dlatego nie radzę pisać pozwów na wzorze, albowiem będą problemy.

Adwokat radzi 

Istotne jest poszczególne wyliczenie, albowiem później w każdej sytuacji można żądać podwyższenia. Stąd też dopilnuj, aby świadczenie alimentacyjne było określone prawidłowo. Dodatkowo zadbaj o kwestie związane z kontaktami. Warto w sposób prawidłowy określić kontakty, albowiem w sytuacji gdy strony będą skonfliktowanie, dziecko może odrzucić jednego rodzica z uwagi na fakt, iż będzie w konflikcie lojalnościowym. Jest to niewątpliwie dość poważna i częsta sytuacja, albowiem dzieci z rodzin skonfliktowanych wybierają jednego z rodziców, a drugiego odrzucają. Nie jest to zjawisko dobre, ale niekiedy występuje, wobec tego zabezpiecz się!

Adwokat rozwodowy

Oczywiście wszystko zależy, w jakiej sytuacji jesteś i co chcesz osiągnąć. Adwokat do rozwodu zawsze ci pomoże. On jest po to, aby dopilnować tych kwestii. Dlatego bądź odważny i swojemu adwokatowi mów wszystko. Od wielu lat zajmuje się sprawami rozwodowymi i moich klientów zawsze proszę o szczerość. Jest to bardzo ważne! Zapraszam Cię na konsultacje telefoniczną lub osobistą, podczas której omówimy krok po kroku Twoją sytuację i spróbujemy rozwiązać Twój problem.

 

 

Adwokat podział majątku 

Zdecydowanie dobrze żeby był plan i strategia. Ty musisz wiedzieć co jest krok po kroku żeby mieć pewność i czuł/a się spokojny. 

W związku z tym, należy każdą historię – sprawę poznać i wtedy można więcej coś powiedzieć i ustalić krok po kroku.

 

Rozwód Grodzisk

Masz problem ? przykro mi  ! Zrobimy wszystko aby Ci pomóc.

Jeżeli mieszkasz w Grodzisku bądź ostatnie wspólne miejsce zamieszkania to Grodzisk  to zgodnie z właściwością rozwód będzie odbywał się w Warszawie.  Tak, w Warszawie w Sądzie Okręgowym. Moja kancelaria mieści się niedaleko Sądu. LINK DO SĄDU ROZWODOWEGO

Grodzisk

Natomiast inne sprawy rodzinne niż rozwód, być może będą toczyć się w Sądzie Rejonowym w Grodzisku.

Opinie o mojej Kancelarii

Z poważaniem, Adwokat Marta Wnuk

✅ Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

☎tel.: +48691512933

📧 e-mail: kontakt@adwokatwnuk.pl